örgün okuyan öğrenciler sınavsız TDE okuyabilir mi ?

livorno

Yeni Üye
selamlar

anadolu üni.örgün işletme okuyorum

össyede bu sene girmedim

sınavsız olarak TDE bölümünü okuma şansım var mı

kayıt ne zaman ve nasıl yaptırıcam

teşekürler.

rıdvann

Yeni Üye
hayır össye girmeden bunu yapamazsınnn maleseff

cansu11

Yeni Üye
selamlar

össyede bu sene girmedim

teşekürler.
Evet canım tercih yapabiliyorsun.Hatta ben de cbü de işletme okuyorum ve ben de düşünüyordum ama sonradan kendimi dil alanında geliştirmenin daha ii olacağını düşündüm.Karalını etkilemek istemem ama bence sende böyle yapmalısın.Yoksa iki diplomalı işsizler çok.Ama seni anlamıyorda değilim bu adaletsizlikler ülkasinde.Bu arada internette kayıt 26 ekim ve kasım 25,böro'ya kayıt 26 Ekim 20 Kasım,mazeretli kayıt 21 25 Kasımda.Kayıtı önce internetten sonra bürodan yaptıracaksın.Kolay gelsin...

cansu11

Yeni Üye
hayır össye girmeden bunu yapamazsınnn maleseff
Bak meslektaşım ya da hangi meslektense neden siz aöf'liler biz örgünleri çekemiyor anlamıyorum.Hem bedavadan üniversiteye giriyorsunuz,hem bizim aldığımız derslerin yarısını bile görmüyorsunuz,hem de bizle aynı haklara sahip oluyorsunuz,sınavların test oluşu atıp tutmada cabası...Sonra da bu yetmiyormuş gibi örgünleri dışlıyorsunuz.Ne yani daha önce örgün işletme kazanan bir kişi öss'ye yeniden girdiğinde herhangi bir puan türünden parajı geçemez mi sanıyorsun.Hem biz örgünlerin sınava girmeden 2. üniversite olarak felsefe ,sosyoloji ,TDE ,işletme vs.. bölümleri seçebildiğimiz her yerde yazıyor.Bilmiyorsan da bilgine olsun.Bir daha da bilip bilmeden bir insanın sorusuna yanıt verme.

livorno

Yeni Üye
Teşekkür ederim cansu hanım edebiyatı açıktan okumanın işletme iktisati açıktan okumak gibi kolay olacağını zannetmiyorum osmanlıca var haliyle bu arada sana katılıyorum biz yılda 16 ders alırken ve birçok dersde geçmekte zorlanırken (pskoloji sosyoloji anayasa hukuğu neyimeyse) onlar test sorusunun yarısını yaparak geçiyorlar işletme tamam çok zor bir bölüm değil örgün kazanmakta çok zor değil ama aof aynı kefeye konacak kadarda kolay ve basit değil

ilkay89

Yeni Üye
ya arkadaslar edebıyat bolumune gırmek ıcın öss de hangı 1 bolumden mı yoksa ıkıncı bolumden mı barajı gecmek lazım?

kevin_norton

Yeni Üye
selamlar

össyede bu sene girmedim

teşekürler.

Tabii ki okuyabilirsin.hatta örgünü bırakmadan ikisini de aynı anda okuyabilirsin.yalnız erkek ögrenciler 4 yıllık lisans bitirdikten sonra yeniden 2 yıllık veya 4 yıllık bölüm okumaları yasak.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO