Kaybolan çocuk 56 yıl sonra döndü

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Ordu`nun Fatsa ilçesinde 15 yaşında ortadan kaybolan ve öldü sanılan Halil Yeşiltaş, 56 yıl sonra ana ocağına dönünce yakınlarını şaşırttı.

15 yaşındayken aniden ortadan kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Halil Yeşiltaş`ın bu sürede 5 yıl İstanbul`da, 5 yıl Hollanda ve İtalya'da, 46 yıl ise Amerika'da yaşadığı ortaya çıktı.

Çok iyi derecede İngilizce bildiği belirtilen 70 yaşındaki Halil Yeşiltaş,
Amerika`da çeşitli otellerde garsonluk yaptığını söyledi. Halil Yeşiltaş, "Ben Amerika
`dayken annem ve babam ölmüş. Şimdi onların mezarına gideceğim ve dua edeceğim. Onları çok özledim, umarım onlar da beni çok özlemiştir" dedi.

Halil Yeşiltaş`ın yeğeni Turgut Yanık ise, "Dayım yurt dışındayken emekli olmuş. 1976 yılında kısa süreli
Türkiye`ye gelmiş ama biz bunu bilmiyoruz. Yurt dışındayken yaşlılar yurdunda kalmış. Daha sonra alzheimer hastalığına yakalanmış. Sokakta öylesine gezerken bir Türk vatandaşımızın dikkatini çekmiş. Dayımın hasta olduğunu anlamış ve Türkiye`ye dönmesi için yardımcı olmuş. Türkiye`ye gelince biz de çok şaşırdık, o da çok şaşırdı. Çünkü biz onu öldü biliyorduk" diye konuştu.

?

.............................

Misafir
Anaaa :eek: bnm toprağım ilçesine kadar hemde... Bizimkilere bi sormak lazım muhtemelen tanıyorlardır... :D

Adamda ne cesaret varmış keşke onun gibi olabilseydim... :rolleyes: Doğduğun yere 56 yıl sonra dönmek çok garip ve güzel olurdu.... :rolleyes:

?

Misafir
Macera yaşamak istemişdir muhtemelen onun yaşadığı sene ve türkiyedeki durumu düşünecek olursak... Vardır mutlaka bi açıklaması...

?

Misafir
Bence çok güzel.... Torpağım diye savunmaya geçmedim o zaman ki şartları göz önüne alıyorum....

ECRİN90

Özel Üye
Ordu-Fatsa .. evet şimdi hatırladım. Haklısın Selçuk o zamanlar ülke durumu bayağı karışıktı..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara