Kolanın İçinden Cıkan Böcek !!!

Sonkez

Özel Üye

Adana'da bir kişinin iftar için aldığı gazlı içecek şişesinden böcek çıktı.

Kapalı şişedeki böceği, bilir kişi nezaretinde noterden onaylatan kişi, yasal süreç başlattığını bildirdi.

Adana'da bir mühendislik firmasında işçi olarak çalışan Eser Erduru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık bir hafta önce iş çıkışı iftar için marketten 1,5 litrelik bir gazlı içecek alarak evine gittiğini söyledi.

Evde yemeğe oturdukları sırada açmak için eline aldığı gazlı içeceğin içerisinde böcek türü bir şey gördüğünü belirten Erduru, ''Ben ve evde bulunanlar büyük şaşkınlık yaşadık. Ünlü bir firmanın ürününde böyle bir şeyle karşılaşacağımızı düşünmezdim. Böceği görenler bu markayı içmekten vazgeçiyor'' dedi.

Böceği bilirkişi nezaretinde noterden tasdik ettirdiğini de anlatan Erduru, hakkını aramak için yasal süreç başlattığını da bildirdi.

Bilirkişi huzurunda noterden onaylanan tespit tutanağında ise gazlı içecek şişesinin kapağının hiç açılmadığı ve içerisinde hamam böceğine benzer bir böceğin görüldüğü belirtiliyor.

Şişe içerisindeki böceğin insan sağlığına zararlı olabileceğinin de belirtildiği tutanakta, şişenin içerisinde olması gereken gazlı içeceğin bulunduğu, şişenin sert bir şekilde şişik olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan üretici firmanın üst düzey bir yöneticisi, üretim bandında milyonda bir de olsa bu tür durumların yaşanabileceğini belirtti.

>23 yil bir cola fabrikasinda çalisan birisinin
ilginç iddiasi
>; malumunuz kola denilen ürünün en temel hammaddesi meyan köküdür, ve
meyan kökü ile beslenen canlilar arasinda fare de bulunmaktadir. büyük
sirketler tonlarca üretim yaptiklari için kepçelerle toplamaktadirlar
meyan
köklerini
>ve tonlarca topladiklari için de fareleri ayiklamaya ugrasmamakta daha
dogrusu ugrasamamaktadirlar. bu yüzden de meyan köklerini
içindekilerle
>beraber preslemekte sadece kalan deri, ayak, bacak parçalarini elekten
geçirerek ayiklamaktadirlar. meyan kökünün suyunun yaninda farenin kani,
mide özsuyu vs. gibi sivilar da karismakta renk siyah oldugu
için
>estetik açidan bir sorun olmamaktadir. tabi kola üretimi yapan sirketin
>kimyasal yöntemlerle bu özütü sagliga zararsiz hale getirme ihtimali de
>var... bu olayi anlatan kisi çalistigi 23 yil boyunca bi bardak bile
kola içmemis... :rolleyes:

s.u.m.e.y.y.e

Yeni Üye
iğrenç yaa.. bu ıgrenclıgı duydugumdan beri cola içmiyorum yaklaşık 1 senedır... hem formumuda bozmamış oluyorum:D

sonsuz_nur

Özel Üye
ewet bunu bende duymuştum kola fabrikasında arkadaşımın akrabası çalışıyomuş o anlatmıştı fare düşüyomuş içine falan igrenç bişi yaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

By_tr

Özel Üye
ya böle söylentileri sık duyuyoruz
sık kola tüketen biri değilim sebebi sağlık kaygım değil siyasi amaçla karşıyım kolaya israil menşeyli tüm ürünlere karşıyım

YaKaMoZ

Yeni Üye
ya böle söylentileri sık duyuyoruz
sık kola tüketen biri değilim sebebi sağlık kaygım değil siyasi amaçla karşıyım kolaya israil menşeyli tüm ürünlere karşıyım
Kesinlikle katılıyorum.İsrail malı her şeyden uzak duruyorum.Kolayı zaten içmem.Afedersiniz ama benim annem kolayı lavaboya döküyor.Tüm pislikler hemen çıkıyor. :p

Hazır-Cevap

Özel Üye
Uluslararası marka danışmanlığı şirketi Interbrand, 2009 yılının en değerli 100 markasını sıraladı.
Listenin ilk sırasında CEO'luğunu Muhtar Kent'in yaptığı ABD'li içecek devi Coca-Cola yer aldı.

(Milliyet Gazetesinden Alıntıdır)

bahattin

Yeni Üye
ben 2 yıldır içmiyorum.içinden bir tane böcek çıkmış o da birşeymi.zaten kendisi böcek suyu.yani böceklerden yapılıyor...face bacağı ve kemiklerini de sayarsak eve bile koymamak lazım...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara