Gizem'in isyanı babasını iş sahibi yaptı

By_tr

Özel Üye
bu şekerleri görmek için tıklayın

Bursa'da sınıf başkanı küçük kızın ayağındaki yırtık botlarla ilgili sözleri izleyenlerin yüreklerini dağladı. Küçük kızın işsiz olan babası yayınlanan görüntüler sayesinde iş sahibi olurken, aileye de Türkiye'nin dört bir yanından yardım teklifi yağmaya başladı.

ECRİN90

Özel Üye
bi öğrenci iyi şarkı söyler öğretmeni tlfa çekip çocugu meşhur eder, birinin ayakkabısı su ceker öğretmeni tlfa çekip babasını iş güç sahibi yapar !
Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya :mad: Buyrun bu da diplomalı öğretmen !

E

_elmayra_

Misafir
tek problem öğretmenin çocugu videoya çekmesi mi yani?bence bundan daha ciddi bir problem var.babası işsiz olan üstelik bir iş kazası sonucu mağdur olan bir baba ve ona üzülen masum küçük bir kız çocugu var ortada.öğretmen çok hatalıymış böyle eğitimci olmazmış vs bunları konuşmadan önce işsiz kalan ve bu yüzden geçimini sağlayamayanları konuşmak lazım.o öğretmen bu video ile o çocugun babasını iş sahibi yapmış ve çözüm bulmuşsa mağduriyete, işte önemli olan budur bence.eğer o video internette dönmeseydi o çocugun babası asla iş sahibi olmayacaktı.malesef böyle adaletsiz bir ülke burası

ECRİN90

Özel Üye
Türkiye'de binlerce kişi işsiz.. Bunun çözümü çocuklarının ellerine senaryo tutuşturup nete sızdırmak mıdır? Bence bu çok ucuz bir numara. ''İşin gücün yoksa neye güvenip evlendin? Hadi evlendin diyelim neden çocuk yapıp onun geleceğini tehlikeye attın?'' diye sorarım ben bu babaya! -Ve bu sadece bir örnek- Hadi Gizem'in babası kurtuldu diyelim, ya geridekiler?? diğer işsizler nolacak?
Öğretmene gelince, kendisi video çekeceğine öğrencilere zor şartlarda dahi nasıl ayakta dururlur, nasıl yılmadan çalışılır bunu anlatmalı öğüt vermeliydi.. Babalarımız anlatıyor: Giyecek kıyafetleri yokken kilometrelerce yol gidiyorlarmış okuyup bir yerlere gelebilmek için (kar,kış vs...) Ekmek parası bu kolay kazanılmıyor. E tabi 21. yüzyılda teknoloji çağındayız. İşsizliğe çare bulmak da moda oldu! Önemli olan damardan girmek -bunun için çocuk kullanmak- ve iyi bir oyuncu olabilmek(miş) ;)

ECRİN90

Özel Üye
Ne alaka Selçuk? Burda önemli bi konu tartışılıyor. Herkes aynı görüşte olacak diye bir şey yok.

graal89

♥ Ankaragücü ♥
Burda öğretmenin videoyu nete verme amacı gizemin babasını iş sahibi yapmak olduğunu sanmıyorum.Videoyu dikkatli bi şekilde izlerseniz bunu daha iyi anlayabilisiniz. Bu çocuklar belki daha 10 yaşında yada değil ankcak olgun bir insandan daha güzel konuşuyolar benim göğsümü kabartı açıkcası Türkiyede böyle zeki insanların olması.Ben öğretmeni tebrik ediyorum suçlu bulmuyorum.

ECRİN90

Özel Üye
Bence ezberletilmiş o kelimeler.. Beyaz Show'da olduğu gibi :D Zeki bi çocuk valinin suratına tükürmezdi kanımca :D

E

_elmayra_

Misafir
uzaktan konuşmak en kolayıdır.ve bizim halkımız genelde bunu yapıyor.türkiyede binlerce işsiz var.Gizemin babası da işsiz kalsın.ya hep ya hiç!hatta adam keşke önceden kestirseydi inşaatda çalışırken düşüp işsiz kalacagını.çocuk da yapmasaydı.bunları önceden bilmek lazım(!)
varsın senaryo olsun bütün bunlar.insanların vicdanı harekete geçti ve yardımlar gönderdiler ya hiç tanımadıkları birine, bu bile yeter.
herkesin fikri aynı olmak zorunda değil elbette.eğer emek veren,paranın nasıl kazanıldığını bilen, hayattan biraz haberdar olan biri yapmış olsaydı bu eleştiriyi üzülürdüm.neyseki hayatın zorluklarından bihaber olan biri söyledi.içim rahat ondan.

E

_elmayra_

Misafir
herkes tiyatro dersi veremez.iyi rol yapmak lazım.iyi görünüp kötü olmak..saygı duyup hakaret etmek gibi.ne mutlu bize birkaç çocugun daha babası iş sahibi olur belki bu vesile ile:eek:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara