çok acil yardım lütfennnnn

furkan4747

Yeni Üye
Ben 4.sınıftayım ve bu ikici senem dortdüncü sınıfta.ben 3.sınıftayken 4 e gectim .ama alttan 2 tane dersim kaldı.maliyet ve finansal.şimdi benım 4.sınıftan 4 tane ve 3.sınıftan da 2 tane dersim var.bu yıl 4.sınıfı ikinci kez okuyorum gecen yıl kalmıştım.şimdi ben bu yıl da kalırsam durumum ne olcak.yanı kaydım silinecek mi silinirse tekrardan nerden başlayacağım.ve askerliğim ne olcak

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
Senin yapacağın tek şey var bildiğin gibi derslerin hepsini vermek:):)Diğer altarnetifler ise açıköğretimde kayıt silme yok kayıt yenilersin dersleri verene kadar devam edersin.Askerlik işlemlerine gelirse siz kayıt yenilediğinizde aöf bürosunda bir öğrenci belgesi alıp bağlı bulunduğun askerlik subesine gonderdiğinde ve normal bi öğrenci gibi öğrenim hayatına devam ediyorsun o yüzden rahat olun.Ama öğrenci belgeni askerlik şubesine gondrmessen yoklama kaçağı olursun o yüsdende yakaladıkları taktirde direk askere alırlar.Diyelim askere aldılar öğrenciliğin bitmiyor devam ediyor normal bi oğrenci gibi sınavlara girebiliyrsun ama askerlik tabi uzun donem olmuş oluyo:)Sonuç olarak kayıt yeniledğin taktirde dersleri verene kadar öğrenci sayılıyorsun.İstersen 10 sene üst üste kall bi sorun teşkil etmiyor.

hoptrak

Yeni Üye
MUSTAFA ŞENÇALAR arkadaşım

devam ediyor normal bi oğrenci gibi sınavlara girebiliyrsun ama askerlik tabi uzun donem olmuş oluyo

nasıl yani uzun dönem gidersen okulun bittiğinde diplomanı eline aldığında kısa dönem (6 aya) askerliğe düşmüyormu ???

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl