bulundukları illerde ders görenler!

cananbest

Yeni Üye
arkadaşlar ben çanakkale de yaşıyorum,malesef burada ders yok.sizlere sorularım olacak.dersler faydalı oluyor mu?osmanlıca ve eskı turk edebıyatında hangı konular üzerınde duruluyor?aöf ders kitaplarını mı kullanıyorsunuz?hocalarınız bizim bölümümüzle ilgili neler söylüyorlar?lütfen bu sorularımı ilgili arkadaşlar yanıtlasın.

pegasus_dna

Forum Editörü
ben giriyorum derslere iktisat okuyorum ama edebiyat okuyan arkdaşlar faydalı olduğunu sölüyorr.. hangi konuların üzerinde duruyorlar bilmiyorum o bir muamma yeni bir bölüm olduğu için soru tipleri bilinmemekte hangi konuların baskın olduğuda tabiii...

ECRİN90

Özel Üye
arkadaşlar ben çanakkale de yaşıyorum,malesef burada ders yok.sizlere sorularım olacak.dersler faydalı oluyor mu?osmanlıca ve eskı turk edebıyatında hangı konular üzerınde duruluyor?aöf ders kitaplarını mı kullanıyorsunuz?hocalarınız bizim bölümümüzle ilgili neler söylüyorlar?lütfen bu sorularımı ilgili arkadaşlar yanıtlasın.
Ben Elazığ'dayım, burda cumartesi günleri 2 saat osmanlıca, 2 saat de eski türk edb. dersleri veriliyor. Osmanlıca dersi gayet güzel geçiyor. Hocamız kitaptaki gerekli bilgileri anlatıyor. Genellikle kitaba yönelik eleştirilerini söylüyor o ayrı tabi :) Sana tavsiyem kitabın özet kısmına çalış, ayrıntılarla uğraşma ;) Eski türk edb. na gelince çok sıkıcı geçiyor :( oturup hikaye enlatır gibi ders işliyor hocamız. Bu nedenle bazen girmiyorum bu derse :eek: Zaten en korktugum ve en sıkıcı buldugum ders eski türk edb. Kendim bi şekilde telafi edicem artık :eek:

yarendemir

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,ben ankaradan aranıza yeni katıldım ve derslere girildiğini dün öğrendim. ankarada pazartesileri derse girebilirmişim.
Benim sizlere sorum dersler ne zaman başladı ne kadar geç kaldım. Birde okula gittigimde kolayca derslere girebiliyormuyum(sanırım biraz çekiniyorum)
şimdiden teşekkürederim....

meleeek

Yeni Üye
Dersler 4 ocakta başladı...Derslere de öğrenci kartını gösterek giriyorsun,kolay yani...

yldrmmm

Yeni Üye
ben de giriyorum derslere ... faydalı oluyor tabiki... ama şöyle de birşey war ki asla aof ktaplarının dışına çıkmıyorlar...en ince ayrıntıya kadar çalışın diyorlar...bildiğimz şeyler yani.. okula gtmenin tek farkı kendin okumuyosun da birinden duyuyosun..o kdadr söyliyim yani...bizede bunları iyi bilin diyolar...

cananbest

Yeni Üye
ben de giriyorum derslere ... faydalı oluyor tabiki... ama şöyle de birşey war ki asla aof ktaplarının dışına çıkmıyorlar...en ince ayrıntıya kadar çalışın diyorlar...bildiğimz şeyler yani.. okula gtmenin tek farkı kendin okumuyosun da birinden duyuyosun..o kdadr söyliyim yani...bizede bunları iyi bilin diyolar...
peki yıldırım hocalarınız bizim bolümle ilgili ne gibi yorumlar yapıyorlar?gerçektende gelecek vaad ediyorlar mı?yani ne bileyim formasyon vs..konularını konuştunuz mu?birde hocalarınız ne mezunu?yani üniversitede ogretım gorevlılerı falan mı yoksa?

ECRİN90

Özel Üye
Bizimki bulunduğumuz üniversitede öğretim görevlisi. Kendi bölümü yani. Derslerden bu tür konuları konusmaya pek fırsat olmadı bizim şimdiye kadar ama açıkçası insanın moralini bozuyorlar. Sürekli ''işiniz zor, çok çalışın vs..'' deniyor!

yldrmmm

Yeni Üye
katılıyorum ecrin ...bizim hocalar doçent ama çalışından baska bisey çıkmıyor agızlarından...

abdullah-gizem

Yeni Üye
arkadaşlar ben Gaziantep te yaşıyorum ve orada özel kurslar var onlardan bir tanesine gidiyorum.çok memnunm hocamız çok iyi anlatıyor.en ayrıntısına kadar giriyoruz.kitaptan testlerini,özetlerini ve okuma metinlerinin üzerinde duruyoruz daha çok fotokopi veriyor onlardan çalışıyorum.kursa gitmeden zor olacağını düşünüyorum.ayrıca üni.de ecrin in dediği gbi bizlerde aynı dersleri görüyoruz:)

ECRİN90

Özel Üye
Osmanlıca henüz bitmedi arkadaşlar. İkinci sınıfta okuma metinleri çevirmemiz gerekecek. Osmanlıca gramer göreceğiz. Yani biraz daha ağır olacak. Bu nedenle bence de herhagni bir kurstan yardım almakta yarar var diye düşünüyorum. Ders hocamız bize de fotokopi veriyor.. Tüm konuları özete indirerek aktarmaya çalışıyor. Şimdilik bir problem yaşamıyorum :)

kevin_norton

Yeni Üye
Ben de Ispartadayım burda da sdü de ders yok.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO