İki yıllık örgün + Aöf tecil durumları

Myrae

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, sorumu aynen kardeşimin ağzından size aktarıyorum:

"Geçen sene, yani 2008-2009 öğretim yılında ÖSS sınavına girerek, Açıköğretim 4 yıllık Kamu Yönetimi lisans bölümünü kazanarak kayıt yaptırdım. Bu sene, yani 2009-2010 öğretim yılında ise tekrar sınava girerek 2 yıllık örgün bir önlisans bölümünü kazanarak kaydımı yaptırdım. Dolayısıyla bu sene 2 yıllık örgün önlisans eğitimimin 1. sınıfı ile, 4 yıllık açıköğretim lisans eğitimimin 2. sınıfını birlikte okumaktayım. Öncelikle tecil işlemlerim hangi fakültem tarafından yürütülür, onu öğrenmek istiyorum.

İkinci sorum ise, Açıköğretim Fakültesi bu sene yeni lisans bölümleri açmış bulunmakta. Bu yeni bölümlerden bir tanesi ise, benim sınava girdiğim dönemde henüz açılmamış olan ve son derece ilgi duyup okumak istediğim bir alan. Bu yüzden, örgün 2 yıllık bölümümdeki öğrenciliğim devam ederken, mevcut 4 yıllık açıköğretim Kamu Yönetimi bölümümden kaydımı sildirip, bu sene tekrar sınava girip, bu okumak istediğim yeni 4 yıllık açıköğretim bölümünü kazanırsam, tecil işlemlerimde bir değişiklik olur mu? Yeni kazanacağım açıköğretim bölümümün bitimine kadar askerliğimi erteletebilir miyim?

(Aslında Açıköğretim Fakültesi örgün eğitimim devam ederken sınavsız ikinci üniversite hakkı tanıyor, fakat bu şekilde sınavsız kayıt yaptırdığım takdirde tecil işlemlerinden yararlanamıyorum diye bir bilgiye sahibim, doğru mudur?)"

Kardeşim adına şimdiden teşekkürler...

celik3

Yeni Üye
ben açıkçası 2 tane uzaktan eğitim olan aöf de olduğunu zannetmiyorum bır yanlıs olablır nasıl olur bu

Myrae

Yeni Üye
Sanırım sorularımı yanlış anladın, ya da ben seni yanlış anladım bilemiyorum. Anlamadım ne demek istediğini?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara