Sosyoloji Kahvesi ;)

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
EVET ARKADAŞLAR ;

Bundan böyle sosyoloji öğrencilerinin paylaşım noktası "SOSYOLOJİ KAHVESİ"NDE toplanıyoruz. Derslerle ilgili tüm paylaşımları , önerilerinizi , isteklerinizi burada dile getirebilirsiniz . Bu arada Sosyoloji Kahvemizde sosyoloji haberlerinede yer vereceğiz .Katılımlarınızı bekliyoruz .Haydi Rasgele .... Saygılar ............ ;)

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ermeniler, ilişkilerin normalleşmesine karşı

ERİVAN -AA- Ermenistan'da yapılan bir kamuoyu yoklamasından, Ermenilerin yarısından fazlasının Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesine karşı oldukları sonucu çıktı.
Ermeni Sosyoloji Derneği'nin yaptığı kamuoyu yoklamasına katılan Ermenilerin yüzde 52'si iki ülke ilişkilerinin normalleştirilmesine karşı olduğunu ifade etti. İki ülke ilişkilerinin normalleştirilmesini destekleyenlerin oranının yüzde 39 çıktığı araştırmaya katılanların yüzde 9'u ise görüş bildirmedi.
Bununla birlikte araştırmaya katılanların yüzde 48'i sınırlar ın yeniden açılmasını istediğini, yüzde 41'i ise şu anki statükonun korunması gerektiğini ifade etti.
21-25 Eylülde yapılan kamuoyu yoklamasına 1000 kişinin katıldığı belirtiliyor. Kamuoyu yoklamasının Türkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişkinin yeniden kurulması ve sınırların açılmasını öngören protokollerin 10 Ekimde Zürih'te imzalanmasından önce, ancak protokoller için çalışmaların sürdürüldüğü bir dönemde yapıldığı kaydedildi.

Fildişi_kulesi

Yeni Üye
ERİVAN -AA- Ermenistan'da yapılan bir kamuoyu yoklamasından, Ermenilerin yarısından fazlasının Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesine karşı oldukları sonucu çıktı.
Ermeni Sosyoloji Derneği'nin yaptığı kamuoyu yoklamasına katılan Ermenilerin yüzde 52'si iki ülke ilişkilerinin normalleştirilmesine karşı olduğunu ifade etti. İki ülke ilişkilerinin normalleştirilmesini destekleyenlerin oranının yüzde 39 çıktığı araştırmaya katılanların yüzde 9'u ise görüş bildirmedi.
Bununla birlikte araştırmaya katılanların yüzde 48'i sınırlar ın yeniden açılmasını istediğini, yüzde 41'i ise şu anki statükonun korunması gerektiğini ifade etti.
21-25 Eylülde yapılan kamuoyu yoklamasına 1000 kişinin katıldığı belirtiliyor. Kamuoyu yoklamasının Türkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişkinin yeniden kurulması ve sınırların açılmasını öngören protokollerin 10 Ekimde Zürih'te imzalanmasından önce, ancak protokoller için çalışmaların sürdürüldüğü bir dönemde yapıldığı kaydedildi.

Sevindim, Dilerim güzel olur:)..

Sosyolog_60 bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz peki! Ermenilerin bu yaklaşımları toplum boyutunda nasıl etki meydana getirir! gerçi sorular çoğaltıla bilir yalnız sizin bu sosyolojik konu hakkında gözünüze takılan bir nokta veya bir açı var mı diye sormak, sizin "sosyolojik" düşüncelerinizi almak daha hoş olur?

Paylaşım için teşekkürler..

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Benim düşünceme göre geçmişten gelen katı bir tutum .Ve tahminimce %52lik kısımın çoğunluğunu muhafazakarlar ve orta yaşlı ile yaşlı kesim oluşturuyor .

Fildişi_kulesi

Yeni Üye
Benim düşünceme göre geçmişten gelen katı bir tutum .Ve tahminimce %52lik kısımın çoğunluğunu muhafazakarlar ve orta yaşlı ile yaşlı kesim oluşturuyor .
Bu bahsettiğimiz %52lik kesim olumsuz bakmakta peki bu olumsuz bakma dışında "ermeni" ilişkilerin geliştirmesi sosyal açıdan iyi bir etki mi yoksa kötü bir etkimi doğurur? iyi etki derseniz sonuçlarını öğrenmek isterim?:) isterseniz bir çay veryim Sosyoloji kahvesi burası nede olsa:)

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Türkiye ile belirli ülkeler arasındaki vizelerin kalktığı bir dönemdeyiz . Ermenistan'la ilişkilerin sosyal açıdan geliştirilmesinde Ermenistan'la olan vizenin kaldırılması önemli bir rol oynayabilir .Vizenin kaldırılması ise Ermenistan'ın yararına olacaktır .Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Karabağ sorununu göz ardı ederek vizeleri kaldırmamız Azerbaycan'la olan diplomatik ilişkilerimizi sekteye uğratabilir ...

Fildişi_kulesi

Yeni Üye
Türkiye ile belirli ülkeler arasındaki vizelerin kalktığı bir dönemdeyiz . Ermenistan'la ilişkilerin sosyal açıdan geliştirilmesinde Ermenistan'la olan vizenin kaldırılması önemli bir rol oynayabilir .Vizenin kaldırılması ise Ermenistan'ın yararına olacaktır .Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki Karabağ sorununu göz ardı ederek vizeleri kaldırmamız Azerbaycan'la olan diplomatik ilişkilerimizi sekteye uğratabilir ...
açıklamalarınız için teşekkür ederim efendim.. daha fazla yormak istemem, saygı ile...
güzel tüm dileklerle kahvemiz hayırlı olsun..

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ben teşekkür ederim .Saygılar....Hayırlı uğurlu olsun kahvemiz...

pc_patronu

Yeni Üye
buraya sosyoloji kavesine soruları olsadaha iyi olmaz mı

Fildişi_kulesi

Yeni Üye
buraya sosyoloji kavesine soruları olsadaha iyi olmaz mı
zaten burası paylaşmak sormak öğrenmek içi... Sosyolog_60 bir konu yazarak başladı bende konunun üzerinde bir başlangıç olsun istedim. Öğrenmemize paylaşmamıza faydalı olabilecek herşeyin bu kahvede açık olduğunu düşünüyorum, herşeyin!.. saygı ile..

yazgüneşi1

Yeni Üye
zaten burası paylaşmak sormak öğrenmek içi... Sosyolog_60 bir konu yazarak başladı bende konunun üzerinde bir başlangıç olsun istedim. Öğrenmemize paylaşmamıza faydalı olabilecek herşeyin bu kahvede açık olduğunu düşünüyorum, herşeyin!.. saygı ile..
aynen öyle arkadaslar sağolun

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
uzun bir aradan sonra Sosyoloji Kahvesini tekrar açmış bulunmaktayım.Hepimize hayırlı uğurlu olsun...

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Lady Gaga üniversitede ders konusu!

Pop müziğin yeni kraliçesi ABD'li ünlü pop şarkıcısı Lady Gaga artık üniversitelerde ders konusu!

Pop müziğin yeni kraliçesi olarak tanımlanan ABD’li ünlü pop şarkıcısı 24 yaşındaki Lady Gaga artık üniversitelerde ders konusu!

ABD’nin köklü eğitim kurumlarından Güney Carolina Üniversitesi, önümüzdeki dönemde Sosyoloji Bölümü öğrencilerine “Lady Gaga ve Şöhret Sosyolojisi” adlı dersi verecek.

Profesör Mathieu Deflem’in (48) vereceği derste 24 yaşındaki sıradan bir genç kızın nasıl dünya fenomeni olduğu, pazarlama ve iş geliştirme stratejilerinin etkileri, gay kültürüne olan ilgilisi ve bunun şöhretine kattıkları hakkında teoriler anlatılacak.

Şu an için 50 kişilik bir limiti olan sınıfa yoğun ilgi yüzünden 120 kişilik özel bir sınıf ayarlanacak.

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Valla sosyolojik olarak çok ilginç bir haber ;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara