Konya otomobil rüyasının peşinde!

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Konya otomobil rüyasının peşinde!
Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya'ya Çinli otomobil firmasının yatırım yapması için lobi faaliyeti yapmakta olduklarını belirterek, ''Neredeyse milyar dolarlık, böyle büyük bir yatırımda sonuç almak için zamana ihtiyaç var' dedi.

Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün, Büyükşehir Belediye Başkanı dahil Konya'nın üst düzey 10 yöneticisiyle birlikte Çinli Chery firmasının Konya'ya yatırım yapması için İstanbul'a yaptıkları geziyle ilgili bilgi verdi.

Söz konusu Çin firmasının Türkiye'deki distribütörü olan Mermerler firmasıyla görüşmek için İstanbul'a gittiklerini anımsatan Doğan, şunları kaydetti
''Yaptığımız bir çeşit lobi faaliyetidir. Neredeyse milyar dolarlık, böyle büyük bir yatırımda sonuç almak için zamana ihtiyaç var. Dün firma yetkilileriyle görüştük, böyle bir otomobil fabrikasının Konya'ya yapılabileceğini ifade ettik. Konya tercihinin otomobil için avantajlarını artardık. Zaten bir süredir Konya'ya otomobil fabrikası kurulması için çalışmalar yapıyorduk, ancak İstanbul'a dün yaptığımız gezi daha organize bir faaliyet oldu. Önemli bir otomobil yan sanayi üretim merkezi olan Konya'ya otomobil fabrikası kurulması için sadece bir değil, birden fazla firmalar üzerinde çalışılıyordu.''

''Söz konusu firmanın yetkililerinden Konya'ya yatırımla ilgili olumlu bir işaret aldınız mı?'' şeklindeki soruya Doğan, ''Bu uzun vadeli bir iş, hemen sonuç beklemek doğru değil. Ancak söz konusu firma yetkilileri bize randevu vererek, Konya'ya önem verdiklerini zaten ortaya koydu. Firma yöneticileri, zaten Konya'nın önemini bildiklerini ifade etmişlerdi'' diye konuştu.
Çinli Chery firmasının Türkiye'de otomobil fabrikası kuracağı haberleri üzerine çalışma başlatan Konyalı üst düzey yöneticiler, AK Parti Konya milletvekilleri Sami Güçlü, Mustafa Kabakçı, Hasan Angı, Kerim Özkul, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Borsası Başkanı Uğur Kaleli, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz; dün İstanbul'a giderek Chery Türkiye Temsilcisi Mermerler Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Mermer ile görüşmüştü
AA
Çok güzel bir yatırım olur bu memleketim için ;)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
oo yerel gazete gibisin toprağım hadi bakalım inş. olur. zaman zaman diye yazmışlar hep bizim zamanımız var güzel yatırımlar için;)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Öyle topragım hızlı tren çalışmaların ın bitmesiyle daha güzel yatırımlar yapılacagına inanıyorum;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO