Lojistik Bölüm Tanımı

demirelkivanc

Yeni Üye
Ürün, servis ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir. Herhangi bir pazarlama veya üretim organizasyonunun lojistik destek olmadan başarılması çok zordur. Lojistik, nakliye, envanter, depolama, malzeme idaresi ve ambalajlama bilgilerinin birleştirilmesini kapsar. Lojistik işletme sorumluluğu, hammaddenin coğrafik konumlanması, prosesin işletilmesi ve ihtiyaçların mümkün olan en düşük maliyetle karşılanarak işin bitirilmesidir.
Lojistik kelimesinin Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre anlamı, geri hizmet olarak verilmiştir. Genel olarak, lojistik mühendisliğin makina sistemlerinden ziyade insan sistemleri ile ilgilenen bir branşı olarak görülür.

Kaynak: http://www.geldik.com

Benim yorumum:
Ben Fizik Mühendisliği öğrencisiyim. Bu önlisans programını almak istiyorum. İlerde işime yarayacağını düşünüyorum, ben bu bölümün sadece madden sevkiyatta değil, veri transveri için de işe yarar olduğu kanısındayım. Bölüm hakkında ayrıntılı bilgisi olan arkadaşımız varsa, lütfen yorum yapsın.

mydg

Yeni Üye
Bölüm:
Maliye
Lojistik bölümünde başladım ama dersleri biraz zor gibi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara