Ne Hallere Geldik (Sel)

By_tr

Özel Üye
Fırsatçılar böyle yağmaladı

Sel suları altında kalan bölgelerde korkulan başa geldi. Dükkanlar ile onlarca araç yağmacıların hedefinde..
Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir'de yoğun yağışla birlikte su altında kalan işyerlerinden yağma olayları başladı.

İkitelli'de yol kenarlarına savrulan TIR'larda bulunan eşyaları almak için bazı gruplar enkaza daldı. Ancak yetkililer müdahale ederek malları kurtardı..

DÜKKANLARDAKİ ZÜCCACİYE ÜRÜNLERİ KAPIŞILDI

Bazı kişilerin özellikle zücaciye ve beyaz eşya dükkanlarıyla, bu tür eşyaların bulunduğu depolara girerek, porselen tabak, ütü, ısıtıcı ve benzeri ürünleri çaldıkları görüldü.

PORSELEN FABRİKASI

İstanbul'da hayatı felaket eden sel felaketinde Halkalı'da bulunan bir porselen fabrikası da hasar gördü. Felaketi fırsat bilen bazı şahıslar, porselenleri yağmalamaya çalıştı. Polis memurları, uyarıları dikkate almayan bazı vatandaşları ise iterek fabrikadan uzaklaştırdı

Selin olduğu bölgelere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün ilçe asayiş ekiplerinin yanı sıra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri de sevk edildi.

TÜFEKLER KAPIŞ KAPIŞ

Basın Ekspres yolunda da av tüfekleri yağmalandı. Yola devrilen kargo aracında bulunan tüfekler kapış kapış gitti.. Polis olay yerine gelerek tüfekleri toplamaya çalıştı..

İstanbul Valisi Güler ise yağmalama iddialarına karşı çıktı. Güler konuyla ilgili "O konuyla ilgili arkadaşlarımız çalışıyorlar. Bunu yağmalama şeklinde değerlendirmeniz yanlış bir yorum olur'' diye konuştu.

DÜŞÜNDÜREN GÖRÜNTÜLER

(internet haberden alıntı)

tbua

Yeni Üye
büyük geçmiş olsun tüm afetzedelere. Allah hepimizi korusun.
fırsatçıları kınıyorum.
tşkler mesut

Hazır-Cevap

Özel Üye
Mübarek günlerde bu tür davranışlarda bulunan insanları kınıyorum.Çok yazık!...
Çok üzüldüm..:(
Allahım bütün herkesi korusun.
Hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet diler,yakınlarına sevdiklerine Allah sabırlık versin.
Allahım bir daha böyle felaketler yaşatmasın.
Geçmiş olsun...

Unutmadan paylaşım için teşekkürler mesut..;)

YaKaMoZ

Yeni Üye
Gerçekten yazık.Millet can derdinde bunlar mal peşine düşmüş.Böyle insanlar oldukça bu gibi manzaralara daha çok şahit oluruz.

meleeek

Yeni Üye
paylaşım için teşekkürler mesut
millet can derdine düşmüş şunların haline bak ne yazık...Allah akıl fikir versin
hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum geride kalanlarada sabır diliyorum...inşallah böyle felaketler bir daha yaşanmaz...

By_tr

Özel Üye
ya selin verdiği üzüntü bi yana bunları görünce çok sarsıldım bu nası bi vijdandır nasıl bu hale geldik ya
hayır hayır biz böyle olmamalıydık düşünsenize bi yanda 1.5 yaşındaki bebeğini ellerinin arasından sele vermiş bi anne diğer yandan bu kanından şüphe etmeye başladığım insanlar

ben teşekkür ederim arkadaşlar duyarlı bakışlarınız için

s.u.m.e.y.y.e

Yeni Üye
hayatlarını kaybedenlere Allah rahmet eylesin:( aılelerınede sabır versınn.. bu yağmacılarıda Allah ıslah etsın..

paylasım için tesekkurlerr

catzilla

Yeni Üye
cuma günü çok daha şiddetli yağış olacak diyor tv de. gerçek bir afet çok şaşkınım. allah yardımcıları olsun o insanların. o eşyaları yağmalayanları izledim tvde. art niyetli olanları elbette ayrı tutuyorum ama, zaten o eşyalar sel sularında akıp gidiyordu, onları alanlarda fakir fukara gariban insanlar. yoksa kim tenezzül eder ki..

zynp_55

Yeni Üye
allahım sen hepimizi koru yarabbim çok büyük geçmiş olsun, hayatlarını kaybedenlerede allah rahmet eylesin
bu resimleri bize ulaştıran arkadaşım çok teşekkr ederm sanada

merveg

Özel Üye
Rabbim mağdurlara sabır versin inşeAllah.bu tür fırsatçı insanları da ıslah etsin....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara