Koca Yaşlı Çınar

ECRİN90

Özel Üye
Son Baharla Gelen Soğuk Rüzgarlar'la Yaprak Dökümünü Yaşadık. Kışa Hazırlıklıydık. Ve En Az Mart soğuğu Kadar Çevik Şubat Yağışı Kadar yoğundu Sevgimizin Soğukluğu....
Dedim'ya Sonbahar'da Yapraklarımızı Döküyor Kışa Uykuya Ölüme Ve Belkide Bir Daha Kıyamete Kadar Yapraklarımızı Filizlendirip Çiçek Açmamacasına Elveda Diyeceğiz Bir Birimize.

Hoşca Kal......

Neden'se; Her şeyin ya tersinden yada en olmadık yerinden başa doğru bir serüvene atılıyorum.KaH Zalim KaH Hami KaH'da Kahraman Oluyorum. Ama Neden'se Mutlak Bir Kayıp Yaşıyorum.

Yeni Dikilmiş Kurumaya Yüz tutmuş Bir Fidandın. Bense KOCA yaşlı Bir Çınar. Sen Kurumaya yüz tutmuşken Ağustos Sıcağın'da Ben Kollarımı Kaldırıp Gökyüzüne Yalvarıyordum. Küçüğüme Küçük Damlaların’la Can Ver Diye..
Uzun bir bekleyişin ardından gürleyen Göğün sesi geliyor. Duyuyorsun değimli ve görüyorsun Dualarım Kabul oldu Ve Yağmur Yağıyor... Sıcak Günlerde en bunaltıcı en yakıcı Ağustosun mor tavların'da Sana hep gölge oldum dallarımı üzerine eğerek. Her Sonbahar Mevsimin'de Yapraklarını nasıl dökeceğini nasıl kış uykusuna yatacağını ve Bahar'da Güne yeniden nasıl yeniden Merhaba Diyeceğini Öğrettim Sana. Şimdilerde Bu KOCA ve Yaşlı Çınar çok Yapayanlız. Ve sen Yine Yoksun Yanımda. Neden Gittin'ki yada seni benden neden kopardılar'ki ? Belkide kendin Sıkıldın Gittin.Gitmeyi kendin mi istedin? Geride ne bir açıklama nede bir veda bıraktın. Bana Bıraktığın tek Hediye HÜZÜN. Şimdi başka bir yurdun bam başka bir Toprağın çocuğusun küçüğüm. Yerin Rahatmı? Küçüğüm; Yapraklarını Rüzgarlara Savur. Onlar Bana son durumunu Anlatırlar. Şayet olur'da Eğer beni çok ister çok özler gel dersen; KÖKLERİM'le uzanırım sana. Ellerimiz Kavuşur. Yeterki sen iste. Sen Gideli Seni Toprağından çıkartalı on ay yirmidört gün beş saat kırkdokuz dakıka yedi saiye oldu. Geçen Zamanı Yaprak dökümümle Sayıyorum... Sanki Yıllar oldu. Oysa sen benim yanıbaşımda ne kadar'da çok kalmiş Zaman ne kadar uzunmuş'ta zamanın farkına varamamışım...
Bahar Geldi Yine. Senden Hala Ses Seda Yok Rüzgara Soruyorum seni Ses Vermiyor. O Gezgindir Bütün Dünya'yı Gezebilir biliyorsun. Bizim Buralara her uğrak verişin'de yanı başımda soluklanıp Dinleniyor. Seni soruyorum Yine Susuyor. Oysa o Cıvıl Cıvıldır. Hatırlıyormusun? hani sen o zamanlar daha çok küçükken Sıcaktan bunalmış benim gölgeme sığınmış nasum bir çocuk Edasıyla sıcağın sana vrdiği Buhranla yapraklarını yere eğmiştin'de Ben Rüzgar Kardeş; jüçüğüm çok yandı. biraz serinletebilirmisin dediğim'de benim hatrımı seninde o masum tatlı halini hasbel kader göz önüne alıp ikimizide o yoğun Sıcaktan kurtarmıştı. Güneş Bizim hem dostumuz hemde düşmanımız'dı. Sen Güneşe Hiç alışamamıştın. Belkide Sıcağı Görün'ce kor olup yanmayı yokolup gitmeyi sandığındadır... Güneş ne zaman Doğsa Biraz gülümse'se yapraklarını hemen indirirdin.Hani her bunalışın'da bana sığınırdın ya yanıma sokulup beni sarıp sarmalayışında severdim seni. İtiraf Etmeliyim'ki; En çokda bu yönünü severdim Küçüğüm. Küçüğüm; Şimdide seni Sarıp sarmalayan biri varmı yanın'da? Beni Sarıp Sarmalayan biri var. Küçüğüm Bazen öyle sarıp sarmalıyorki beni canımı yerinden çıkacak sanıyorum. Ama olsun yinede yanlızlıkdan iyidir. Adı Sarmaşık.. Adı Gibi Sarıp Sarmaşıklanıyor... Koca bir Yaz Bitti.. Artık Son Bahar Geliyor. Koca Bir yazı yine Sensiz Geçirdim. Sarmışık'sa Beni hiç yanlız Bırakmıyor. Saolsun çok sarmaşık çok sırnaşık bir şey. Bir an olsun kollarımıdallarımı Bırakmadı. Bu Gidişle bırakacağinida sanmıyorum. Artık Tüm Yapraklarımı Döküyorum. Her Birine Kokumu Bırakıp Sana Son Mektubumu Yazıyorum. Rüzgar Kardeş söz Verdi. Bütün Yapraklarımı Sana Getirecek...
Artık Kış Geldi. İyice Yaşlanmışım Küçüğüm. İki insan Baltalıyor Koca Bedenimi. Mahmur Bir Uykudan Uyandırdılar Beni. Bu Yaşlı Bedenimden Ne İstiyorlarki... Onlar Direniyorlar Beni Yıkmak için Ben Direşiyorum yıkılmamak Can vermemek için. Kolaymı Yılların Koca Çınarını öyle Hemen yıkmak! Korkma! Kolay Kolay Yıkılmam! ....

Tohumlarım Yani Gözyaşlarım Toprağa Düştü. Ben Yaşamasam'da yok Olup Gitsem'de Hep Seni Aacak Seni Yaşayacak Kendimi Yaşatacak Nice Kış Uykularına Dalıp Nice Baharlara merhaba Diyecek KOCA ÇINARIN......

alıntıdır..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara