Deprem anı MOBESE kamerasında

jale71

Yeni Üye
depremde hayatını kaybedenlere allahtan rahmet , yakınlarına sabırlar dilerim.

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
Şili de 8,8 şiddetinde deprem oluyor toplam 214 kişi oluyor.Türkiyede 6.üzerinde oluyo olu sayısı 20 üzerinde acaba Allah korusun şişideki deprem türkiyede olsa sonuç ne olur?Yonetim uyuo be abi artık AVRUPA BİRLİĞİ satandarlarında yaşıyoruz eski gocuk binaların yıkılması ve yerlerine yeni binalar yapılması lazım değilmi.Bence Türkiyede depreme karşı bi yapılandırma başlatması lazım diye düşünüyorum ama sizleri bilemem belki bu görüşüme katılmayan olabilir doğaldır bu benim görüşüm.Yoksa 5,üzerindeki depremlerde bile kayıp veririrz bu durumda.

ECRİN90

Özel Üye
Çok haklısın arkadaşım. Bu bölge Kuzeyanadolu fay hattının üzerinde bulunan 2.dereceden deprem bölgesi. Bunun bilincindeyiz.. Bizler her an büyük bir depremin olabileceği korkusuyla yaşıyoruz. Tüm bunların bilinmesine rağmen hiçbir çalışma yapılmıyor. 2007 yılında da yine Elazığ/Sivrice de şiddetli bir deprem olmuştu,yıkılan evlerin yerine deprem evi diye tabir edilen tek katlı evler yapılmıştı. Şimdi soruyorum: '' Tek katlı güvenli binaların-özellikle köylerde-yapılması iiçin illa şiddetli bir deprem mi olmalı? İlla binaların yıkılıp insanların ölmesi mi gerekli? '' Çok geçmeden dediğin gibi yapılandırma çalışmaları yapılmalı.. Yoksa her depremde can vermeye devam edeceğiz

Hazır-Cevap

Özel Üye
En korktuğum enkaz altında kalmak.Allah'ım bizleri koru.
Depremde bebekler enkaz altında kaldığında,hiç susamadıklarını ak sakallı bir dedenin onlara su verdiğini söylüyorlarmış.

mor kelebek

Yeni Üye
off ya byk acı ve byk kayıp belki bizler de onlar gibi bi sabah yatacagz ama kalkamıcaz off...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara