Kayıt Dondurma | AskerLik TeciL | yardım ?

yossirx00

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;
Ben kamu yönetimi 1.sınıf öğrencisiyim 1986 doğumLuyum ve 2 sene üst üste kaldım..böyle olunca Askere gitme durumu söz konusu oldu.Askerlik şubesini aradım 31 Ekimde muayneye çağırdılar..fakat Bi arkadaştan duydum Açıköğretim Kaydını dondurursan direk 2 yıl daha TeciL veriyorLarmıs..Bu biLgi ne kadar dogrudur ? veya AskerLiği ertelemenin başka bi yolu yokmudur ? Bu Soruya vereceğiniz Cevap için şimdiden Teşekkür ederim

yossirx00

Yeni Üye
Arkadaşlar bana aciL cevap Lazım..30 ekimde Aof kayıtLarı bitiyor.29 eKim tatiL..Bir ALLahın kuLu cevap yazmayacak mı..Aof'ten kaydımı siLersem 2 yıL teciL hakkı doguyor mu ?

Stinger

Yeni Üye
yossir ben 27 yasındayım 20 yasında berı 2 kere kayıt yenıledım bitirdim bu kadar panık yapma hiç bisey olmaz otomatik tecilin var zaten kimse senı almaz askere

srpbrky

Yeni Üye
Arkadaşlar bana aciL cevap Lazım..30 ekimde Aof kayıtLarı bitiyor.29 eKim tatiL..Bir ALLahın kuLu cevap yazmayacak mı..Aof'ten kaydımı siLersem 2 yıL teciL hakkı doguyor mu ?
arkadaşım kayıt dondurduğun yıl sınıfta kalmış gibi sayılırsın örneğin 2007 de kayıt yaptırdın 2007-2008 devam ettin 2008-2009 kayıt dondurdun 2009-2010 yılı için ertelemen yapılmaz kayıt dondurmak sınıfta kalma olarak değerlendirilir 31 ekimi geçirirsen asker kaçağı olursun en kısa zaman askerlik şubeni ara ve askerlik işlemlerini yaptır faydana olucaktır.

srpbrky

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;
Ben kamu yönetimi 1.sınıf öğrencisiyim 1986 doğumLuyum ve 2 sene üst üste kaldım..böyle olunca Askere gitme durumu söz konusu oldu.Askerlik şubesini aradım 31 Ekimde muayneye çağırdılar..fakat Bi arkadaştan duydum Açıköğretim Kaydını dondurursan direk 2 yıl daha TeciL veriyorLarmıs..Bu biLgi ne kadar dogrudur ? veya AskerLiği ertelemenin başka bi yolu yokmudur ? Bu Soruya vereceğiniz Cevap için şimdiden Teşekkür ederim
anlaşılan bu yıl senin 2 yılın 1.sınıfta kayıt dondurana değil okuldan ilişik kesme belgesi getirene 2 yıl tecil hakkı verilir yani iliiğini kesersen tecil hakkın var ya da askerliğine karar aldırırsın (muayene olmak) celp tercihinde bulunursun kasım 2010 da gitmek istediğini beyan edersin (tabi bu senin kendi şubenin genel celp dönemine de bağlı ) kasım 2010 a kadar bir üst sınıfa gerçersen belgeni şubeye göderirsin erteleme hakkın devam eder ama mutlaka önce bu işlemde muayene olman gerek

brembo3838

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;
ne aöf'de ne de örgünde böyle bir durum kesinlikle yoktur. arkadaşın sana yanlış bilgi vermiş.

Myrae

Yeni Üye
anlaşılan bu yıl senin 2 yılın 1.sınıfta kayıt dondurana değil okuldan ilişik kesme belgesi getirene 2 yıl tecil hakkı verilir yani iliiğini kesersen tecil hakkın var ya da askerliğine karar aldırırsın (muayene olmak) celp tercihinde bulunursun kasım 2010 da gitmek istediğini beyan edersin (tabi bu senin kendi şubenin genel celp dönemine de bağlı ) kasım 2010 a kadar bir üst sınıfa gerçersen belgeni şubeye göderirsin erteleme hakkın devam eder ama mutlaka önce bu işlemde muayene olman gerek
Diyelim ki seneye bir üst sınıfa geçti, o zaman kayıt yenileme kasım ya da aralık ayında oluyor. Kasım 2010 celp döneminden önce nasıl okuldan belge alacak kayıt yenilemeden? Notlarının üst sınıfa geçmeye yeterli olması durumunda, kayıt yenileme işleminden önce belge veriyorlar mı?

hayttnin

Yeni Üye
Diyelim ki seneye bir üst sınıfa geçti, o zaman kayıt yenileme kasım ya da aralık ayında oluyor. Kasım 2010 celp döneminden önce nasıl okuldan belge alacak kayıt yenilemeden? Notlarının üst sınıfa geçmeye yeterli olması durumunda, kayıt yenileme işleminden önce belge veriyorlar mı?
evet veriyorlar orda önemli olan bi üst sınıfa geçmeye hak kazanmış olmandır zaten aöf sitesindende durumun anlaşılıyor mutlaka dilekçe ile durumunu belirtmen gerekli kendimden biliyorum

Melantroduction

Yeni Üye
Biriniz acil yardım etsin açıköğretim kaydım var ama 2.harcı yatırmadım ve askere gitmek istiyorum engel varmıdır nasıl halledebilirim ? :/

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO