askerlik durum belgesi? internetten?

celik3

Yeni Üye
arkadaslar askerlık durum belgesi ineternetten alınabileceği söyleniyo
fakat almayı deniyen yada alabilen varmıdır?
tam olarak anyamadım e-devletim sitesinden olacağı söyleniyo ama hiçbir şekilde alamdık şifremiz olmasına rağmen yardımcı olursanız sevinirim.

ayrıca gecen sene hazırlık okuduğumuz için askerlik durum belgesi istenmişti şimdi tekrardan isteniyo
şöyle birşey mümkünmüdür geçen sene götürdüğümüz kağıttan fotokopi çekerek çoğalttım fotokopiyi götürürsek olabliyormu?
sonuç itibariyle imzalar ve tarih değişmiyo tecil tarihi askere alınacak tarih belli ,
aöf sitesinde de ask. durum belgesi çoğaltılabiliyo diye bir ibare de okumuştum
dolayısıyla bunu böyle yapan ve işlemleri olan arkadaşlar varmıdır
yardımlarınızı bekliyorum

celik3

Yeni Üye
güncel konu bilgisi olan yokmu aöf ye basvuruda askerlık durum belgesı ıstenıyo alan yok mu netten ?

can[1]tanem

Yeni Üye
Kayıtlı öğrencilerimizden askerlikle ilişkisi olanlar için kayıt durumlarına ilişkin bilgi her yıl Asker alma Dairesi Başkanlığına toplu olarak gönderilmektedir.
Fakültemizce, öğrencilik durumu zamanında bildirilmiş olmasına rağmen bazı askerlik şubeleri, öğrencilerimize duyuru çıkararak öğrenci durum belgesi istemektedirler. Böyle bir durumla karşılaşan öğrenciler, AÖF bürolarına başvurup “Öğrenci Durum Belgesi” alarak askerlik şubelerine verebilirler.

Kesin bilgiyi askerlik şubenizden öğrenebilirsiniz.umarım yardımcı olabilmişimdir. Kolay gelsin!!!

brembo3838

Yeni Üye
güncel konu bilgisi olan yokmu aöf ye basvuruda askerlık durum belgesı ıstenıyo alan yok mu netten ?
internet üzerinden askerlik ile ilgili işlemlerin yapılması, tam olarak uygulama aşamasına girmedi. şu an için, gerekli evrağı askerlik şubelerinden almanız gerekiyor.

celik3

Yeni Üye
2 ay önce tv lerde acıklandı e-devlette nasıl olur

ayrıca daha önce aldığımız gecen sene askerlık durum belgesını fotokopı ıle cogaltarak kullanabılıyomuyuz yanı aöf gecerlı sayar mı fotokopıyı.
souc olarak tarıh hersey orada yazıyo değişmiyo yani
ayrıca askerlık durum belgesi askeryenın sıtesındede yazıyo çoğaltılabileceği fakat aöf kabul ediyomu
bilen arkadaslarrr

convey

Yeni Üye
2 yıllık önlisansların tecil durumu nedir?

arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. ben açıköğretim işletme fakültesinden kaydımı sildirip 2 yıllık adalet önlisans programına kayıt yaptırmak istiyorum. işletme fakültesinde iki yıl üst üste sınıfta kaldım. eğer bu iki yıllık bölüme kayıt yaptırırsam askerliğim tecil olur mu? 1986 doğumluyum.

brembo3838

Yeni Üye
2 ay önce tv lerde acıklandı e-devlette nasıl olur

ayrıca daha önce aldığımız gecen sene askerlık durum belgesını fotokopı ıle cogaltarak kullanabılıyomuyuz yanı aöf gecerlı sayar mı fotokopıyı.
souc olarak tarıh hersey orada yazıyo değişmiyo yani
ayrıca askerlık durum belgesi askeryenın sıtesındede yazıyo çoğaltılabileceği fakat aöf kabul ediyomu
bilen arkadaslarrr
e-devlet sayfasında sadece askerlik için değil diğer devlet hizmetlerinin de çoğu kullanılamıyor. ayrıca AÖF senden askerlik durum belgesi istemez.

brembo3838

Yeni Üye
arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. ben açıköğretim işletme fakültesinden kaydımı sildirip 2 yıllık adalet önlisans programına kayıt yaptırmak istiyorum. işletme fakültesinde iki yıl üst üste sınıfta kaldım. eğer bu iki yıllık bölüme kayıt yaptırırsam askerliğim tecil olur mu? 1986 doğumluyum.
evet tabi ki tecil olur.

celik3

Yeni Üye
e-devlet sayfasında sadece askerlik için değil diğer devlet hizmetlerinin de çoğu kullanılamıyor. ayrıca AÖF senden askerlik durum belgesi istemez.
şimdi birincisi e devletim ordan da milla savunma bakanlığından yapılıyo fakat bulamıyorum
ikincisi aöf hazırlıktan 3. sınıfa gectım o yuzden ask. durum belgesi isteniyo

üçüncüsü acaba gecen sene verdiğim ask durum belgesının fotokopısını bu sene götürsem gecerlı olur mu sonuc olarak tarıh vs hersey aynı
ask sıtesınde askk durum belg çoğaltılabılır denıyo ama aöf alıyomu?

btct

Yeni Üye
merhabalar,ben 2 sene önce yüksek okuldan mezun oldum ve askerliğimi 2 sene tecil ettirdim.yanı benım subat 2010a kadar tecılım var.o donemde durum belgesıde almıstım saklıyordum.aldıgım durum belgesı hala gecerlımıdır yoksa guncelımı lazım.

celik3

Yeni Üye
merhabalar,ben 2 sene önce yüksek okuldan mezun oldum ve askerliğimi 2 sene tecil ettirdim.yanı benım subat 2010a kadar tecılım var.o donemde durum belgesıde almıstım saklıyordum.aldıgım durum belgesı hala gecerlımıdır yoksa guncelımı lazım.
aynı sekılde fakat fotokopısı mevcut gecerlı olurmu
aöf de

brembo3838

Yeni Üye
askerlik durum belgen günceldir, yenisini almana gerek yok.

celik3

Yeni Üye
bugun aöf ye gittim cok ılgınc fotokopı olmaz dedıler
fakat askeryenın ınternet sıtesınde çoğaltılabılceği söyleniyo

osman-70

Yeni Üye
iyi gunler sorumu işalla dogru yere yazmısımdır. ben 1990 ocak dogumluyum aöf halkla ilişkiler 2. sınıftayım. askerligimi okul tecil eder diye umursamıyordum ama ara sınavlardan sonra subenin onunden gecerken bi sorim dedim ve yoklama kacagı gorunuomusum. aynı gun içinde burodan ögrenci belgesi aldım ve ilgili memur 31.10.2010 tarihine kadar askerlikle ilişkim bulunmadıgıma dair kagıt verdi. ben seneye 3.sınıf işletme devam etmek istiyorum ve dgs işlemleri galiba kasım ortaları gibi oluyor diye duydum. bu 31 ekimde biten tecille kasım arasında kalan boslukta herhangi bir sorun olurmu 3.sınıfa kayıt yapınca tekrar tecil yaptırcam goruslerinizi bekliyorum iyi gunler.....

best_supernaturel

Yeni Üye
benim gibi 2 yıllık mezunları ve mezun olacak arkadaşlar aöf rektörlüğüne dilekçe gönderelim. madem ki çok yakında tek tip askerlik çıkacak o zaman çıkana kadar bir defaya mahsus 2 yıllık mezunlar kısa dönem askerlik yapsın.hem askerliğini yapmamış arkadaşlar askerliğini yapar hem de ordunun asker ihtiyacı fazlasıyla karşılanır. rektörlükte genelkurmay ve başbakanla görüşme yaparsa bu iş büyük ihtimalle çözülür

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara