tecil hakkında yardım ve acil cevap lazım lütfen..

baltacıyım

Yeni Üye
merhaba kısaca anlatayım.ben 2004 de liseden mezun oldum. 2006 yılına geldiğimde askerlik yoklaması içn ask şubeye gittim. orda lise mezunu olduğum içn 3 yıl tecil yaptırdım.bana 2009 un sonunda şubeye tekrar gelmemi söylediler. tabi boş durmadım 2007 de öss ye girip az çok puanla aöf bankacılık sigortacılık bölümüne kayıt yaptırdım. ilk yıl kaldım.2.yıl yani geçtiğimiz sınavlarada katılmadım 2. yılda kalmış oluyorum.

şimdi sorum su aöf büro hizmetler sitesine baktığımda bilgilerimde şöyle yazıyor .sınıftaki yılımın 3. yıl olduğunu söylüyor ve tecilli olduğumu söylüyor hala.

öğrenim durumu

DÖNEM SINIF YIL AÇIKLAMA 2007-2008118 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR2008-2009128 DERSTEN BULUNDUĞU SINIFI TEKRAR2009-201013-
OKUL Fakülte: AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ Sınıf: 1 Bölüm: BANKACILIK VE SİGORTACILIK Toplam Yıl: 3 Kayıt Tarihi: 24/09/2007 Sınıftaki Yıl: 3
ASKERLİK Ask. Şubesi İSTANBUL/EMİNÖNÜ Ask. Durumu: TECİLLİ

şu an benim tecil durumum sizce nedir.askere gidermiyim 2009 da şubeye gitsem.yoksa gitmezmiyim.tecil hakkım varmıdır yokmudur.yadakaydı sildirmem mi gerek aöf .bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

litakus

Yeni Üye
2 yıl üst üste kalmış durumdasın 31 ekim 2009 itibariyle kaçak durumunda olursun muayene gitmen gerekir ya kaydını sildirip 2 yıl tecil alacaksın ya da okuluna askerde sınavlarına girerek devam edeceksin

baltacıyım

Yeni Üye
peki yoklama kaçağımı sayılıyorum yoksa asker kaçağımı ? peki yoklama kaçağı olarak kalsam askerlik şubesine gitmesem hiç. önümüzdeki aöf sınavlarına çalışsam yada yeniden öss ye girsem bu şekilde bi yol izleyemezmiyim

sguven34

Yeni Üye
Kayıt Sildirme ve Askerlik Teccil Acil

Merhaba ;

Şimdi bişey yazmak istiyorum;

Eski öğrenciler ve sınıf tekrarı yapan arkadaşlar kayıtlarını 1-25 aralık 2009 da yeniliyor değilmi...

Peki benim anlamadığım bir nokta var!!! ben eski öğrencilerdenim ben kaydımı 1-25 aralıkta yeniletcem ve kaydımı sildircem ... yada niye 30 ekim diye söyleniyor forumlarda, anlamadım net bir cevap verirseniz sevirim ...

Neden 30 ekim kayıt sildirme zamanı ???

litakus

Yeni Üye
Merhaba ;

Eski öğrenciler ve sınıf tekrarı yapan arkadaşlar kayıtlarını 1-25 aralık 2009 da yeniliyor değilmi...

Peki benim anlamadığım bir nokta var!!! ben eski öğrencilerdenim ben kaydımı 1-25 aralıkta yeniletcem ve kaydımı sildircem ... yada niye 30 ekim diye söyleniyor forumlarda, anlamadım net bir cevap verirseniz sevirim ...

kayıt yeniliyen yada sınıf tekrarı yapan öğrencilerin öğrenci durum belgesi şubeye gidiyor kayıt yenileme tarihinden önce şubenin elinde olmuş oluyor o yüzden bildiğim kadarıyla 31 ekime öğrenci durum belgesi eğer tecile müsaitse tecil ediliyor 31 ekimden sonra öğrenci durum belgesi almıyorlar

brembo3838

Yeni Üye
Merhaba ;

kayıt sildirme zamanı diye bişey yoktur. istediğin zaman kaydını sildirebilirsin.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara