331.Dönem (Kasım) Yedek Subay, Kısa Dönem Çavuş Adayları Buraya....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu bölümde aöf mezun ve öğrencilerinden 331. Dönem KASIM 2009 da askerlik hizmetine başlayacak arkadaşlarımızın soru, sorun ve problemleri ile merak ettikleri hakkında elimizden geldiğince cevap bulmaya çalışacağız.

KASIM 2009 celbi için,
......-..... tarihleri arasında AS.Dairesi.Bşk. müraacaat etmek gerekiyor.

Bu konuda 331.dönem çavuş ve yedek subay adayı forum üyelerimizi tanıyacağız. Konu içerisine 331. dönem için belirlediğimiz kriterlere göre bir liste oluşturacağız.

Bu listenin sorunsuz olabilmesi için lütfen belirlediğimiz kriterlere uyalım arkadaşlar.

Kısa Dönem ve Yedeksubay adaylarının dönem dönem ayrı ayrı paylaşımı olan,listelerin oluşturulduğu,soruların cevapsız kalmadığı bir konu oluşturmak istediğimizi tekrar hatırlatmak istiyorum.

1) Sizler sorularınıza ve merak ettikleriniz hakkında daha kolay ve sade bir şekilde cevap bulabileceksiniz.

2) Askeri birliklerinize teslim olmadan önce, tam bilgi donanımına sahip olacaksınız.

3) Gereksiz ve içi boş mesajlar atılmayacak ve cevap aradığınız sorulara görüntü kirliliğinden uzak, tamamen içi bilgi ve tecrübe dolu cevaplar alacaksınız.

Askerlerin yanlarında götürebilecekleri ihtiyaç listesi:*

1- traş takımı (mach3, jel, traş kolonyası)
2- yüz ve banyo havlusu( askerin verdiği iyi değilmiş)
3- sabun, sampuan
4- dis fırcası, macunu
5- tırnak makası
6- pudra, yara bantı
7- vatka, tabanlık
8- cüzdan, çabuk kuruyan mayo
9- eşofman altı(ne olur ne olmaz bi tane aliim)
10- iç çamaşiri(6 adet kollu aklet, 6 adet paçalı don, 12- çift corap[kesin pamuklu olsun)
11- kolonyalı mendil(kolonya toplanıyormuş kapıda)
12- casıo saat
13- telefon kartı

Aşağıda 331. dönem ve bundna sonraki dönemler için hazırladığımız şablonumuzu belirtiyorum. Lütfen genel listede adınızın geçmesi için cevabınızın başına bu şablona göre bilgilerinizi giriniz.

Kullanıcı Adı - Adı ve Soyadı - Memleket - Sınav Numarası - Sınav Sonucu (Katılacağı Birlik) - Bitirdiği bölüm

Forumumuzda bulunan 331. Dönem yedek subay ve kısa dönem çavuş ve erbaş adaylarının listesini konuya cevap yazıldıkça bu mesaja ekleyeceğiz arkadaşlar.

Alphecca

Yeni Üye
Ben Kasım'da gidiyorum bir aksilik olmazsa işyerimle de anlaştım dönünce devam edeceğim.
Artık hakkımızda hayırlısı...

madles

Yeni Üye
mrb arkadaşlar ben bütünlemeye kaldım 2 dersten şimdi sınava girdikten sonra bende kasımda askere gidebilirmiyim? soruma acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler...

yalılı_16

Yeni Üye
Arkadaşlar insallah aralıkta gidiyoruz. Okul bitti iş kaldı tecil kaldırmaya inşallah onuda en kısa zamanda çözcm.geçenlerde şubeye gittim %99,9 gidersin dediler.

yalılı_16

Yeni Üye
Arkadaşım eylül başı büt. sınavı var.20 günde açıklanır eder eylül 20.
Ekim 20 gibide başvuruların son oldunu söylüyolar.
Bu bir ay içinde diplomaları verirlerse başvuru yapıp gidersin.
Çıkış belgesi falan vermediler bize. 15-20 günde diploma verdiler.
Allah herkesin yardımcısı olsun.

erd987654

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ben tek dersten büte kalmıştım ve oderside açıklanan cevap anahtarına göre vermiş bulunmaktayım.
kasım 2009 celbine yetişebilirmiyim.
vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekür edrim.
selamlar...

brsvc

Özel Üye
inşallah aralıkta askeriz. Arkadaşlar yerlerimiz belli olunca yine bu bölüme yazalım.

romantic707

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar.Su ürünleri mühendisliğinden mezunum.Aralık ayında kısmetse ben de askere gidiyorum.Sorum şudur.İkinci üniversite olarak 2 yıllık dışticarete başlamak istiyorum.Yani kaydımı yapıp askere gitmek istiyorum.Askerde iken okumam mümkün mü?herhangi bir problem olur mu?sınavlarda ya da herhangi bir işlemde izin veriyorlar mı?teşekkür ederim.

iceberg05

Yeni Üye
arkadaşlar sonunda bende mezun oldum şimdi askerlik var yardım eden etmeyen herkese tşk ediyorum..

BETMEN1800

Yeni Üye
arkadaşlar 30 ekim son gün dediler kısa dönem asker arkadaşlar için 1) diploma 3 adet fotokopisi ve aslı ile birlikte 2 ) nufus cüzdanı fotokobiisi aynı yüze çekilmiş 2 adet 3) fotoğraf 4 adet 4) varsa ehliyet fotokobisi istediler asskerlik şubesine gittiğimde aralıkta gitme ihtimalin var dediler ama bellide olmaz dediler allah kolaylık versin bütün askere gideccek arkadaşlara................................

muratd85s

Yeni Üye
arkadaşlar selamlar bende yeni mezun oldum eylül bütleriyle ve diplomamı bugün itibariyle aldım beklenenden erken bir tarihle...yarın askerlik şubesine gidiyorum başvuru için edindiğim bilgilere göre erken sevk dilekçesi gerekicekmiş aralk celbi için yarın belli olur herşey şimdiden herkese hayırlı teskereler:)

ertan07

Yeni Üye
arkadaşlar selamlar bende yeni mezun oldum eylül bütleriyle ve diplomamı bugün itibariyle aldım beklenenden erken bir tarihle...yarın askerlik şubesine gidiyorum başvuru için edindiğim bilgilere göre erken sevk dilekçesi gerekicekmiş aralk celbi için yarın belli olur herşey şimdiden herkese hayırlı teskereler:)
20 gün sonra dediler bende sallamadım yarın gidip bi bakıyım büroya bende başvurcam kısa dönem aralık

sirin1905

Yeni Üye
sa arkadaşlar ben de alacağım inş. diplomayı gitmek için 25 ekim son gün dediler ama bakalım kesin gitmem lazım

avidus

Yeni Üye
Bir kaç bilgi

1) Arkadaşlar askere teslim olurken yanınızda kesici delici bir şey olmamalı tırnak çakısı dahil.
2) Tüm ilaçlar ve ilaç benzeri tatlandırıcı, şeker vs. içeriye alınmaz.
3) Yiyecek içecek içeriye alınmaz.

Bir de her arkadaşın merak ettiği bir konu AÖF'den İşletme, İktisat, Maliye, Kamu gibi bölümlerden mezun olan arkadaşlar %95 kısa dönem olarak askere giderler. Asteğmenliğin genel mantığı kuvvet içinde yetişmiş eleman eksikliğinin giderilmesidir, bu yüzden doktorların %100'ü öğretmenlerinde %90'ı askerliklerini uzun dönem astek olarak yaparlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara