güzeL bir payLasım

volkii

Yeni Üye
BİR MİLİ DÖRT DAKİKANIN ALTINDA KOŞABİLMEK

BİR ZAMANLAR MUCİZEYDİ.

İnsanların çoğu yapmak istediği iş için gerekli ilk adımlan atmadan, zihnen yenilgiye hazır psikoloji taşıyor. Yenilgiye hazır insanın başarısı mucizelere kalmıştır. Fransız kahramanı Jean Dark der ki: "Bütün savaşlar ilk önce insanın zihninde kazanılır." Beyninde başaracağına inanmayan insanlar zaten uygulamada da gerekli enerjiyi kendilerinde bulamayacaklardır. İşte Roger Bannister'in hikâyesi: Bannister bir atlet. Yüzlerce yıl olimpiyatlar düzenlenmiş, yarışmalar yapılmış ama hiçbir zaman bir mil, dört dadikanm altında koşulamamış. insanların kafasında "Bir milin dört dakikanın altında koşulması mümkün değil!" yargısı (engeli) güçlenmeye başlamış. Ta ki 1954'e gelinceye kadar. 1954'te kahramanımız Bannister bir mili dört dakikanın altında koşarak zihinlerde beton gibi engel oluşturan bu düşünceyi paramparça etmiş. Peki, herşey bununla bitmiş mi? Hayır! O yıl içerisinde enteresan bir iş daha olmuş. Tam 37 kişi Bannister'den sonra dört dakikanın altına inmiş. Ne oldu da bu insanlar, yüzlerce yıl başarılamayan işin üstesinden geldiler? Yeni bir ayakkabı mı icadedildi, yoksa hızlarım artıran bir motor mu bulundu? Yoksa bir kişinin imkânsız denilen olayı başarması, diğer insanların pozitif düşünmesine mi sebep oldu? Bir işi başarmanın en önemli motoru insan beynidir, zihnidir. Eğer beyninizdeki engelleri ortadan kal-dırabilirseniz, başaramayacağınız hiçbir iş yoktur. Hayatta başarıyı yakalayabilmiş ya da yakalayacak olanlar, her zaman pozitif düşünceyi taşımış insanlar arasında çıkmış ve çıkacaktır. Her olumsuzluğu hedefe atılan adım gören Edison, bu olumlu düşüncesinin karşılığını fazlasıyla almıştır. Yani kafanızdaki menfî düşünceleri öldürün. Hem de bir daha dirilmeyecek şekilde.

ALıntıdır...

rainbow

Özel Üye
Kuantum felsefesini,gerektiği kadarıyla hayata geçirmek lazım...(özellikle de büt.ten önce ):pteşekkürler..volki..

güldeste

Yeni Üye
Bir işi başarmanın en önemli motoru insan beynidir, zihnidir. Eğer beyninizdeki engelleri ortadan kal-dırabilirseniz, başaramayacağınız hiçbir iş yoktur. Hayatta başarıyı yakalayabilmiş ya da yakalayacak olanlar, her zaman pozitif düşünceyi taşımış insanlar arasında çıkmış ve çıkacaktır. Her olumsuzluğu hedefe atılan adım gören Edison, bu olumlu düşüncesinin karşılığını fazlasıyla almıştır. Yani kafanızdaki menfî düşünceleri öldürün. Hem de bir daha dirilmeyecek şekilde.

kesinlikle katılıyorum bu söze paylaşım için teşekkürler vorkii...her şey beyinde bitiyo.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl