Yardımmmmmmmmmmmm :((

ECRİN90

Özel Üye
Arkadaşlar mrb, aranızda yeniyim :eek: aöf türk dili ve edebiyatı bölümüne yerleşmiş olan arkadaşlara bi sorum olacaktı. :(

>>>>Aldığımız (alacağımız :p:D ) kaynak kitaplar, ders kitapları, Tv den veya bilgisayardan takip etme dışında; bölümümüzün VCD setini satın alacak olanlarınız var mı? Elimizdeki kılavuzda sipariş vermemiz gerektiği yazıyor, ancak duyduğuma göre kırtasiyelerden de temin edebiliyormuşuz. Bilgisi olan varsa paylaşırsanız sevinirim :( şimdiden teşekkürler :eek: :) :rolleyes:

cananbest

Yeni Üye
sorularım var!!!

arkadaşlar osmanlıca syf 124 soru 6_neden cevap a???birde eski turk edbytı syfa 74 soru 4 ve soru 7?? ozellıkle eskı turk edbytındakı 7.soru neden nazım?orada 4 mısra gorunuyr oysakı nazımlar beyıt şeklınde oluşturulmuyor mu?lütfen bu soruların cevaplarını dogru bılenlerbeni bilglendirsin.birde bulundukları şehırlerde derse gıren arkadaşlar eskı turk edbytı ve osmanlıcada neler işliyrsnz ,hangı konular daha onemlı kıtaptan mı gıyrsnz?ha bırde ozel olacak ama derslere gıren arkadaşlar hocalarınızın bizim bolume bakış açısı nedır?yanı gelecek vaad edıyrlar mı?ya da neler soylyrlr?

yldrmmm

Yeni Üye
ben derslere giriyorum...osmanlıca da dediğin soruyu ben de hocaya sordum..cevap a)kalfa doğru dedi...çünkü kalfa nın kökü halife ye dayanıyormuş..

eski türk edebiyatı konusunda yardımcı olamayacağm çünkü oraya gelmedik daha ve ben de dersi okulla götürüyorum...

hocaların bölüme bakışına gelince...bizim hoca pek yorum yapmıyor ama ... bölümün çok zor olduğunu örgünde bile cok zorlandıkları halde nasıl yapacagımız konusunda yorumlar oluyor..özellikle osmanlıca kitabının çok ayrıntıya girildiği konunda duyumlar war...ama sorumluyuz işte mecbur harfi harfine yutucaz hepsini.. :)

cananbest

Yeni Üye
ben derslere giriyorum...osmanlıca da dediğin soruyu ben de hocaya sordum..cevap a)kalfa doğru dedi...çünkü kalfa nın kökü halife ye dayanıyormuş..

eski türk edebiyatı konusunda yardımcı olamayacağm çünkü oraya gelmedik daha ve ben de dersi okulla götürüyorum...

hocaların bölüme bakışına gelince...bizim hoca pek yorum yapmıyor ama ... bölümün çok zor olduğunu örgünde bile cok zorlandıkları halde nasıl yapacagımız konusunda yorumlar oluyor..özellikle osmanlıca kitabının çok ayrıntıya girildiği konunda duyumlar war...ama sorumluyuz işte mecbur harfi harfine yutucaz hepsini.. :)
hımmmmmm...birde gırbal var o da kalbur olmuş ,yeri gelmiş iken ogrenelim.ah o yorumlar olurken ben olsam orada.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu????demek lazım!!!madem bizim kitabımız ayrıntıya çok girmiş bıraksınlarda bunun derdine biz düşelim,ama burdan şöyle bir sonucu es geçemiyorum demek ki örgün egitim kitapları daha yüzeysel (miiiii?)herneyse şunu söylemek istiyorum umarım yök önümüzü açar,umarım verilen sözler en kısa sürede icraata geçirilir ve son olarak hak eden kazansın!

ECRİN90

Özel Üye
hımmmmmm...birde gırbal var o da kalbur olmuş ,yeri gelmiş iken ogrenelim.ah o yorumlar olurken ben olsam orada.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu????demek lazım!!!madem bizim kitabımız ayrıntıya çok girmiş bıraksınlarda bunun derdine biz düşelim,ama burdan şöyle bir sonucu es geçemiyorum demek ki örgün egitim kitapları daha yüzeysel (miiiii?)herneyse şunu söylemek istiyorum umarım yök önümüzü açar,umarım verilen sözler en kısa sürede icraata geçirilir ve son olarak hak eden kazansın!
Temennimiz o yönde arkadaşım :)

yldrmmm

Yeni Üye
bence de...artık ben eleştiremiyorum ki hiç bir seyi...önümüze bakıcaz sadece..

abdullah-gizem

Yeni Üye
merhaba ben yeni kayıt oldum.sorunu okudum.bu konuda arkadaşımdan bilgi aldım.kırtasiyede varsa al ama sipariş vererek yapsan daha iyi bence.genede sen bilirsin.o cd yi alana kadar uygun bir kursa gitsen senin için daha iyi ben kursa gidiyorum çok memnunum.seninde bulunduğun yerde varsa git hiç bir şey için geç kalmış olmazsın.benim tavsiyem bu kadar

BERKİİİ

Yeni Üye
arkadaşlar seneye bir grup oluşturup bazı derslerden kurs alalım diyorum bahcelievler bölgesinde bulunan ve kurs işini düşünen varsa birbirimizi bilgilendirelim

kevin_norton

Yeni Üye
Bence de kursa gitsen ya da bol bol okusan notlar çıkarsan ya da bol bol soru çözsen daha iyi olur.Kitabın yerini hiç bir şey tutmaz.Hele bilgisayar cd leri tamamen sinir bozucu hiç bir yararını yok.Yani ben görmedim.Varsa da yoksa da kitap,kitap...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,727
Son üye
Feederblw