bu yeni bölüm hakkında bilgisi olan var mıı

rıdvann

Yeni Üye
ben ilk tercihimde kamu yönetimi kazandım ek yerleştirmede burayı yazacam ve bu bölüm daha mı zor daha mıkolay nasıl bir fikri olan var mı yardımmmmmm

rainbow

Özel Üye
Bildiğim kadarıyla işletme bölümünden daha kolay.OKuyan kişiler söylüyolar.Tabi en son karar sizin.Hayırlı olsun şimdiden.

gamze meral53

Yeni Üye
ta bi kamu bölümden kolay bir bölüm ama edebiyatı da kolay demiyelim yine.

nasih

Yeni Üye
yök başkanına hayret ediyorum

Bildiğim kadarıyla işletme bölümünden daha kolay.OKuyan kişiler söylüyolar.Tabi en son karar sizin.Hayırlı olsun şimdiden.
kardeş sakın söylenenlere aldanma şu anda açık öğretimin en zor bölümü .eğer bu bölümde okumak istiyorsan osmanlıcayı arapçayı farsçayı kelime türetecek kadar en azından bilmelisin. edebiyat öyle sanıldığı gibi sedece şair ismi ve şiir ezberlemekten ibaret değil. sen hele kiril alfabesini orhun alfabesini eski and. türkçesini bilmeden nasıl mezun olmayı düşünüyorsun. kısaca kardeşim açıktan okuyarak edebiyat bitiremezsin. inanmıyorsan örgün öğretimin ders kitaplarına bak o zaman anlarsın. vaktini boşu boşuna bu bölümde harcama .o işletmaden daha kolay diyen kişinin bir kere edebiyat tan haberi yok .sınavda eğer şöyle bir beyit karşına çıktığında [yemm-i ateş-huruş-ı dilde oldukça sukun peyda eder her dağ-ı hasret tende bir girdab-ı hun peyda]bunu klasik şerh kurallarına göre açıklayabilirsen o zaman oku bu bölümü .ha! şunu da unutma bu beyiti önüne öyle latin harfleri ile değil arap harfleri ile koyacaklar. öyle edebiyatı çocuk oyuncağı sanmayın. zaten bubölümün açık öğretimini açanların aklına hayret ediyorum.

ARTEMİS

Yeni Üye
slm gülücükk bende tde bölümüne kayıt olcam sizlerle iletişim kurmak bilgi alış verişinde bulunmak isterim selamlar

ECRİN90

Özel Üye
kardeş sakın söylenenlere aldanma şu anda açık öğretimin en zor bölümü .eğer bu bölümde okumak istiyorsan osmanlıcayı arapçayı farsçayı kelime türetecek kadar en azından bilmelisin. edebiyat öyle sanıldığı gibi sedece şair ismi ve şiir ezberlemekten ibaret değil. sen hele kiril alfabesini orhun alfabesini eski and. türkçesini bilmeden nasıl mezun olmayı düşünüyorsun. kısaca kardeşim açıktan okuyarak edebiyat bitiremezsin. inanmıyorsan örgün öğretimin ders kitaplarına bak o zaman anlarsın. vaktini boşu boşuna bu bölümde harcama .o işletmaden daha kolay diyen kişinin bir kere edebiyat tan haberi yok .sınavda eğer şöyle bir beyit karşına çıktığında [yemm-i ateş-huruş-ı dilde oldukça sukun peyda eder her dağ-ı hasret tende bir girdab-ı hun peyda]bunu klasik şerh kurallarına göre açıklayabilirsen o zaman oku bu bölümü .ha! şunu da unutma bu beyiti önüne öyle latin harfleri ile değil arap harfleri ile koyacaklar. öyle edebiyatı çocuk oyuncağı sanmayın. zaten bubölümün açık öğretimini açanların aklına hayret ediyorum.
Pardon arkadaşım da sen edebiyat yapmayı,doğuştan bilerek mi dünyaya geldin? :confused: Her mesleğin kendince zor-kolay yanları var ki zaten zor-kolay göreceli bi kavramdır. Sana göre zor olan bana göre kolay olabilir. Eğer bu bölümü tercih ediyorsak bazı şeyleri göze almışız demektir. Edebyatı öcüü gibi göstermekten vazgeçin bence. Benim gibi ÖSS de yeterli puan almanın kıyısına gelmiş ve bir o kadar da edebiyatı,okumayı,araştırmayı seven,azimli öğrenciler için büyük bir fırsat! Gerçekten isteyenlerin önünü kapamayın.
Saygılar... :cool:

abdullah-gizem

Yeni Üye
bu bölüm hiç kolay değil bence, çok zevk alıyorum.bu bölüm iyi ki çıktı.yök e şaşırıyorum ama iyi ki de çıkardılar.ben bölümümden memnunum kendine güvenen yazsın bu bölümü gereksiz yere tercih yapanlar önümüzü kapatmasın.

kevin_norton

Yeni Üye
:(Evet bölüm çok zor,hem de çokkkk zorrr.Ama azmin gözü kördür.Arkadaşlar haklı.Okumak isteyenlerin önünü tıkamayın.Okumak isteyen okusun.Bakın bana kulak verin,bir de aof destek tutkunlarına;hiç kimseyi dinlemeyin kulagınızı kapayın gözünüzüde bu bölümü güzelce bitirin elinizde bir diploma olsun.Ha bu arada çalışın boş durmayın canııımmm.Örgün de okuyabiliyorsanız okuyun.Bkın sonra kafanızı çok duvara vurursunuz ama iş işten geçer.
Atalarımız demiş ya ;bir musibet bin nasihatten iyidir.Ama sonra üzüleceğiniz bir şey yapmayın.kuzu kuzu okuyalım kardeşim beraber di mi.burda da paylaşım yaparız.

tuuba_3

Yeni Üye
ben bu sene açıköğretimden türk dili ve edebiyatı yazmayı düşünüyorum bölüm kapatılcak die duyum aldım acaba bilen varmı

ECRİN90

Özel Üye
Bölümün kapatıldıgına dair duyumlar var ancak resmi bir açıklama henüz yapılmadı..

emirihayat

Yeni Üye
bende bu sene ygs ye girdim bişe anlamış gibi görünsemde hiç bişe anlamadım bu sistemden benm ygs en yüksek puanım ygs 3 te 183. ve edebiyat fak istiyorum girebilirmiyim sizce .. birde girebilmeyi başarırsam nası başvurucağım kayıt nasıl oluyor sınavlara nasıl giriliyor örgün eğitim istemiyorum zor oldugunu söylüyorsunuz bu bölümü bitirince öğretmen olmak için illa kpss yemi girmek gerkli özel okullarda görev yapılamazmı cvp verirseniz sevinirim

chemical

Yeni Üye
ark.lar size tavsiyem eğer örgün öğretimde okumak gibi bir şansınız varsa kaçırmayın derim,asıl üniversite okumak denilen şey bence örgün öğretimdir.inanın pişman olmazsınız..ayrıca örgün öğretimin bir diğer avantajı da açıköğretimden istediğiniz bölümü sınava girmeden okuyabilirsiniz,yani örgün öğretimde 1 yıl okuyun,2.yıl aof'ten istediğiniz bolumü yazın aynı anda 2 diplomaya sahip olabilirsiniz..bence bunu bir düşünün.
örgün öğretim zor diyenlere de açıkçası aöf e göre zor tabiki..dersi war,ödevi var,hergün okula gitmek war,sınavlar da oyle çoktan seçmeli değil,final zamanı onlarca kitap ve dökümanı ezbere bilmek,sınawda 2 saatte 10-15 sayfalık bir cevap kağıdı yazmak war vs..;)ama gözünüz korkmasın,sadece kendinize güvenin yeter,sonuçta binlerce örgün öğretim mezunu war,gittiğinizde yalnız olmadığınızı goreceksiniz..

bunlar benim kişisel fikirlerim olup,yuksek öğreniminize başlamadan önce birkez olsun değerlendirmenizde fayda wardır..:) herkesin istediği bolümde okuması dileğiyle,unutmayın hayatınız seçimlerinizin sonucudur;)

kevin_norton

Yeni Üye
Bence de örgün okusanız daha iyi olur.örgün okumak gibisi yok.insan sanki bulutların üstünde ucuyor gibi bir duygu.ayagınız hiç yere basmıyor.herşey toz pembe görünüyor.

ECRİN90

Özel Üye
ark.lar size tavsiyem eğer örgün öğretimde okumak gibi bir şansınız varsa kaçırmayın derim,asıl üniversite okumak denilen şey bence örgün öğretimdir.inanın pişman olmazsınız..ayrıca örgün öğretimin bir diğer avantajı da açıköğretimden istediğiniz bölümü sınava girmeden okuyabilirsiniz,yani örgün öğretimde 1 yıl okuyun,2.yıl aof'ten istediğiniz bolumü yazın aynı anda 2 diplomaya sahip olabilirsiniz..bence bunu bir düşünün.
örgün öğretim zor diyenlere de açıkçası aöf e göre zor tabiki..dersi war,ödevi var,hergün okula gitmek war,sınavlar da oyle çoktan seçmeli değil,final zamanı onlarca kitap ve dökümanı ezbere bilmek,sınawda 2 saatte 10-15 sayfalık bir cevap kağıdı yazmak war vs..;)ama gözünüz korkmasın,sadece kendinize güvenin yeter,sonuçta binlerce örgün öğretim mezunu war,gittiğinizde yalnız olmadığınızı goreceksiniz..

bunlar benim kişisel fikirlerim olup,yuksek öğreniminize başlamadan önce birkez olsun değerlendirmenizde fayda wardır..:) herkesin istediği bolümde okuması dileğiyle,unutmayın hayatınız seçimlerinizin sonucudur;)
Güzel düşüncelerin ve tavsiyelerin için teşekkürler ;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara