Staja giriş sınavı nedir? Bu sınava kaç kere girme hakkım var?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Staj dosyasını tamamlayıp, staja başlamak için başvuru yapan stajyerler 5786 sayılı Kanunun 6.maddesine göre staja başlama değerlendirmesine katılacaklardır . Bu değerlendirmede 60 ve üzerinde not alanlar staja başlama hakkına kavuşacaktır. Başvuru ayları Nisan, Ağustos ve Aralık'tır. Staja Başlama Değerlendirmesi Anadolu Üniversitesi ile yapılan protokol gereği Anadolu Üniversitesi tarafından yapılmaktadır. Sınav soruları Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanmakta olup sınav organizasyonu tamamen Anadolu Üniversitesi 'nin sorumluluğundadır. Sınav test usulü yapılmakta ve 60 puan alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan Staja Başlama Değerlendirmelerinde 3 yıl içinde başarılı olmak şartı aranacaktır. Üç yıl içerisinde başarılı olamayan adayların staj dosyaları iptal edilecek ve eski başvurularına bağlı olarak sınavlara alınmayacaklardır. Yeniden staj yapmak isteyen adaylar Staja Başlama Değerlendirmesine yeni staj dosyası açtırarak katılabileceklerdir.
Staja başlama sınavını kazanan adaylar, en geç 2 yıl içerisinde staj başlatmak zorundadırlar. Staja başlamak için ilgili ayın en geç 10'una kadar SSK girişinin yapılmış olması gerekmektedir.

tunckebap

Yeni Üye
Bilgilendirme için teşekkürler...

amel

Yeni Üye
bu konudaki tüm bilgilendirmelerin için teşekkürler :) ...

servivor_050

Super Moderatör
Bölüm:
İktisat
Bilgiler için teşekkürler...

shakira18

Yeni Üye
peki bu sınava kimler girebilir. ben bu sene maliye 3. sınıf okucam. alttan 2 dersim var bende staj yapmak istiyorum ama nerde yapıcam nasıl yapıcam hiç bi bilgim yok yardımcı olurmusunuz lütfen

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
peki bu sınava kimler girebilir. ben bu sene maliye 3. sınıf okucam. alttan 2 dersim var bende staj yapmak istiyorum ama nerde yapıcam nasıl yapıcam hiç bi bilgim yok yardımcı olurmusunuz lütfen
Öncelikle 4 yıllık lisans mezunu olmanız gerekmektedir.Diplomayı aldıktan sonra staj dosyası açtıracaksınız daha sonra staj başlatma sınavına gireceksiniz tabi bunlar baya tefarrutlı işler.Başlatma sınavını kazanırsanız 3 yıllık maraton başlamış oluyor.Stajın bittikten sonrada yeterlilik sınavlarına gireceksın onlarda da başarılı olursan belgenı alırsın.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara