kafayı yemeden yardım lutfen

hasan23

Yeni Üye
ben suan 3.sınıf ogrencısıyım dıkey gecıs yaptım ama hazırlıkda 2 dersım vardı kaldıgım ve 3.sınıfdanda 3 dersım var benım merak ettıgım eger 3.sınıfı tekrar okursam tecıl ısı ne oluyor yazdıklarına gore 2 yıl sınıfda ususte kalırsan tecıl olmuyormus ama ben hazırlıgı gectım ve 3.sınıfda kalacagım bı yardım edın lutfen arkadaslarrr

celik3

Yeni Üye
arkadasım tekrar yazmıssın burada daha net hazırlığı gectım dıyosun ama 2 dersın zayıf 3. sınıftada gornussun bu 2 dersı o zaman sınıf tekrarı ve tecıl yok maalesef
butunlemeller gırdıysen sonucları bekle umarım gecersın
ayrıca en az 2 ders olacak sınıf gecebılmen ıcın hazırlıktakı derslerı vermıs olsanda 3. sınıftan 3 ders zayıf dıyosun sınıf tekrarı kesın tecıl kazanman ıcın tek sart hazırlıktakı o 2 dersı vermek gerekıyo
hem hazırlık sınıfında bu derslerı gordun
hemde 3. sınıfta o derslerı gordun bu sekıde 2 sene üst üstte gormus oluyosun ve maalesef tecıl olunmuyo bu sekılde
amacım yardımcı olabılmek daha acıklayıcı bılgı ıstıyosan aöf subelerını ara bırebır sor
umarım benım dediğim gibi değildir.

kral_alper

Yeni Üye
pekı hocam bunun bır yolu yokmu yanı bır yerde okudum ben eger dılekce verırsen hem askerlık subesıne hem buroya tecıl edıyolarmıs ole bır yasa varmıs bır bılgın varmı acaba senın

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
pekı hocam bunun bır yolu yokmu yanı bır yerde okudum ben eger dılekce verırsen hem askerlık subesıne hem buroya tecıl edıyolarmıs ole bır yasa varmıs bır bılgın varmı acaba senın

Tecilin bozulup bozulmadığını öncelikle mutlaka kontrol et. Önerim bunu telefonla yapman yönünde olur. ve özellikle ekim ayında yaparsan daha sağlıklı sonuç alırsın Eğer ekim ayında aradığında tecilin devam ettiğini söylerlerse pek itimat etme ve 1 ay kadar sonra tekrar ara...

Tecil bozulmuşsa :
1 - Öncelikle aof bürosundan öğrenim belgesini al (Görevli arkadaşa askerlik şubesine götüreceğini mutlaka belirt)
2 - Önce şubeye telefon aç ve durumu anlat. Gel görüşelim diyeceklerdir büyük ihtimalle
3 - Eğer mümkünse direk şube başkanı ile (Muhtemelen albaydır) görüş muhtemelen seni anlayacak ve tecil süresi için yardımcı olacaktır..

Ama burda anlattıklarım sana kesinlikle %100 tecil hakkı vermez. Sadece bir ihtimal..

Eğer 2. sınıftan hiç dersin kalmadı, 3. sınıfı tekrar okuyacaksan aof bürosundan kaydı sildir ve ön lisans diploması al.. Diploma eline geçtiği gün tekrar kayıt yaptır ve 3 den tekrar başla lisansa tamamla.. Böylece tecil hakkın kendiliğinden gelecektir. Ama burda önemli bir nokta var.. Hiç sınıf tekrarı yapmadan 3 ve 4 ü bitirmen lazım

Son olarak : Ben durumunu tam anlamadım ama
Eğer : 2. sınıf derslerini verdin 3. sınıf derslerinden 1 kere kaldın ve 3. sınıfı 2.defa okuyacaksan tecilin devam eder..
Ama aynı sınıfı 2 kere tekrarladın ama bir üst sınıfa geçemediysen tecil yanar. Bu konuya dikkat etmen gerek

ben suan 3.sınıf ogrencısıyım dıkey gecıs yaptım ama hazırlıkda 2 dersım vardı kaldıgım ve 3.sınıfdanda 3 dersım var benım merak ettıgım eger 3.sınıfı tekrar okursam tecıl ısı ne oluyor yazdıklarına gore 2 yıl sınıfda ususte kalırsan tecıl olmuyormus ama ben hazırlıgı gectım ve 3.sınıfda kalacagım bı yardım edın lutfen arkadaslarrr
Benim buradan anladığım şey şu : 2. sınıfı 2 ders borçlu olarak geçtin ve 3. sınıfta 3 ders bıraktığın için İLK defa sınıf tekrarı yapıyorsun.. Bu durumda tecilin bozulmaz.

kral_alper

Yeni Üye
hay hocam agzına saglık snaa msj attım bıdaha yazayım hocam ben 2 yıllık uni. bıtırdım ve acıkogretıme gecıs yaptım hazırlık okudum 2 dersı verdım 2 dersım kaldı ve3.sınıfa gectım fakat 3.sınıfdanda 3 dersım vardı vermedım ve bute gırdım ama but ıyı gecmedı sanırım kaldım 3.sınıfda sınıf tekararı yaparsam tecıl hakkım ne olur bana bı acıklarmsın yemın ederım saclrım dokuluyo stresten sımdıden teskeurler bı yardım et neolurr

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
hoacam bu arada 3.sınıfda toplam 5 dersım oldu bılmıyorum bır zaraı olurmu
Bu durumda tecil devam eder. Tecilin bozulması için aynı sınıfı üst üste iki kere tekrarladığın halde geçememiş olman lazım. Sende böyle bir durum yok sadece 3ü ikinci defa tekrarlayacaksın. Seneye mutlaka bitir ama :)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ayrıca yeri gelmişken : Bu durum bizzat benim başımdan geçti o yüzden tecrübeliyim:)

ben matematik dersi yüzünden 3. sınıfa geçemedim ve 2. sınıfı 2 kez tekrarlamış ve geçememiş oldum. Telefon açtım şubeye tecillisin dediler rahatladım.. Ama aradan 2 ay geçti bir daha telefon açtım kaçaksın dediler:D haydaa dedim e daha önce aradım tecillisiniz dediniz dedim bu nerden çıktı..
velhasıl ne ettim ettim şube başkanıyla görüştüm. Askerden kaçtığım yok sadece okulumun bitmesini bekliyorum bu konuda insiyatif bekliyorum dedim.. Temmuz ayına kadar bana müsade verdi saolsun. haziran sınavında tüm dersleri verdim ve geçtim.. Şimdi tecilliyim
(Tabi bu olay geçen sene oldu Kısmetse artık 4. sınıf öğrencisiyim:) )

kral_alper

Yeni Üye
hocam sen bıtanesın ya benım tecıl de bu sene arlık 31 de bıtıyor hocam ıns.hersey ıyı olur tekrar tesekur ederım hocam

karasimsekk

Yeni Üye
ben 4. sınıfı 2. kez tekrar ettim ve allaha şükür bütünlemelerde 3 dersimide verdim diplomayı ne zaman alırım acaba ve askerlik için son başvuru ne zaman 25 ekim diye ı-okumuştum eğer 25 ekime yetişemezsem bir sonraki kısa dönem ilemi gideceğim? Şimdiden teşekkürler.

donkaam

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
arkadaşlar bana bi yardımcı olursanız sevinirim benim kasımda tecilim bitiyor daha önce kayıt sildirip tecil yaptırdım öss ye girip aöf yeniden kayıt yaptırdım malesef ki 1 sorudan kaldım bu ilk kalışım oldu yeni kayıt yaptırdıktan sonra tecil hakkım varmı yokmu onu bilen varsa bana bi yardımcı olursa çok sevinirim

brembo3838

Yeni Üye
hazırlık sınfında okuyanların hiç bir şekilde tecil hakları yoktur...

orjune

Yeni Üye
arkadaşlar işletme 3. sınıfta 2 kere kaldım toplam 3 dersten kaldım ve 4. sınıfa geçemiyorum doğal olarak ve askerlik tecilide iptal oluyor.
ve bazı arkadaşlar aynı dersi alamazsın bazıları ise alabilirsin diyor bazılarıda geçtigin derslerden muaf olarak tekrar 3. sınıftan devam edebilirsin diyor hangisi doğru ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz