Askerlik ve Tecil Durumu?

fressian

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar.

Bayadır Bi Araştırma Yapıyorum Ama Kesin Bi Bilgiye Ulaşamadım.
Aöf Bürolarını Arıyorum Ama Onlarda Benim Gibi Bir Şey Bilmiyorlar.

Şimdi Ben 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu Mezunuyum.
Direkt Başvuru Yaptığımızda Aöf den 3. Sınıfa Başlama Hakkımız
Olduğundan 3. Sınıf Öğrencisi Oldum. 3. Sınıfa Kayıt Olurken Benden
Askerlik Durum Belgesi İstediler. Belgede;
Doğum Tarihim : 15/05/1986
Sevk Edileceği Tarih : 21/02/2011
Erteleme Bitim Tarihi : 31/12/2010 Yazıyor.

Ben MYO nu Bitirince Direkt 3. Sınıfa Başladım Ama İlk Seferinde Kaldım.
İlk Kalışım Bu Benim Ama Bi Kez Bile Kalsan Askere Alıyorlar Diye Bir Şey
Duymuştum.

Bilgisi Olanlar Acaba Beni Direk Askere Alırlarmı Yoksa 2 Sene Üst Üste Kalırsam mı
Askere Alırlar Yardım Ederseniz Çok Sevinirim.

Şimdiden Herkeze Tşk Ederim.

celik3

Yeni Üye
yanlıs bilgi 2 sene üstte kalırsan ask tecıl olmaz
ayrıca bu sene butun derslerını gecmelısını hıc dersın kalmamılı ki tecıl hakkın olsun
rahat ol...

46mesut46

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.sitede yeniyim.lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

Aöf 4.sınıfta iki defa üst üste kaldım.tek dersim var.baglı bulunduğum askerlik şubesinden aldığım bilgiye göre 2009 1 kasımda yoklama yapmam gerekiyo.2010 haziran sonu veya agustos ayı başındaki dönemde askere gidecekmişim.ben nisan-haziran ayında tek dersten sınava girsem 1.soru aöf bana haziran ayında diplomA veya benzeri belge verirmi.2.soru aöf den almış olduğum bu belge uzun dönem olarak düzenlene askerlik tekradan kısa dönem olarak düzeltebilirmiyim 3.soru aöf alına bu belge ile tekrardan tecil yapabilirmiyim? sonuçta 2010 7 veya 8. ayda askere gidilecek şekilde düzenleme yapılmış. bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Linsey

Özel Üye
Merhaba Arkadaşlar.

Bayadır Bi Araştırma Yapıyorum Ama Kesin Bi Bilgiye Ulaşamadım.
Aöf Bürolarını Arıyorum Ama Onlarda Benim Gibi Bir Şey Bilmiyorlar.

Şimdi Ben 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu Mezunuyum.
Direkt Başvuru Yaptığımızda Aöf den 3. Sınıfa Başlama Hakkımız
Olduğundan 3. Sınıf Öğrencisi Oldum. 3. Sınıfa Kayıt Olurken Benden
Askerlik Durum Belgesi İstediler. Belgede;
Doğum Tarihim : 15/05/1986
Sevk Edileceği Tarih : 21/02/2011
Erteleme Bitim Tarihi : 31/12/2010 Yazıyor.

Ben MYO nu Bitirince Direkt 3. Sınıfa Başladım Ama İlk Seferinde Kaldım.
İlk Kalışım Bu Benim Ama Bi Kez Bile Kalsan Askere Alıyorlar Diye Bir Şey
Duymuştum.

Bilgisi Olanlar Acaba Beni Direk Askere Alırlarmı Yoksa 2 Sene Üst Üste Kalırsam mı
Askere Alırlar Yardım Ederseniz Çok Sevinirim.

Şimdiden Herkeze Tşk Ederim.

Merhaba ,
Hayır ilk sene kalınca askere almazlar...
Üst üste kalmayın yeter , Kayıt yenileterek öğreniminize devam edebilirsiniz ...

haser

Yeni Üye
ilk senemde 1. sınıfta 5 dersten kaldım 2.senemde kaldığım 5 dersi verdim 2.sınıfa geçtim 3.senemde 2.sınıfta 3 dersten kaldım askerlik tecil durumum

inevitable

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba ben 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum bu sene açık öğterime başvuru yapıcam.. ben şimdi bu yılın sonuna kadar 31 aralık 2009 a kadar tecilliyim 26 ekimde kayıtlar başlıyormuş ikinci üni için... sormak istediğim benim kayıt olurken askerliğimi kendim mi askerlik şubesine gidip tecil ettirmem gerekiyor yoksa kayıt yaptırdığım zaman otomatik olarak tecillli mi olmuş oluyorum... lütfen yardımcı olursanız sevinirim..

inevitable

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba ben 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum bu sene açık öğterime başvuru yapıcam.. ben şimdi bu yılın sonuna kadar 31 aralık 2009 a kadar tecilliyim 26 ekimde kayıtlar başlıyormuş ikinci üni için... sormak istediğim benim kayıt olurken askerliğimi kendim mi askerlik şubesine gidip tecil ettirmem gerekiyor yoksa kayıt yaptırdığım zaman otomatik olarak tecillli mi olmuş oluyorum... lütfen yardımcı olursanız sevinirim..

brembo3838

Yeni Üye
kayıt yaptırdığım zaman otomatik olarak tecil olacaktır.

inevitable

Yeni Üye
brembo teşşekür ediyorum ilgin için... peki bu kayıt sırasında benden istenen askerlik durum belgesi için elimde neyin bulunması gerekiyor. . . yani benim yinede gidip askerlik tecil evrağımı almam mı lazım

inevitable

Yeni Üye
peki benim askerlik durum belgemi tekrar almam mı gerekiyor ? ben bunu daha önce yani 2 sene önce almışdım bir işie girmeden önce tecil ettirmişdim o tecil 31 aralık 2009 da doluyor... şimdi 2 yıllık MYO mezunuyum 4 yıla tamamlamak için 26 ekimdeki başvurulara kayıt yapıcam...kayır sırasında benden istenen askerlik durum belgesi için tekrar askerlik şubesine gitmem mi gerekiyor... ? eğer öle ise bunu hemen halledebilirmiyim 26 ekimden önce... bana prosedürü ve yapmam gerekenleri biri anlatabilirse çok minnetar olucam... yardımlarınızı bekliyorum lütfen

brembo3838

Yeni Üye
peki benim askerlik durum belgemi tekrar almam mı gerekiyor ? ben bunu daha önce yani 2 sene önce almışdım bir işie girmeden önce tecil ettirmişdim o tecil 31 aralık 2009 da doluyor... şimdi 2 yıllık MYO mezunuyum 4 yıla tamamlamak için 26 ekimdeki başvurulara kayıt yapıcam...kayır sırasında benden istenen askerlik durum belgesi için tekrar askerlik şubesine gitmem mi gerekiyor... ? eğer öle ise bunu hemen halledebilirmiyim 26 ekimden önce... bana prosedürü ve yapmam gerekenleri biri anlatabilirse çok minnetar olucam... yardımlarınızı bekliyorum lütfen
askerlik şubene giderek, askerlik durum belgesi istediğine dair bir dilekçe dolduracaksın hepsi bu kadar.

inevitable

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba ... ben 1987 doğumluyum bu sene açık öğretime 3, sınıfdan kayıt yaptırcam bu sene MYO dan mezun... benim bu sene 31 aralık 2009 a kadar tecilim var... şimdi bakdım kayıt sırasında benden ASKERLİKLE İLİŞİKSİZ belgesi isteniyor... benim bu belgeyi naıl almam gerekiyor.. yani askerlik şubesine gidip bu belgeyi istemem mi lazım ? yardımcı olursanız minnettar olucam

brembo3838

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba ... ben 1987 doğumluyum bu sene açık öğretime 3, sınıfdan kayıt yaptırcam bu sene MYO dan mezun... benim bu sene 31 aralık 2009 a kadar tecilim var... şimdi bakdım kayıt sırasında benden ASKERLİKLE İLİŞİKSİZ belgesi isteniyor... benim bu belgeyi naıl almam gerekiyor.. yani askerlik şubesine gidip bu belgeyi istemem mi lazım ? yardımcı olursanız minnettar olucam
yukarıda yazdım ya.

hgguven

Yeni Üye
Askerlik

arkdaşlar ben 2008 myo mezunuyum1986 ocak doğumluyum ve 2010 yılının sonunda tecilim bitiyor şimdi bu sene dikey geçiş yapsam acık öğretime kayıt olsam hazırlık sınıfından başlasam (ne güzel olur ) askerlik durumu ne olur bizim tecil edebilirmiyiz bi daha ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO