Msn'yi güncellemeden Kullanma

Ankun

Yeni Üye
S.a Arkadaşlar ;

Aöfdestek.net'e yeni takılanlardanım.Türk dili ve Edebiyatı'nı okuyacağım inş.
Msn 8.0/1/2 sürümlerinin güncelleme istemesi ve güncelleme olmadan çalışmaması üzerine insanlara msn’yi en son sürüme geçmeden nasıl msn kullanabileceğini anlatmak istedim.Açıkcası bu olay benimde başıma geldi.Birkaç küçük ayarı yaptıktan sonra sorun kalmadı.artık msn’yi rahatça kullanabiliyorum.

Önce yazı ile anlatayım.

Bilgisayarım’a giriyoruz.
C:\Program Files\MSN Messenger klasörüne giriyoruz.

Burada msnmsgr dosyasını buluyoruz.Bildiğimiz msn simgesi gözüküyor zaten.

msnmsgr dosyasına sağa tıklıyıp en alttaki özelliklere tıklıyoruz.Oradan Uyumluluk “Bu Programı Aşağıdaki için uyumluluk modunda çalıştır ” şıkkını işaretliyoruz ve WINDOWS 2000′i seçiyoruz.sonrada tamam diyerek bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.Bilgisayarımızı açtığımızda yapılanma başlıyor.1-2 dakika bekledikten sonra herşey tam oluyor..

Resim olarakta ;

Dipnot : Msn’nin uyumunu değiştirerek güncellemeden kullanmaya başladığınızda MSN PLUS adlı eklentiyi yüklediyseniz çalışmayacaktır.MSN PLUS uyumluluğu değişmiş MSN’de çalışmamaktadır.

Yazı Tamamen bana aittir. Kaynak

By_tr

Özel Üye
as abkun kardeşim öncelikle hoş geldin teşekkürler zahmet edip yardımcı oldun çoğumuzun sorunuydu bu

sonsuz_nur

Özel Üye
bunu ypınca sorun düzeliyomu kesin yani

By_tr

Özel Üye
evet vahide yaptım düzeldi

Hazır-Cevap

Özel Üye
Hayırlı olsun,umarım daha sonra msnde sorun düzeldiği zaman bu ayaları yaptığımızda başka sorunlarla karşılaşmayız..;)

sonsuz_nur

Özel Üye
düzeldi diyo mesut yapalım bakalım bizde :)

By_tr

Özel Üye
aman ya memleket meselesi değil ya en fazla geri yükleriz

sonsuz_nur

Özel Üye
yaptım bende arkadalar düzeliyo ayyyyyyy çok mutlu oldumD:D:D

Ankun

Yeni Üye
yardımcı olduysam ne mutlu bana :) Bende aynı sorunu yaşadım fakat msn yeni sürümü kullanmak istemiyordum,ayarları değiştirdim işte.sonra baktım başkalarıda yararlansın dedim.kendi web sitemde yazı olarak yazdım.bu siteyede takılıyorum.malum aöf öğrencisi olacağız =) burdaki arkadaşlarada yardım olmak istedim.

selametLe..

Hazır-Cevap

Özel Üye
Microsoft'un bir iletişim hizmeti olan Messenger'daki (MSN) yurt dışı kaynaklı bir arıza nedeniyle bazı kullanıcılar 2 gündür MSN iletişim kuramıyor.
Microsoft Corporation-Türkiye firması yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bilgisayarlarında eski sürüm MSN programını kullanan çok sayıda kişi, dün MSN kullanımında sorun yaşamaya başladı.

Ekranda beliren uyarı doğrultusunda MSN'nin yeni sürümünü yükleyen pek çok kullanıcı, yine de MSN'yi aktif hale getiremedi. Vatandaşlar, Microsoft Corporation-Türkiye firmasını arayarak yaşadıkları sorunu yetkililere iletiyor.

Firma yetkilileri, sorunun yurt dışı kaynaklı olduğunu, ilgili yerlere arızanın bildirildiğini, kısa süre içinde sorunun giderileceğini tahmin ettiklerini ifade etti.
(Sabah Gazetesinden Alıntıdır)

Roblem

Yeni Üye
Arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum
Şimdi ben arkadaşın dediğini yaptım ve msn düzeldi fakat şöyle bir sorun varki ses klipleri alamıyorum ve msn plus olmuyor kuruyorum ama msn de gözükmüyor ne yapabilirim?

Hazır-Cevap

Özel Üye
Arkadaşlar ben bu siteye yeni üye oldum
Şimdi ben arkadaşın dediğini yaptım ve msn düzeldi fakat şöyle bir sorun varki ses klipleri alamıyorum ve msn plus olmuyor kuruyorum ama msn de gözükmüyor ne yapabilirim?
Evet ayarları değiştirdikten sonra plus kursanda çalışmıyor.Msn plus ı desteklemiyor,ayarlarını değiştirdiğimiz için kabul etmiyor..Ben Msn live mess.8.1 kurdum hiç ayarlarını değiştirmeden kullanabiliyorum.Plus yükledim sorun da yaşamadım.

wolf3808

Yeni Üye
mrb.aynı sorun msn güncelleme bendede vardı.bende amsn diye bir program bulup kullanmaya başladım.Bende bir deneyim uyumluluk modunu çalışacakmı acaba.teşekkürler.

Ankun

Yeni Üye
Evet çalışır.Ayrıca yazının en altnda dipnot olarak verdim
Dipnot : Msn’nin uyumunu değiştirerek güncellemeden kullanmaya başladığınızda MSN PLUS adlı eklentiyi yüklediyseniz çalışmayacaktır.MSN PLUS uyumluluğu değişmiş MSN’de çalışmamaktadır.

Ayrıca diğer sorunlar bilgisayarınız ile ilgilidir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara