İkinci Ünv. tecil işlemleri hakkında

Myrae

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Sorum kardeşimle ilgili:

Kardeşim, geçen sene ÖSS sınavına girerek 2008-2009 öğretim yılında Açıköğretim İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi lisans programını kazanmıştı ve burada ilk senesini tamamladı ve 2. sınıfa geçti. Fakat bu sene ÖSS'ye tekrar girerek 2 yıllık bir örgün önlisans programını kazandı ve kayıt yaptırdı. Yani bu 2009-2010 öğretim yılında 2 yıllık bir örgün önlisans programının 1. sınıfına başladı. Şimdi normal şartlarda bu örgün 1. sınıfın yanında, açıköğretimin 2. sınıfını okuması gerekiyor. İlk olarak bu durumda, Açıköğretim Fakültesi kalan 3 yıl boyunca tecil işlemlerimizi yaptırmaya devam edebilir mi?

İkinci sorum ise, kardeşim şu anda Açıköğretim Fakültesi tarafından yeni açılmış olan bölümlerden birine ilgi duyduğu için, şu anki Kamu Yönetimi kaydını sildirip, 2 yıllık örgün öğretiminin yanında, bu gitmek istediği yeni lisans programına, 'ikinci üniversite' hakkı ile sınavsız kayıt olmak istiyor. Bu durumda birşey değişir mi? Yani kayıt olduğu yeni lisans programı için de Açıköğretim Fakültesi tecil işlemlerimizi yaptırır mı? Yaptırmazsa, biz belge alıp askerlik şubesine mi götürmeliyiz?

Son sorum ise şu, örgün önlisans öğrencilerinin mezun olduklarında ne kadar tecil hakları bulunmaktadır? Örneğin kafama takılan bir durum şu, diyelim ki bu iki yıllık örgün okulda iken, aynı zamanda okuduğu açıköğretim bölümünde iki yıl üst üste kaldığını düşünürsek, örgün öğretim sırasında ya da mezun olur olmaz askere alınır mı?

Bu üç soruma cevap verirseniz çok sevirim, teşekkürler şimdiden..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara