açıkögretim ilahiyat

G

ganere

Misafir
:);):Darkadaşlar kayıt nezaman kayıt için ne gerekiyor ne ypmam lazım hiç birşey bilmiyorum.bana yardımcı [emailegemen_ganere@hotmail.com[/email] msn oraya atın ii olur

fýrat

Yeni Üye
A.Kayıt Tarihleri

Açık öğretim sistemine göre öğretim yapan Anadolu üniversitesi İktisat ve İşletme Fakülteleri ile Önlisans programlarına yerleştirilmiş olan öğrencilerin kayıt işlemleri her yıl fakülte tarafından yayınlanan kayıt kılavuzunda belirtilir.

B.Kayıt İşlemleri

Öğrencilere her yıl kayıt kılavuzu ile birlikte kayıt belgeleri de gönderilir. öğrenciler bu belgelerle birlikte:

1) Noter, Nüfus Müdürü, ya da Resmi kurumlarca onaylanmış 1 adet Nüfuz Cüzdanı fotokopisi (ehliyet ve işyeri kimliği kabul edilmez.)

2) a) Noter onaylı diploma sureti

b) Diplomasını almamış olanlar için

Okullarından alacakları Yeni tarihli mezuniyet belgesi'nin noter tasdikli sureti.

3) 6 adet 4,5x6 boyutundan son 6 ayda çekilmiş, önden, başı ve boynu açık, renkli gözlük kullanılmadan çekilmiş fotoğraf (Başka türlü çoğaltılma fotoğraf kabul edilmez.)

4) a) Askerlik şubelerinden alınacak bir Fakülteye veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair askerlik durum belgesinin aslı.

b) Askerliğini yapmış olanlar "Terhis belgesinin fotokopisini"

c) Askerlik hizmetinden muaf olan erkek öğrenciler askerlik şubelerinden, halen asker olanlar ile subay ve astsubay olanlar, birliklerinden alacakları resmi belgeleri,

d) Askerlik durum belgelerini nüfusa kayıtlı olduğunuz Askerlik şubesi veya yabancı şubeden alınabilir.

e) Silinti, kazıntı ve karalama olan, mühürü okunmayan belgeler kabul edilmez.

f) Askerlik durum belgelerinin mutlaka aslı olması gerekir. (Fotokopi kabul edilmez.)

5) a) ÖSYS sonuç belgesinin aslı, kayıt dosyası ile birlikte teslim edilecektir.

b) Sonuç belgesi eline ulaşmayanlar veya kaybedenler, kayıtlarından önce ÖSYM'ye başvurup yenisini almalıdırlar.

6) Optik Kayıt Formu: Her öğrencinin no; ad ve soyadının basılı olduğu optik form kurşun kalemle doldurulmalıdır.

7) Özürlülük Durumu : Herhangi bir özürü olan öğrenci sağlık kurulu raporunun fotokopisini kayıt evrakları ile birlikte kayıt yaptıracağı AÖF Bürosuna teslim etmelidir

Crazy

Yeni Üye
:);):Darkadaşlar kayıt nezaman kayıt için ne gerekiyor ne ypmam lazım hiç birşey bilmiyorum.bana yardımcı [emailegemen_ganere@hotmail.com[/email] msn oraya atın ii olur

Kayıt 24 Eylül-19 Ekim 2007 tarihleri arasında yapılacak. Bulunduğunuz şehirdeki Açıköğretim bürosunda yaptıracaksınız. Genelde istenen belgeler

= Banka dekontu
= Resim 12 adet
= Diploma
= İkametgah ilmuhaberi
= Nüfus cüzdan örneği
= Askerlik durum belgesi (erkekler için )

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz