tezsiz yüksek lisans_formasyon

cananbest

Yeni Üye
arkadaşlar bildiğiniz gibi tde,sosyolji ve felsefe bolmleri açılrken kpss ve tzsz yük.lisans şartı vardı(ogretmenlik için) ancak tezsiz yük.lisans kalktı ve formasyon okurken alınıyor.bu konuda bizle ilgili halen detaylı bir açıklama yok.hocalarınıza sorun bakalım,ya da bilgisi olan var mı?bunlar onemlı şeyler.nasıl oluyorda açıkogretıme bu 3 bolum eklenır eklenmez(kayıt yaptırır yaptırmaz)arkadan tezsiz yüksk lisansı kaldırdılar.bir çok insan onun cazibesine kapıldı.ya kocaman bir oyun dönüyor ya da...ben de bilmiyorum.tek istedigim detaylı bir açıklama.ya da açıkögretim dekanımız,rektörümüz yök e başvuruda bulunsun,bizlerde okurken alalım formasyonumuzu.arkadaşlar herkes bu konuyu araştırsın,erekirse birlik olalım,hakkımızı arayalım,en azından açıklama yapılsın.şartları kabul eden yola devam eder,etmeyen yolunu ayırır.

dileksener

Yeni Üye
arkadaşlar bildiğiniz gibi tde,sosyolji ve felsefe bolmleri açılrken kpss ve tzsz yük.lisans şartı vardı(ogretmenlik için) ancak tezsiz yük.lisans kalktı ve formasyon okurken alınıyor.bu konuda bizle ilgili halen detaylı bir açıklama yok.hocalarınıza sorun bakalım,ya da bilgisi olan var mı?bunlar onemlı şeyler.nasıl oluyorda açıkogretıme bu 3 bolum eklenır eklenmez(kayıt yaptırır yaptırmaz)arkadan tezsiz yüksk lisansı kaldırdılar.bir çok insan onun cazibesine kapıldı.ya kocaman bir oyun dönüyor ya da...ben de bilmiyorum.tek istedigim detaylı bir açıklama.ya da açıkögretim dekanımız,rektörümüz yök e başvuruda bulunsun,bizlerde okurken alalım formasyonumuzu.arkadaşlar herkes bu konuyu araştırsın,erekirse birlik olalım,hakkımızı arayalım,en azından açıklama yapılsın.şartları kabul eden yola devam eder,etmeyen yolunu ayırır.
Acıkcası ben dersine girdiğim hocamıza sordum bunu ''bizim durumumuz nasıl olcak,formasyon kalktığına göre biz nasıl ilerlicez bu yolda ''diye ve hocamız ''örgünlerle aynı haklara siz de sahip olacaksınız'' dedi ama bu konu tam olarak netleşmediği için henüz doğru düzgün birşey bilinmiyor.

Hakkımızı arama konusunda hepimiz hem fikiriz elbette.Yalnız bana göre ,daha önceden açıklandığı gibi bu bölümlere öğretmenlik hakkı verileceğine ve tezsiz yüksek lisans kalktığına göre ,ya örgünlerle aynı haklara sahip olup biz de okurken formasyon ya da adı herneyse onu alacağız ya da başka bir alternanif sunulacak.Bunca insanın hakkı kolay kolay yenmez,yenemez....

ECRİN90

Özel Üye
Arkadaşlar; bence daha yolun başındayız. Bu tür şeylere kafa yorup kurcalamayalım derim ;) Çünkü 4 yıl gibi koca bir yol var önümüzde. Bu 4 yıl içinde birçok şey açıklığa kavuşacaktır. Eğer açıköğretimde bu bölüm açıldıysa elbette ki örgünden farkımız olmayacak -yani en azından temennimiz o yönde- Olur da bir pürüz çıkarsa sonuna kadar hakkımızı savunacağımızdan eminim ;)

dileksener

Yeni Üye
Aynen Ecrin'cim.Bunları düşünüp kafa yormak yerine derslerimize odaklansak daha faydalı olur bizim için.Yolumuz uzun.
Bu bölümü açanlar elbet bir alternatif göstereceklerdir bize...

cananbest

Yeni Üye
Arkadaşlar; bence daha yolun başındayız. Bu tür şeylere kafa yorup kurcalamayalım derim ;) Çünkü 4 yıl gibi koca bir yol var önümüzde. Bu 4 yıl içinde birçok şey açıklığa kavuşacaktır. Eğer açıköğretimde bu bölüm açıldıysa elbette ki örgünden farkımız olmayacak -yani en azından temennimiz o yönde- Olur da bir pürüz çıkarsa sonuna kadar hakkımızı savunacağımızdan eminim ;)
tatlım yazımı dikkatlice okuyun.bu işler inşaallah,maaşallah ile olmuyor.demek istedğim bir an once açıklama yapmalılar.binlerce kişi harç parası yatırıyor.açıklama detaylarına göre belkide mevcut kişi sayısı belli oranda azalacak.bu ülkede neler ,kaç defa değişti bir bilseniz.ama bazı şeyler yaş ile dogru orantılı,söylemlerime kulak verin.hepimiz uyanık olalım.

ECRİN90

Özel Üye
tatlım yazımı dikkatlice okuyun.bu işler inşaallah,maaşallah ile olmuyor.demek istedğim bir an once açıklama yapmalılar.binlerce kişi harç parası yatırıyor.açıklama detaylarına göre belkide mevcut kişi sayısı belli oranda azalacak.bu ülkede neler ,kaç defa değişti bir bilseniz.ama bazı şeyler yaş ile dogru orantılı,söylemlerime kulak verin.hepimiz uyanık olalım.
Peki canım, şu an ne yapmamız gerekiyor? Ne önerirsin?

cananbest

Yeni Üye
Peki canım, şu an ne yapmamız gerekiyor? Ne önerirsin?
gerekli yerlere mail atılabilir.bunun yanı sıra gözümüzü kulagımızı dört açalım.kriter deniyor,sınavlara 1 ay kaldı ama halen başarı kriterleri konusuna açıklık gelmedi!işte bu ve buna benzer konular aöf ye direkt sorulmalı(tarafımızdan)bunları ben yapıyorum,ancak toplu olarak hareket etmek olayı daha ciddi boyutlara taşır emin olun.

ramazan-ar

Yeni Üye
yokuşu tırmanmaya baslayın

suhedaa

Yeni Üye
arkadaşlar halen su formasyon işi netleşmedi ya kafayı yemek üzereyim artık bir açıklık getirilsin:(:mad:

ECRİN90

Özel Üye
Bence şu an için sınavlardan başka bir şey düşünmememiz lazım .. Benim fikrime göre 2.sınıfta netleşir

suhedaa

Yeni Üye
evet haklısınız hayırlısı olur inş:confused:

suhedaa

Yeni Üye
size çok kötü haberim var arkadaşlar merkez büroya mail attım formasyon alabilecek miyiz diye sordm cevap geldi
Sayın İlgili,

Fakültemiz öğrencilere Pedagojik Formasyon eğitimi vermemektedir. Pedagojik Formasyon eğitimi alımı ile ilgili bilgileri üniversitelerin Eğitim Bilimleri Enstitülerinden alabilirsiniz.

Bilgilerinize rica ederiz.

bu cevap geldi
hadibuyurun şimdi ne olacak:mad::mad:

suhedaa

Yeni Üye
ya ecrin o mail den sonra ders çalışma isteğim kaçtı resmen çok üzüldüm dediğin yere baktım doğru söylüyorsun fakat o açık öğretimin resmi stesi değil sanırım ne kadar güvenli olabilir?:confused:
mrkburo@anadolu.edu.tr
ben bu adrese mail attım isterseniz sizlerde sorun

estur

Yeni Üye
ya arkadaşlar daha çok yeni bölümümüz bence daha da netleşecek ilerleyen zamanlarda , aöf başkanı aöf lilerin önünü açacağını açıkladı bu yıl çok değişik yenilikler açıklandı yavaş yavaş herşey oturur, puanları yüksek tutmaya bakalım o böyle dedi şu şöyle dediye bakarsak o zaman çalışma şevkimiz yokolur , durmak yok yola devam ..
aöf ingilizce öğretmenliği var mesala o bölüme hem puan koydular hemde belirli bir seneden sonra derslere girme zorunluluğu bence bu bölümdede böyle birşey olabilir..
bekleyelim ve görelim .. hiçbirşey boşa gitmez .. biz biliginin ilimin peşine düşmüşüz azim gayret bizden gerisi YÜCE ALLAHTAN ..

ECRİN90

Özel Üye
estur sana katılıyorum. Eğer bu bölüm açıldysa mutlaka ilerleyen zamanlarda yenilikler olacaktır henüz çok erken..

suhedaa

Yeni Üye
haklısınız inşallah sizin dediğiniz gibi olur iyisimi ben ders çalışayımm:) bak tam umutsuzluğa düşmüştüm bunları duymak ii oldu:D

ECRİN90

Özel Üye
yani... :) örgüne geçiş hakkı dahi tanındı, formasyon mu veremeyecekler :D :p

suhedaa

Yeni Üye
:)doğru sabır lazım galiba biraz

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular