kpss Hakkında yardım lütfen

sonsuzluk

Banned
Arkadaşlar Ben açık öğretim 3. sınıf maliye öğrencisiyim Ben okulu bitirdiğimde haliyle üni mezunu oluyorum Ve örgünden hiçbir farkım olmuyor Peki Kpss de de bi farkım varmı yokmu onu merak ediyorum Açık öğretim üniversite mezunları Ortaöğretim kpss sınavınamı giriyo yoksa örgünlerin mezun olarak girdiği 2 oturumlu kpss sınavına giriyorum Ben ikilem arasında kaldım yardımcı olursanız sevinirim Özet olarak Örgün Öğretim okuyup kpss sınavına girenlerle eş haklara sahipmiyim?

YaKaMoZ

Yeni Üye
Ben de Maliye 3. sınıftayım ve senin gibi KPSS'ye girmeyi düşünüyorum.Bu sene ortaöğretimlere yapılan sınava gireceğiz.Ama 4. sınıfa geçince artık lisans mezunu sayıldığımız için her yıl yapılan sınava gireceğiz.Bizim örgünden hiçbir farkımız yok.Onlara hangi sınav yapılıyorsa bize de aynısı olacak.Bölümümüz Maliye olduğu için 1. oturumda Genel Yetenek ve Genel Kültür,2. oturumda ise alanımız olan Maliye sorularını cevaplayacağız.Benim bildiğim bu kadar.Bu sene sadece Genel Yetenek Genel Kültür sınavına gireceğiz.Ortaöğretimler için olan sınava yani.Kolay gelsin.Başarılar. :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO