Kadayıf Dolması Tarifi

YaKaMoZ

Yeni Üye
Kadayıf dolması

KAÇ KİŞİLİK: 6

HAZIRLAMA SÜRESİ: 20 dk

PİŞME SÜRESİ: 20 dk

Malzemeler:

250 gr tel kadayıf
200 gr çekilmiş ceviz
2 çorba kaşığı tozşeker
4 yumurta
Yarım çay bardağı su
Kızartmak için bol sıvıyağ
200 gr taze kaymak
Şerbet için: 2.5 su bardağı tozşeker
2 su bardağı su
Yarım limonun suyu
Hazırlanışı:
* Kadayıfı tel tel ayırın. Avuç içi büyüklüğünde parçalar koparın. Ortasına çekilmiş ceviz yerleştirip sıkıca sararak kapatın. Malzeme bitinceye kadar işleme devam edin.

* Derin bir kapta yumurtaları suyla çırpın. Hazırladığınız kadayıf dolmalarını bu karışıma batırıp kızgın yağda nar gibi oluncaya kadar kızartın.

* Şerbet için; su ve şekeri bir tencerede kaynatın. Limon suyunu ekleyin. 1-2 dakika daha kaynatıp ateşten alın. Soğumaya bırakın.

* Sıcak kadayıf dolmalarını soğuk şerbete atın. Şerbeti çekince servis tabağına alın. Kaymak eşliğinde servis yapın.

En sevdiğim tatlıdır.Erzurum yöresine ait bir tatlıdır.Bunun yapılışı biraz zor ama sevdiğim için katlanıyorum :)

http://www.mailce.com/wp-content/uploads/kadayif-dolmasi.jpg

rainbow

Özel Üye

En sewdiğim tatlıdır .Olsa da yesek..off :)

YaKaMoZ

Yeni Üye
Offf valla tepsi süper duruyor.Fıstıklı mı cevizli mi o?Kaldır şu resmi valla yicem yoksa :)

Sonkez

Özel Üye

En sewdiğim tatlıdır .Olsa da yesek..off :)
ramazan ramazan yapılacak şeymi bu...kapatırım konuyu şimdi :p merak etme cadım resmi olarak sınav sonucunda geçtigim kesinleşsin kavuşacaksın o en sevdigin tatlına...;):rolleyes:

rainbow

Özel Üye
ҳ̸Ҳ̸ҳ ظỳ ~ ∫øήkèź ';158561' Alıntı:
ramazan ramazan yapılacak şeymi bu...kapatırım konuyu şimdi :p merak etme cadım resmi olarak sınav sonucunda geçtigim kesinleşsin kavuşacaksın o en sevdigin tatlına...;):rolleyes:

İnş. cadıl yav kadayıf denilince resme sarıldım.Biliyorsun beni :D:D:DKazanıcam büyük tepsi istiyorum haberin olsun..:p:cool:

Sonkez

Özel Üye
yalnız burda elifin kadayıf dolması resimdeki degil...sigara böregini düşünün onun tatlısı kadayıf dolması....resimdekinin adı burmalı kadayıftır... ;) Tmm cadı dayan az kaldı kavuşacaksın 25o gram sevdigin burmalı kadayıfına seni kesmesede tadımlık işte kilo alma sonra evde kalırsın diye...:D:D

YaKaMoZ

Yeni Üye
Evet bu dolması.Ama burma kadayıf da süper olur.Fıstıklı olursa tabi.

meleeek

Yeni Üye
bende çok severim gerçekten müthiş bir tatlı...paylaşım için teşekkürler.........

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz