Bu Bölümde Matematik Var Mı?

MasterOfPuppets

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba. Bu yıl Aöf'Ye girmeyi planlıyorum İlk başta uluslararası ilişkiler istedim ama o bölümde sırf matematik dersi olduğu için vazgeçtim, duyduğuma göre Sosyoloji bölümünde matematik yokmuş doğru mudur? Kayıt olduktan sonra hayal kırıklığı olmasın diye sormak istedim :)

Bu arada yanlış anlaşılmasın Matematiğe asla bir kastım yok. Ama Liseyi bir kere bile matematik görmeden bitirmiş bir sosyal bilimler öğrencisi olarak zerre olsun Matematikten anlamam, anlayana saygı duyarım ama matematik benim alanım değil ben anlamam. Dolayısıyla üniversite de matematik yüzünden mağdur olmak istemem.

Birde Sosyoloji bölümünü tavsiye eder misiniz? iş bulma olanakları vs. nasıldır

saygılar...

khan

Yeni Üye
arkadaşım iktisada giriş dersi var ama o derste pek matematik değilmiş grafik yorumlama filan diyor arkadslar. onun dışında başka matematikle ilgili bi ders yok. felsefe düşünüyorsan onda hiç matematik yok. iş bulma sorununa gelince 3. sınıfa gelince tezsiz yüksek lisans hakkı tanındı. yüksek lisans yapmazsan öğretmen olamazsın. devlet öğretmen alımları çok az bu bölümlerle ilgili özelde ve dershanelerde çalışabilirsin genelde.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara