Elazığ'da deprem ölü sayısı 17

ECRİN90

Özel Üye
Elazığ'da deprem

Merkez üssü Elazığ'ın Karakoçan ilçesi Başyurt olan 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.. Deprem birçok komşu ilde de hissedildi. Elazığ'da ilk bilgilere 5 denilen ölü sayısı yeni haberlerle 17'ye dek çıktı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesindeki verilere göre, saat 04.32'de, merkez üssü Elazığ'ın Karakoçan ilcesi Başyurt beldesi olan, 6.0 büyüklüğünde, 5 kilometre derinlikte deprem kaydedildi.

Başbakanlık, depremin büyüklüğünü daha sonra 5,5 olarak açıkladı..

Deprem, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Erzincan, Erzurum Batman gibi çevre iller ve ilçelerde de hissedildi..

Elazığ merkez ve ilçelerinde ve Bingöl'de depremi hisseden vatandaşlar panik içerisinde sokaklara çıktı...

Soğuğa rağmen evlerine girmeyen vatandaşların endişeli bekleyişleri sürüyor...

4 ARTÇI SARSINTI MEYDANA GELDİ

Saat 04.42 ve 04.44'te de merkez üssü Palu ilçesi olan 2 küçük sarsıntı daha oldu..

Saat 04.50 ve 04.56'da da yine depremin merkez üssü Başyurt hafif şekilde sallandı.

PALU'DA 4,1 ve 3,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE İKİ SARSINTI DAHA

Saat 05.20 ve 05.22'de yine Elazığ'ın Palu ilçesi Gökdere merkezli büyüklüğü 4,1 ve 3,3 olan bir deprem daha meydana geldi..

Merkez üssü Gökdere olan artçı sarsıntılar kaydediliyor..

VALİ EROL: İLK GELEN BİLGİYE GÖRE ÖLÜ SAYISI 11

Elazığ Valisi Muammer Erol, saat 04:32'deki depremde Okçular köyünde 11 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Göçük altında kalanların olduğu belirtiliyor.

ÖLÜ SAYISI ARTABİLİR

HABER7.COM'UN Elazığ'da yerel bir televizyon çalışanından aldığı bilgiye göre ölü sayısının çok daha fazla olduğu ancak kesin bilgi olmadığını söyledi..

ÖLÜ SAYISI 17'YE ÇIKTI

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, merkez üssü Elazığ'ın Karakoçan ilçesi olan depremde, Okçular, Yukarı Kanatlı ve Kayalı köylerinde 17 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ''Okçular ve Yukarı Kanatlı ve Kayalı köylerinde 17 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir'' ifadesine yer verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin merkez üssünü Karakoçan olarak bildirirken, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının açıklamasında, depremin merkez üssünün Kovancılar olduğu kaydedildi.

DEPREMİN HİSSEDİLDİĞİ İLLER

SON DEPREMLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ECRİN90

Özel Üye
Ben de birebir yaşadım bu depremi :( oldukça korkutucuydu,şoku henüz atlatmış değilim :eek: Allah daha kötüsünden saklasın. Hayatını kaybedenler olmuş, özellikle çocukların olması beni çok etkiledi :( Allah rahmet eylesin :( Umarım ölü sayısı ilerleyen dakikalarda artmaz.. :(

By_tr

Özel Üye
geçmiş olsun seda
Allah Rahmet eyleisn gidenlere kalanlarada sabırlar versin

ECRİN90

Özel Üye
Teşekkür ederim Mesut :( Son haberlere göre 41 ölü, 50 yaralı varmış :( çok üzücü bi durum..

Hazır-Cevap

Özel Üye
Depremin olduğunu sabah haberlerde izledim.Aklıma Ecrincim hemen sen geldin.Depremi yaşayan olarak senin neler yasadığını hissedebiliyorum.Allah bi daha yaşatmasın.Artçı depremler devam ediyormuş.Allah rahat eylesin geride kalanlara sabırlık versin.Allah yardımcınız olsun.

ECRİN90

Özel Üye
Çok teşekkür ederim Birsencim.. Evet bikaç dk önce yine şiddetli bi deprem oldu.. Beşik gibi sallanıyoruz valla :( Ne diyeyim Allah tekrarını göstermesin.

E

_elmayra_

Misafir
ölü sayısı gittikçe artıyor:( Umarım en az kayıpla atlatılır bu deprem.Ecrin sana ve tüm Elazığ halkına geçmiş olsun diyorum..

hasret merve

Yeni Üye
Ecrin büyük geçmiş olsun...Rabbim korusun inşallah...
Rabbim vefat edenlerin yakınlarına büyük sabırlar ihsan eyleyerek ölenlere sonsuz rahmeti ve merhametiyle muamele aylesin inşallah...

E

_elmayra_

Misafir
Depremin olduğunu sabah haberlerde izledim.Aklıma Ecrincim hemen sen geldin.Depremi yaşayan olarak senin neler yasadığını hissedebiliyorum.Allah bi daha yaşatmasın.Artçı depremler devam ediyormuş.Allah rahat eylesin geride kalanlara sabırlık versin.Allah yardımcınız olsun.
99 depremini ben de yaşadım.Korkunç bir durum.anlatılamayacak kadar acı..
bu deprem sonrasında klostrofobi oldum.Kapalı alan korkusu yani.Şu an asansör kullanmıyorum.emar çektiremiyorum.kapalı otoparklara asla girmem vs .

Hazır-Cevap

Özel Üye
99 depremini ben de yaşadım.Korkunç bir durum.anlatılamayacak kadar acı..
bu deprem sonrasında klostrofobi oldum.Kapalı alan korkusu yani.Şu an asansör kullanmıyorum.emar çektiremiyorum.kapalı otoparklara asla girmem vs .
Ben de kalabalık ortamlara giremiyordum.Şuan bu sorunum yok fakat Emar çektirememe korkusu bende de var.Seninle ne kadar çok ortak yönümüz var.

dileksener

Yeni Üye
Ben de birebir yaşadım bu depremi :( oldukça korkutucuydu,şoku henüz atlatmış değilim :eek: Allah daha kötüsünden saklasın. Hayatını kaybedenler olmuş, özellikle çocukların olması beni çok etkiledi :( Allah rahmet eylesin :( Umarım ölü sayısı ilerleyen dakikalarda artmaz.. :(

Ecrincim çok geçmiş olsun cnm.Duyunca çok şaşırdım ve üzüldüm.Tüm Elazığ halkına da çok çok geçmiş olsun diyorum.
Bizim bulunduğumuz bölge de deprem bölgesi ve ben de birebir yaşadım o sarsıntıları 4 sene kadar önce.O nedenle seni çok iyi anlıyorum.Biz de gece gündüz sokaklara dökülüyoduk o sarsıntılarda. Çok şükür ki kötü sonuçlarla karşılaşmadık ,Allah da kimseyi karşılaştırmasın inş.

Tekrar çok geçmiş olsun cnm.Vefat edenlerin yakınlarına da Allah sabırlar versin.İnş. ölü sayısı artmaz ne diyeyim:(:(:(

ECRİN90

Özel Üye
Sağol ablacım ben de çok teşekkür ederim. Temennimiz o yönde, şu artçılar da bitseydi çok iyi olacaktı ama Mart ayının sonuna kadar sürebilir diyor uzmanlar :( Napalım, alışacaz artık..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara