ErkekLer kadınLardan daha mı akıLLı ????

volkii

Yeni Üye
Bir beynin diğerinden farkı ne? Önce iki cinsiyet arasındaki farka değinelim. Danimarka'da yapılan bir araştırmaya göre erkek beyni kadınınkinden ortalama 120 gr daha ağır ve ortalama 4 milyar daha fazla nörona sahip. Ancak hemen bundan "Yani erkekler daha akıllı!" sonucu çıkartmayın. Çünkü ağırlığın beynin kapasitesine herhangi bir etkisi yok. inandırıcı bulmuyor musunuz? Örnekleyelim: Einstein'ın beyni özel izinle çıkartılıp incelendiğinde ağırlığının ve büyüklüğünün herhangi bir insanın beyninden farklı olmadığı (Aynı durum nöronlar için de sözkonusu iş şunu ortaya koyuyor: Önemli olan bunların sayısı değil, nasıl kullanıldığı!

By_tr

Özel Üye
mantıklı olayın cinsiyetle ilgisi varmıdır bilmiyorum
bence beynini çok kullananlar daha zekidir

meleeek

Yeni Üye
akıllı olmanın cinsiyetle alakası yok bence insandan insana farklılık vardır

paylaşım için teşekkürler

pegasus_dna

Forum Editörü
alkasız olmuş konu başlığınla .. erkekler sadece beyninin solu çalışıtırıyor kadınlar ise her iki tarafı tek fark bu kadınlar sağ lobun çalışmasından dolayı duygusallık vardır. erkekler daha zeki dğeildir ayrıca kadınlara okuma fırsatı yeni verilmeye başladı ve kadının matemetik zekası ilerlemekte erkeklerinki sabit:D:D

?

.............................

Misafir
bu konu gereksiz tartışmaları doğuracağına inanıyorum... benim babam senn babanı dövere benzicekdir :D

pegaSUSa atfen: duygusal erkekler hangi gruba gircek açıklamana göre... Cinsiyet mi deiştirdiler acaba !? :p:p :D :D

pegasus_dna

Forum Editörü
erkeklerin sol lobu çalışırken derken şunu belirtmek istiyorum duygusal değillerdir demiyorum . erkeklerin bazı şeyler hoşlanması sol beyinle ilgilidir araba kullanırken şerit tutkusu, park etmede üstünlük taslmaları , içgüdüsel isteklerini bedensel olarak karşılamaları, sabırlı olamamk gibi ...

geneli böledir araştır bak sayın alman:D:D

pegasus_dna

Forum Editörü
ben şunu sölemk istiyorum duygusal erkekler yok dmeiyorum ayrıca kadınların hepsi duygusalda değildir. sol beynin çalışması sağa göre daha farklı erkeklerde sabırlı olmamak , araç kullanırken hızı şerit tutkusu, park yaparken üstünlüğü. içgüdüsel ihtiyaçlarını bedebsel olarak karşılamk istemeleri vs vs.
kadın gibi duygusal olamzlar ayrıntılı değillerdir, erkekler örnek özel günleri hatırlmaz ...işte bu sağ lobun çalışmadığının göstergesidir
SAYIN ALMAN:d:d:d:D:D:D.D:D:D

?

Misafir
tamm tamm anladım (anlamadımda anlamış gibi yapıyom :D:p:p:D sağ lobum çalışmadığından dolayı mı acaba !? :D:D:D)

?

Misafir
vicdan nerden çıktı şimdi... !? :D

neyse burdaki konuyuda saptırmayalım )2-1 öne geçdim :D:D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar