Kivi ve Faydaları

Hazır-Cevap

Özel Üye
KİVİ: A ve C vitaminleri ile potasyum açısından çok zengin bir meyve olan kivi, ayrıca kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengindir.Besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesi ile günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir.

Kivinin Faydaları: Lif açısından da zengin bir besin olan kivi bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi gelir. Nefes açıcı etkisi ile astımlılara faydalıdır. Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur. Kan basıncını dengeler. Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler. Kansızlığa ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır.

Kivi Nasıl Kullanılır? Kivinin meyvesi yenebileceği gibi cilt bakımı için de kullanılır. Dilimlenmiş kivi cilde konursa cildi besler ve nemlendirir. Ayrıca, kivi ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra elde edilen püre yıpranmış ve kırışmış ciltler için maske olarak kullanılabilir.

sema@

Yeni Üye
kiviye bayılırım yemek varken maske yapmam:D
tşk.ler paylaşm için.

Hazır-Cevap

Özel Üye
Rica ederim arkadaşlar..;)
Kiviyi bende çok severim.Maskeyle falan ugrasamam yemesi daha güzel :p

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kiviyi kabuğuyla yerdim ben hep ya artık uslandım mı ne herkes gibi normal yiyorum:) teşekkürler...

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
kivinin sert kısımları var ya oralardan tutup ortasından dişliyorum tadı daha güzel oluyo sanki limonuda kabuğuyla yediğim görülmüştür aslında ben denemeyi seviyorum sanırım nolcak sanki ölcem mi sende denesene bi ara:D sonucu yaz buraya:)

Hazır-Cevap

Özel Üye
kivinin sert kısımları var ya oralardan tutup ortasından dişliyorum tadı daha güzel oluyo sanki limonuda kabuğuyla yediğim görülmüştür aslında ben denemeyi seviyorum sanırım nolcak sanki ölcem mi sende denesene bi ara:D sonucu yaz buraya:)
Valla kabuklu yiyemem ben zanetmiyorum :D

E

_elmayra_

Misafir
ya ben kivi yediğim zaman boğazım kaşınıyor.dışının tüylü olmasından mı etkileniyorum psikolojik olarak.yoksa ekşimsi tadı mı beni etkiliyor bilemiyorum.ama c vitamini açısından süper bir meyve.
paylaşım için teşekkürler cankuşum:)

Hazır-Cevap

Özel Üye
ya ben kivi yediğim zaman boğazım kaşınıyor.dışının tüylü olmasından mı etkileniyorum psikolojik olarak.yoksa ekşimsi tadı mı beni etkiliyor bilemiyorum.ama c vitamini açısından süper bir meyve.
paylaşım için teşekkürler cankuşum:)
Rica ederim canımcım.Düşünsene kabuklu yenildiğini,yiyen arkadaşlar var :)

servivor_050

Super Moderatör
Bölüm:
İktisat
Bilgiler için teşekkürler...

ECRİN90

Özel Üye
Çok severim kiviyi :rolleyes: Teşekkürler paylaşım için

khan

Yeni Üye
teşekkürler...

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
Ben günlük 2 tane tüketiyordum ama bu kadar faydası olduğunu bilmiyordun doğrusu.Paylaşım için tteşekürler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara