Hünkar Kayığı Yemek Tarifi

YaKaMoZ

Yeni Üye
Hünkar Kayığı ( 4 kişilik )

Malzemeler;
4 Adet sakız kabağı
1 Kahve Fincanı rende kaşar
1 Kahve Fincanı un
2 Çorba Kaşığı margarin
1,5 Su Bardağı süt
2 Adet yumurta
Bi miktar tavuk eti
Bi miktar tuz
Bi miktar karabiber

Hazırlanışı;
Tavuk etini haşlayıp, elinizle tifterek bir komposto kasesi hazırlayın.

Kabakların sap bölümlerini kesip üzerlerini örtecek kadar tuzlu sıcak suda birkaç dakika haşlayın ve süzün.

Soğuyan kabakları uzunlamasına ikiye kesip içlerini bir kaşıkla oyun ve yağlanmış ısıya dayanıklı bir kaba yerleştirin.

Küçük bir tencereye 2 çorba kaşığı margarini koyup eritin. 1 kahve fincanı unu ilave edip karıştırarak rengi değişmeden kavurun. 1,5 su bardağı sütü azar azar una yedirin.

Tuzunu, biberini katıp karıştırmaya ara vermeden 4-5 dakika daha pişirin ve tavuk etlerini ilave edip ocaktan alın.

Biraz ılıttıktan sonra yumurtaların önce birini, sonra diğerini bu beşamel sosa yedirin.

Kabakların içini bu karışımla doldurup üzerlerine kaşar rendesi serpin. Kızgın fırında içleri kızarıp kıtırlaşana kadar pişirin.
Sıcak sıcak servis yapın.​

Arkadaşlar resmini buraya koyamadım kopyala yapıştır diyorum ama olmuyor.Verdiğim linkten görürsünüz artık.Haftada bi yaptığım yemeklerdendir.Evde herkes bayılır buna.Ben de çok severim.Valla şimdi olsa süper olurdu :)

http://1.bp.blogspot.com/_MZbuHmpP0OE/SJhWLmIcpBI/AAAAAAAABCY/HV-6czGmrVM/s400/188266362_a0fdb3ffd3_o[1].bmp

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl