CCleaner - Sistem Temizliği

ROSEŞAH

Özel Üye
Bilgisayarınızla işlem yaptıkça,internet tarayıcınızla internette gezdikçe isteseniz de istemeseniz de bilgisayarınızda gereksiz dosyalar birikir.Ve bu birikme sonucunda bilgisayarınız gün geçtikçe yavaşlamaya başlar.İşte bu yavaşlamayı durdurmak,bilgisayarınızı hızlandırmak ve gereksiz dosyaları temizleyerek bilgisayarınızda yer açmak için yapmanız gerekenleri anlatacağım.Bunun için kullanacağımız program ise küçük boyutlu ve ücretsiz bir yazılım olan CCLEANER dır.Eğer Ccleaner yazılımına sahip değilseniz BURADAN bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Şimdi sırayla ccleaner kullanarak sistem temizliğini nasıl yapacağımızı görelim.

1)İlk önce ccleaner programını çalıştırıyoruz.

2)Daha sonra aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi CLEANER butonuna tıklıyoruz.(Not:Normalde o düğme seçili olarak açılacaktır.)
3)Daha sonra WİNDOWS ve UYGULAMALAR altındaki seçeneklerden ayarlamalarımızı yapıyoruz.

4)Hangilerinin içeriğinin temizlenmesini istiyorsak o seçeneğin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.

5)Ve ANALİZ butonuna basarak yazılımın biligayarımızdaki gereksiz dosyaları bulmasını bekliyoruz.

6)Görüldüğü gibi program analiz sonucunda epey gereksiz dosya buldu.

7)Bunları gördükten sonra isterseniz TEMİZLİĞE BAŞLA butonuna tıklayarak temizliğe başlayabiirsiniz.

8)Temizliğe Başla butonuna tıkladığınızda karşınıza bir pencere gelecek.Bu pencerede dosyaların kalıcı olarak silineceğini söyleyerek sizden onay isteyecek.Eğer kabul ediyorsanız Onaylayıp temizliğe başlayabilirsiniz.
(NOT:Eğer isterseniz hiç analiz tuşuna basmadan doğrudan temizlik işlemini de yapabilirsiniz.Bunun için ANALİZ butonuna basmadan doğrudan TEMİZLİĞE BAŞLA butonuna tıklayabilirsiniz.)

9)Gördüğünüz gibi bilgisayarımızda 90 mb a yakın veri silindi ve 90 mb lık yer açıldı.Bu andan sonra isterseniz gözden kaçabilecek dosyaların olabilme ihitimaline karşı tekrar analiz edebilirsiniz.
10)Eğer işiniz bittiyse kapatma tuşuna basarak işlemi bitirebilirsiniz. Hepsi bu kadar .Kolay gelsin...!!!

Hazır-Cevap

Özel Üye
Bu programı kullanıyorum.Anlatımı güzel olmuş canım,teşekkürler..;)

ROSEŞAH

Özel Üye
Rica ederim canım benim,artık bilgisayarı boza boza yapmayı da öğreniyoz
yavaş yavaş:D

Hazır-Cevap

Özel Üye
Rica ederim canım benim,artık bilgisayarı boza boza yapmayı da öğreniyoz
yavaş yavaş:D
Canım bende öleydim,liseden beri bilgisayar dersi gördüm.:D
8 yıl emekli olcakmışız neredeyse :D
İnsan zaten boza sile bişeyleri öğreniyor.Daha kalıcı oluyor ;)

ROSEŞAH

Özel Üye
Evet kesinlikle haklısın canım,
eğer bişeyi çok iyi bilmek,anlamak,yapmak vs.istiyosan
önce iyice bir her şeyini kurcalıyacaksın,soonnnraaa güzelcene bi bozacaksın:D
ondan sonra da yana yana nası yapacağını araştırıp düzeltmeye yapmaya çalışacaksın,
tabii unutuyodum az kalsın,arada kafayı yeme delirme noktasına geleceksin:D
bi bakmışın sen bu işi kapmışın,ustası olmuşun hiuhihuhuii:D:D
bu arada daha msn indirip kurucam daha netteyim ya hihihehuhi:D

Hazır-Cevap

Özel Üye
Canım en sinirlendiğim an bu bilgisayarların bozulması ve son zamanlarda netimde sorun yaşıyorum.Kafayı yediriyor insana bilgisayar bozulduğunda içimden başka ben çıkıyorum:D Senin bilgisayarda kaçıncı formatı yedi canım.Kaçıncı msn kuruşun...

ROSEŞAH

Özel Üye
haha:D en son formatı dün gece yedi yine:D:D
bu benim nerden baksan sağlam 9.10. msn kuruşum, neyseki face var
o netten hihi:D:D canım benim anlıycan bilgisayar benden hakikaten çekiyor yahu:p

ROSEŞAH

Özel Üye
canım zaten bu gidişle bu bilgisayar daha fazla katlenemiycek bana:D
neyse acemiliğim iyi çıkıyo ama:p

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716