Staj yapmak istiyorum ne yapmam lazım?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
STAJ YAPMAK İSTİYORUM NE YAPMAM LAZIM?​

Staja başlamak için öncellikle 3568 Sayılı Yasa'nın 5/A-a maddesinde belirtilen öğretim kurumlarından mezun olmanız gereklidir. Daha sonra odamızdan dosya alarak stajınızı başlatmak için ilk adımı atmış olursunuz.

Her yılın Nisan, Ağustos ve Aralık ayları staja başvuru dönemidir. Sınav TESMER-Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenmektedir. Sınavın yapılmasına ilişkin bütün sorumluluk Anadolu Üniversitesi'nindir Başvuru için gereken evrak listesi aşağıdadır. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Değişen yasa nedeniyle staja başlama başvurularına ilişkin bir takım düzenlemeler yapılmıştır. Ağustos 2008 döneminden başlamak üzere Ticaret Lisesi ve Önlisans mezunu olup dosya açtırmak isteyen adayların başvuruları yasa gereği alınmayacaktır. Ayrıca önceki dönemlerde dosya açtıran ticaret lisesi ve ön lisans mezunu adaylardan staja başlama sınavında başarısız olanların da başvuruları kabul edilmeyecektir.

STAJA GİRİŞ SINAVI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sınava daha önce katılan ve sınav hakkı devam eden adayların dikkat etmesi gereken konular; Başvuru için staja başlama başvuru bedelinin yatırılması ve internet üzerinden başvuru formunun doldurulması şart olup, eksiksiz olarak Odamıza teslim edilmelidir (Fotoğraf yapıştırmayı ve imzalamayı unutmayınız) . İkisinden birinin eksik olması halinde sınava başvuru yapmak mümkün değildir. Lütfen başvurunuzu mümkünse bizzat kendiniz yapınız. Arkadaşlarınıza veya yakınlarınıza verdiğiniz formlar zaman zaman Odamıza teslim edilmemektedir. Bu nedenle sınava katılamayan adaylar olmaktadır.

Staj Başvurusu Evrak Listesi ve Bedeller (İlk Başvurular için)

Staj Başvurusu Evrak Listesi ve Bedeller (Sınava daha önce katılanlar için)

Staja Başlama Sınav Hakları Tablosu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara