Bilgi istiyorum lütfenn ..

anqela

Yeni Üye
Merhaba hepinize. Ben Anadolu Teknik Lisesi Bilişim Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Ben bu sene psikoloji de war diye biliyordum :(... Bu sosyoloji bölümünde ne görülüyor? Bitirince ne olarak çıkılıyor? Çalışma imkanları nasıl? Ben bu konuları merak ediyorum.. Yardım ederseniz çok sewinirim.. Şimdiden teşekkürler.. :)

ROSEŞAH

Özel Üye
Açıköğretim sosyoloji bölümü 2009 yılında açılmış 4 yıllık lisans programıdır. Kontenjansız bir bölüm olduğu için yeni öss sistemi olan YGS’de baraj puanını geçen herkes bu bölümü tercih edebilir. Sosyoloji kontenjansız bir bölüm olduğu için tercih eden herkes bu bölüme yerleşecektir. Bu nedenle tercih listenizde en son sıraya sosyoloji yazarsanız açıkta kalma ihtimaliniz ortadan kalkar.
Bu program, sosyolojiye ilgi duyan ve örgün öğretime devam etme olanağı bulamayan öğrencilere sosyoloji eğitimini alma olanağı sağlamaktadır. Dolayısıyla bu program uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik olarak hazırlanmıştır.
Sosyoloji bölümü harçları diğer bölümler ile aynıdır. Harçlar 2 taksitte ödenmektedir. Harçların bir taksitide öğretim gideri ve cari hizmetler gideri olup 190+39 TL’dir. (2009 yılı için geçerli harç ücreti) İkinci taksitte de ilk taksitin aynısı ödenmektedir. Kısacası yıllık toplam harç miktarı 458 TL’dir
Açıköğretim sınavları her yıl aynı zaman diliminde yapılmaktadır. Arasınav Nisanın ilk haftası, Yıl sonu sınavı Mayısın son haftas ile haziranın ilk haftası, Bütünleme eylülün ilk haftası yapılır. 2010 sınav takvimi;
Arasınav ( Vize ) : 03-04 Nisan 2010
Yıl Sonu Sınavı ( Final ): 9-30 Mayıs 2010
Bütünleme: 04-05 Eylül 2010
Dört yıllık lisans eğitimi süresince sosyoloji eğitimi alan öğrenciler uzman sosyologlar olarak mezun olacaklardır. Uzaktan eğitim yoluyla sosyoloji bölümlerini tercih eden öğrenciler yerel ve küresel düzeydeki toplumsal değişmeleri anlayabilecek ve temel sosyal problemleri çözümleyebilecektir. Sosyoloji lisans programında çağın gerektirdiği kuramsal ve uygulamalı bilgiler öğrencilere aktarılarak düşünen, sorgulayan, eleştiren ve toplumsal refahın gelişimine katkıda bulunan uzman sosyologlar yetiştirilecektir. Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji lisans programını bitiren öğrenciler, sosyoloji ve ilgili alanlarda yüksek lisans ve doktora programlarına başvurabilir. Mezun öğrenciler başta araştırma şirketlerinde araştırmacı ve büyük şirketlerde insan kaynakları uzmanı olmak üzere özel ve kamu sektöründe çalışabilir.

anqela

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim sağolun ..

Mami1903

Yeni Üye
bi sorum olacaktı :)
bu bölümü bitirdiğimizde diplomamızda açıköğretim fakültesi mezunumu yazacak yoksa fen-edebiyat fakültesi mezumunu yazacak merak ettim.

ECRİN90

Özel Üye
Verdiğim linkte 4. soruda sorunuzun cevabı bulunuyor ;) (Sadece Türk Dili ve Edb bölümü için geçerli değil tabi)

Burdan buyrun..

Hazır-Cevap

Özel Üye
Açıköğretim Fakültesi (Lisans)
  • Felsefe
  • Sosyoloji
  • Türk Dili ve Edebiyatı
Açıköğretim Fakültesi (Önlisans)
  • Menkul Kiymetler ve Sermaye Piyasası
  • İşletme Yönetimi
  • Spor Yönetimi
  • Adalet
  • Fotoğrafcılık ve Kameramanlık
  • Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı
  • Kültürel Miras ve Turizm
  • Turizm ve Seyahat Hizmetleri *
  • Lojistik
  • Medya ve İletişim
  • Radyo ve Televizyon Programcılığı

Hazır-Cevap

Özel Üye
Açıköğretim Fakültesi (Lisans)
  • Felsefe
  • Sosyoloji
  • Türk Dili ve Edebiyatı

Eisenstadt

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
merhaba bana şunun cevabını verirseniz cok sevinirim.Be sosyal bilimler 2 sınıf ögrencisiyim seneye bu bölümü bitirdigimde sosyoloji bölümüne 3 sınıftan devam edebilirmiyim.Bu sorunun cevabını tam olarak almış degilim biler arkadaslar varsa yazarsa sevinirim.

85ebru85

Yeni Üye
Arkadaşlarımın bilgilerin için teşekkürler çok açıklayıcı olmuş ek olarak birkaç bilgi daha isteyeceğim.devlette alımı nasıl edebiyatla kıyaslarsak.öğretmenlik yapma ihtimalimiz var mı.yada sosyalist olabiliyor muyuz?

ReTuRNFoRGeS

Yeni Üye
Arkadaşlarımın bilgilerin için teşekkürler çok açıklayıcı olmuş ek olarak birkaç bilgi daha isteyeceğim.devlette alımı nasıl edebiyatla kıyaslarsak.öğretmenlik yapma ihtimalimiz var mı.yada sosyalist olabiliyor muyuz?
sosyalist olmak? ahah güldüm akşam akşam. :D

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Edebiyat ve Sosyal Hizmetler mezunları maalesef öğretmen olamıyorlar.

siyahkartal

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
Sosyalist için daha erken önce Sosyolog oluyorsun :)

sebboy

Yeni Üye
sebboy

aöf sosyoloji önlisans değilki lisans nasıl önlisans yazıcak mami

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716