İnternette ask ? =)

İnternette aşk yaşanır mı?

• Evet neden olmasın ?

Kullanılan: 14 43.8%
  • Hayır yaşanmaz!

Kullanılan: 18 56.3%

• Kullanılan toplam oy
    32

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ben inanmıyorum. Aşk bu kadar kolay bu kadar basit bir şey mi? Bunlar sadece insanları eğlendiriyor... O kadar... Karşındakini tanımadan, yüzünü görmeden... Nasıl bir aşk bu?
Herkese güvenilmez...

Hazır-Cevap

Özel Üye
Bir insanın jest ve mimiklerini görmeden yazarak çözemessiniz.Tamam belki kamera sayesinde iletişim kurmak daha kolay olacaktır fakat yanınızda olmadan yazarak bir insan tanınmaz.Ben bu şekilde düşünüyorum.

ECRİN90

Özel Üye
Evet ben de sizlerle aynı fikirdeyim arkadaşlar. Bence de aşk bu kadar basit olmamalı ;) Yalnız dikkatimi çekti. ''Evet neden olmasın'' diyenler de varmış, düşüncelerinizi bizlerle de paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar :)

meleeek

Yeni Üye
Bence de yaşanmaz insan görmediği tanımadığı birine nasıl aşık olabilir ki bana çok anlamsız geliyor.Sanal aleme güven olmaz...Adı üstünde Sanal alem yalan alem;)

By_tr

Özel Üye
bence yaşanır!
önyargılıyız bu konuda itici geliyor bu kavram insanlara ama

bu kutunun içine yaşanan lar gerçek hayatta da sizi etkilemeye devam ediyorsa eğer bu sanal değil gerçektir
burda biriyle kavga ettiğinizde çevrenizden birileri hayırdır neyin var yüzünden düşen binparça gibi sözlerle sizdeki değişikliği farkettiğini belirtirse buna sanal diyemeyiz

kara sevdaya tutulmuş bir arkadaşım vardı çocuk çok sevdi bildiğiniz gibi değil ben hep onunla dalga geçer aşkının sanal olduğuna onu ikna etmeye çalışırdım bir yandan da acırdım ilk aşk hakkını burda harcıyor diye ama bana ondan bahsederken gözlerindeki mutluğuğu aşkı görememek için kör olmak grekirdi. velhasıl çocık zilzurne die tabir edilen biçimde aşıktı
örnekleri çoğaltmak mümkün ayrıca bir itirafta bulunayım ben okulumu memleket dışında bitirdim memleketten fazla arkadaşım yok okul bitti okul arkadaşlarımlada dağıldık ve şimdi benim "sanal dediğiniz" bu kutunun içinde dışarda günlük görüştüğümden daha fazla arkadaşım hatta dostlarım var benden sanalın anlamsız olduğunu sanal olduğunu savunmamı bekleyemezsiniz.

sakıncalarını tartışabilirz ama

Efsunnn

Yeni Üye
bence yaşanır!

bu kutunun içine yaşanan lar gerçek hayatta da sizi etkilemeye devam ediyorsa eğer bu sanal değil gerçektir
burda biriyle kavga ettiğinizde çevrenizden birileri hayırdır neyin var yüzünden düşen binparça gibi sözlerle sizdeki değişikliği farkettiğini belirtirse buna sanal diyemeyiz

kara sevdaya tutulmuş bir arkadaşım vardı çocuk çok sevdi bildiğiniz gibi değil ben hep onunla dalga geçer aşkının sanal olduğuna onu ikna etmeye çalışırdım bir yandan da acırdım ilk aşk hakkını burda harcıyor diye ama bana ondan bahsederken gözlerindeki mutluğuğu aşkı görememek için kör olmak grekirdi. velhasıl çocık zilzurne die tabir edilen biçimde aşıktı
örnekleri çoğaltmak mümkün ayrıca bir itirafta bulunayım ben okulumu memleket dışında bitirdim memleketten fazla arkadaşım yok okul bitti okul arkadaşlarımlada dağıldık ve şimdi benim "sanal dediğiniz" bu kutunun içinde dışarda günlük görüştüğümden daha fazla arkadaşım hatta dostlarım var benden sanalın anlamsız olduğunu sanal olduğunu savunmamı bekleyemezsiniz.

katılıyorum...

sonsuz_nur

Özel Üye
bencede internet üzernden aşk olmaz birini görmeden dokunmadan sevemezsiniz yaaa bu sadece hoşlantıdır yada yüzünü begenmektir.yani kimse internette kendini oldugu gibi göstermiyoki erkekler belki başka amaçla yapıyolar bunu ama bizim saf kızlarımız bunun bir kandırmaca oldugunu anlayamıyo yada anlamak istemiyo evli barklı adamların peşine düşüp gidiyolar bumu aşk allah aşkına başkasının yuvasna yıkmamı aşk saçmaaaa ben inamaıyorum sadece başka amaçları net üzerinden kullanma derm buna ben...ama büyük konuşmak istemiyorum ben ne dersem başıma gelir allah korusun:) bak sinirlendim yine haaa

ECRİN90

Özel Üye
bence yaşanır!

Konunun bu şekilde tartışılması çok hoşuma gitti arkadaşlar lütfen sizler de fikirlerinizi belirtiniz. :)

Mesut söylediklerinde kendince haklı olabilirsin ancak internette yaşanan aşk internette sınırlı kalır diye düşünüyorum.. Yani aşık olduğun insan pc açarsan vardır.. Elektrikler kesilince gece saat 12 yi göstermiş gibi büyü bozulur gider :) Cepten görüşüyorsan, şarjın var olana kadar vardır sevgilin :) Şarj bitince büyü yine bozulur. İşte bu yüzden bunun adı ''sanal aşk'' ..

Oysa ki, sevdiğin kişinin sesini duyman, yüzünü görmen, daima yanında olduğunu hissetmen gerekir aşık olmak için :rolleyes: En kötü anında çıkıp gelmesi, sana destek olması gerekir..

Sanal aşkın Mecnun gibi diyar diyar dolaşırsa, Ferhat gibi dağları delip de yanına gelirse ona lafım yok ;) :D

sonsuz_nur

Özel Üye
Konunun bu şekilde tartışılması çok hoşuma gitti arkadaşlar lütfen sizler de fikirlerinizi belirtiniz. :)

Mesut söylediklerinde kendince haklı olabilirsin ancak internette yaşanan aşk internette sınırlı kalır diye düşünüyorum.. Yani aşık olduğun insan pc açarsan vardır.. Elektrikler kesilince gece saat 12 yi göstermiş gibi büyü bozulur gider :) Cepten görüşüyorsan, şarjın var olana kadar vardır sevgilin :) Şarj bitince büyü yine bozulur. İşte bu yüzden bunun adı ''sanal aşk'' ..

Oysa ki, sevdiğin kişinin sesini duyman, yüzünü görmen, daima yanında olduğunu hissetmen gerekir aşık olmak için :rolleyes: En kötü anında çıkıp gelmesi, sana destek olması gerekir..

Sanal aşkın Mecnun gibi diyar diyar dolaşırsa, Ferhat gibi dağları delip de yanına gelirse ona lafım yok ;) :D
ecrin buraya bayıldım Yani aşık olduğun insan pc açarsan vardır.. Elektrikler kesilince gece saat 12 yi göstermiş gibi büyü bozulur gider :) Cepten görüşüyorsan, şarjın var olana kadar vardır sevgilin :) Şarj bitince büyü yine bozulur aha buraya.çok güzel yamzısıın valla.ama belki uzaklarda biyerde vardır böyle bi aşk :rolleyes:

ECRİN90

Özel Üye
Sağol canım.. Belki de :rolleyes: ama net üzerinden olmamalı.. Aşk hafife alınacak bir şey değil çünkü :)

Sonkez

Özel Üye
[Herkese slm arkadaslar... Gezinirken birden bu konuyu gördüm.. ve yapılan yorumlarıda okudum... herkesin hayatta kendisine göre dogruları vardır ama hepiniz ön yargılısınız... burda en küçügümüzün yaşı 20 bu yaşına kadar illaki 1 kişiyle cıkmıstır... e yanınızdaydı el ele tutuşuyordunuz göz göze bakışıyordunuz neden ayrıldınız peki..??? Hayat ummadıgın anda dogru insanı karşına öyle bir cıkarırki inanamazsınız arkadaslar aa ben sanalda aşk olmaz demiştim bak şimdi o duruma ben geldim dersiniz... 1 kızı 1000 kişi ister 1 kişi alır misali bu işler kader kısmet işidir ve ne zaman karşına cıkacagı belli olmaz herşey alnına yazıLmıstır insanoglunun ana rahmindeyken... Tabiki sanal aleme güven olmaz ama içi temiz dürüst güvenilir bir insan olduktan sonra o kişiyi karakteriyle degerlendirmek gerek sanal diye genelleme yaparak degil... yanında cıktıgın birisinin içi bozuk oldugunda senin elinden tutarkende gözünün içine bakarkende, gözü aklı bir baskasındada olabilir.. Güven saygı sevgi olduktan sonra seven kişiye MESAFe nin bir önemi yoktur... Tabiki herkes yanında olsun ister ama seviyorsan bazı şartlara göz yummak gerekir...Yanındayken cıktıgın bir kişinin ailesinin taşınma kararı aldıgını veya babasının tayinin cıktıgını düşünün...Cok seviyorsunuz ama yaşadıgınız ilden ayrılmak zorunda bundan sonra nette ve sms yoluyla görüşeceksiniz ee ne olacak peki olmaz diyen arkadaşlarım...??? Bu dediklerimi gerçekten aşık olmus kişiler anlayabilir... Beni tanıyanLar bilir bir insan hakkında fikir sahibi olabilmem için bazen bir hareketi veya yazısı belli eder 15 dk konusmam yetebilir tabi bu benim için gecerli.. Bende forumdan tanıstım hayatımın aşkıyla aklımda yokken ummadık bir anda karşıma cıktı tanıyınca konusunca dogru karar verdigime o kadar seviniyorumki anlatılmaz bu yaşanması gerek... Tabiki gerekli vefakarlıklar yapılmaLıdır... Örnegin 1 ay önce ben yanına gittigimde görüsmeye otogarda gece 2 saat beklemem vs ilk görüsmemiz ilk sarılmamız bunlar gerçekten cok güzel ve özel duygular... 2010 yılında biz hala her ay Mektup yazıp yolluyoruz birbirimize , ptt ye gidip o mektubu almanın verdigi heyacan o duygular gerçekten bambaşka duygular arkadaslar... Hiçte basite alınacak şeyler degil yani...Gerçi sanaldan cıktı bizimkisi artık Ailelerimiz biliyor zaten birbirimizi dügünüm oldugu zaman ALLAH ın izniyle hepiniz şimdiden davetlisiniz arkadaslar...:) Ha Amacım size kanıtlamak degil sadece ön yargıyla yaklasmayıp olabilir gözüyle bakmanızı saglamaktır... Sonucta herşey nasip kısmet yazgı işi... Unutmayın her herşey bir vesile ile başlar gelişir vede yaşanır... Hepiniz Allah a emanet olun arkadaslar... ;)

ECRİN90

Özel Üye
Sanal aşkın Mecnun gibi diyar diyar dolaşırsa, Ferhat gibi dağları delip de yanına gelirse ona lafım yok ;) :D << Sen bu kategoridesin engin ;)

By_tr

Özel Üye
interneti msn i açtığında olup kapadığında aklına gelmiyorsa o aşk değildir bi kere başka bişeydir ve bazıları bundan öteye gitmedikleri için inandırıcı bulmuyor

amacımız burda sanal aşkı teşfik yada yaşayanların vijdanlarını rahatlatmak değil böyle bir gerçeklik var kimse görmezden gelmesin

gönül isterki ilk görüşte aşk efsanesi sürsün
gönül isterki olmadık tesadüflerle karşılaştığın insana tutul vs.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara