"Motive olmaya gerek yok"

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

F.Bahçe Teknik Direktörü Christoph Daum hedeflerine ulaşmak için inançlı ve kararlı olduklarını ve asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.
Can Bartu Tesisleri'nde yapılan antrenman sırasında gazetecilerin yanına giderek, sohbet eden Alman teknik adam, ''Hedeflerimize ulaşmakta inançlı ve kararlıyız, vazgeçmeyeceğiz. Taraftarımız şunu bilsin; bu yarıştan asla vazgeçmeyeceğiz'' dedi.

Galatasaray ile hafta sonunda yapacakları derbi maçı da değerlendiren Daum, şunları söyledi:

''Galatasaray maçına özel bir motivasyona gerek yok. Futbolcular zaten otomatik olarak motive oluyorlar. Bu nedenle işim kolay. Derbinin sonucu önceden kestirilemez, derbilerde çok iyi şansımızın olduğuna inanıyoruz. Derbilerde çok iyi oynadık. Bu takım üzerinde baskı olduğu zaman çok iyi oynuyor. Şimdi de baskı var ve iyi futbol bekliyoruz. Derbi de alacağımız bir galibiyet zirve yarışında her şeyi değiştirir.''

Daum, Güiza'nın dünkü maçta attığı golü ''Fantastik'' bir gol olarak değerlendirerek, ''Şimdi Güiza'nın kalitesini gördünüz. Takımın gidişatı kötü olunca en önemli oyuncuların üzerine gidilir. Bu normal, bizim de Güiza'nın da böyle eleştirilere hazır olmamız lazım'' dedi.

''F.BAHÇE İÇİN HER ŞEYİMİ VERMEYE ÇALIŞIYORUM''

Daum, dinlenmeye zaman bulamadığı için soğuk algınlığı rahatsızlığının zor geçtiğini söyledi.

Teknik direktörlerin futbolcular gibi dinlenme şansı olmadığını vurgulayan Alman çalıştırıcı, ''Dinlenmeye zaman bulamadığım için hastalığım zor geçiyor. 3 gün yatsaydım, dinlenseydim iyileşirdim, ama zaman yok. Böyle durumlarda futbolculara izin veriliyor, ama teknik direktörlerin böyle bir şansı yok'' diye konuştu.

Fenerbahçe için her şeyini vermeye çalıştığını kaydeden Daum, ''Bunu sadece görev olarak görmüyorum. Fenerbahçe'nin başarısı için elimden gelen her şeyi yapıyorum'' dedi.

"BURSASPOR VE GALATASARAY avantajlı

Alman teknik adam, Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansıyla ilgili bir soru üzerine, ''Maç maç bakmak zorundayız. Sezon sonunda mental olarak kim sağlam olursa en üstte o olacak. Bursaspor ve Galatasaray matematiksel olarak şu anda bizden daha avantajlı'' şeklinde konuştu.

Daum, kazanmalarına rağmen kötü futbolun zevk vermediğinin belirtilmesi üzerine, şunları söyledi:

''Sezonun son bölümleri her zaman böyle olur. Sezon sonu yaklaştıkça büyük bir çekişme yaşanıyor. İngiltere, Hollanda, İspanya, İtalya'da da böyle oluyor. Tabii ki gönül iyi futbol oynamayı ister, ama bunları konuşma zamanı değil, böyle dönemlerde önemli olan 3 puandır. Kim kazanırsa en iyi futbolu o oynar. Manisaspor karşısında çok iyi oynadık, ama kazanamadık. Lille karşısında da çok iyi oynadık, ama küçük detaylar nedeniyle yolumuza devam edemedik.''

''HER MAÇA FİNAL OLARAK BAKIYORUZ''

Daum, Ziraat Türkiye Kupası'nda hedeflerine daha yakın olduklarını, ligde rakiplerinin şu an daha avantajlı durumda bulunduğunu söyledi.

Galatasaray'ı yenmeleri halinde her şeyin bitmeyeceğini vurgulayan Alman teknik adam, ''Galatasaray maçını kazanmak önemli değil, önemli olan şampiyon olmak. Galatasaray'ı yenersek her şey bitmiş olmayacak. Daha zor dönemler başlayacak. Bundan sonra her maça final olarak bakıyoruz. Dün sadece bir final maçımızı kazandık. Kupayı kazanmak istiyoruz, ama şampiyonluk daha önemli. Kupayı da kazanmak, şeytanın bacağını kırmak için elimizden geleni yapacağız'' dedi.

Daum, ''Galatasaray maçında Emre'ye özel motivasyon yapılacak mı?'' sorusu üzerine, ''Emre ile konuşacağız, tüm duygularını Fenerbahçe'nin başarısı için kullanmasını isteyeceğiz. Derbiye Emre ile başlayacağız ve Emre ile bitirmek istiyoruz. Birlikte başarmak istiyoruz'' diye konuştu.

''ERTUĞRUL ÇOK İYİ VE BAŞARIYA AÇ BİR TAKIM OLUŞTURDU''

Daum, Bursaspor'un elde ettiği başarının Türk futbolunun gelişmesi açısından çok iyi olduğunu söyledi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın çok harika işler başardığını dile getiren Alman teknik adam, ''Çok iyi ve başarıya aç bir takım oluşturdu. Kendine güvenleri çok iyi durumda. Ama şampiyonluğa yaklaştıklarında ne olacak diye düşünüyorum. Şu anda hep kazanma üzerine gidiyorlar. 1 maç kaybettiklerinde ne yapacaklar'' dedi.

Daum, ''Kendi öğrenciniz Ertuğrul'a karşı kaybederseniz ne hissedersiniz'' sorusu üzerine, ''Ben kaybedersem kime karşı olursa olsun çok büyük bir düş kırıklığı yaşarım. Bundesliga'da da eski öğrencilerim karşıma rakip olarak çıktı, bundan doğal bir şey yok'' diye konuştu.

''MADALYONUN HER ZAMAN DİĞER YÜZÜ DE VARDIR''

Daum, 8 maç üst üste kazandıklarında ''Dahi'' olarak nitelendirildiği, ancak kaybetmeye başladıklarında ağır şekilde eleştirildiğinin belirtilmesi üzerine, ''Ben bunları biliyorum, Türkiye'yi biliyorum. Madalyonun her zaman diğer yüzü de vardır'' dedi.

''Takımın gelişimi içerisinde böyle kötü zamanlar geçirirsiniz'' diyen Alman çalıştırıcı, ''Ama önemli olan böyle zamanlardan güçlü çıkmaktır. Ben tecrübeliyim, ama bazı futbolcular için bunları yaşamak kolay olmuyor. Şu an 6 puanımız daha olsaydı her şey çok daha iyi olurdu. Futbolcularla bir bütün olduk. Başarı için yönetim ve teknik heyet her şeyi yapıyor'' şeklinde konuştu.

Daum, şampiyonluk şanslarının olduğuna inandığını, ancak zor dönemlerin devam ettiğini vurgulayarak, ''Fenerbahçe'nin bütünleşmesi için her şeyi yapmaya söz veririm. Başarıyı sadece hazırlayabilirim, ama söz veremem'' dedi.

''F.BAHÇE'Yİ 1 SANİYE BİLE TERK ETMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM''

Daum, Köln ile kontratı devam ederken Fenerbahçe'ye geldiğini, hiçbir zaman bu kararından dolayı pişmanlık duymadığını söyledi.

Fenerbahçe ile yaptığı 3 yıllık kontratı başarılar kazanmak için yaptığını anlatan Alman çalıştırıcı, ''Bunda değişen bir şey yok. Her şey devam ediyor. Bundan sonra çok iyi zamanlar yaşayacağız. 57 yaşına geldim, genç bir hoca değilim. Kariyerimin en yüksek başarısını yakalamak için buraya geldim. Ailem ve ben burada çok mutluyuz. Fenerbahçe'yi 1 saniye bile terk etmeyi düşünmüyorum. Zor dönemlerde daha güçlü olmak lazım. Wolsfburg ile hiçbir görüşmede bulunmadım. Buraya gelmeden önce Köln'deyken bir görüşmem olmuştu. Şu an için hiçbir alakam yok. Bu kulübün geleceği için buradayım. Fenerbahçe'de çalışmak Milan, Barcelona ve Madrid'de çalışmak gibidir'' diye konuştu.

''FAZLA DEĞİŞİKLİK YAPMA ŞANSIMIZ BULUNMUYOR''

Daum, ''Manisaspor maçında bazı oyuncuları dinlendirecek misiniz'' sorusu üzerine, ''Kadromuz belli, fazla değişiklik yapma şansımız bulunmuyor'' dedi.

Oyuncularının limitlerine dayandığını anlatan Alman çalıştırıcı, ''Örneğin Mehmet Topuz'u son maçta oyundan çıkartmak istedim, ama kendisi oynamak istediğini söyledi. Belki onun oyununu eleştirebilirsiniz ama Fenerbahçe için gönülden mücadelesine bir şey diyemezsiniz. Elimde alternatifim yok, bu nedenle oyuncularımı dinlendiremeyeceğim. Gaziantepspor maçında Gökhan Ünal'ı ise omuzu çok ağrıdığı için kadroya almadım'' diye konuştu.

Daum, genç futbolculara şans verilmemesiyle ilgili bir soru üzerine, ''Biz Fenerbahçe'yiz bu oyuncuları oynatmak o kadar kolay değil. PAF takımı maçlarını da takip ediyorum'' dedi.

Alman çalıştırıcı Diyarbakırspor'un maçlarındaki olaylarla ilgili soru üzerine ''Futbolla toplumu ayıramazsınız. Bazı ülkelerde ırkçılık ve holiganizim var. Bazıları futbolun popülaritesini kullanıp kendi sorunlarını gündeme getiriyor. Ama Diyarbakırspor'un ve Diyarbakır'ın bu sorunu çözmesi için hep birlikte yardımcı olmamız lazım'' şeklinde konuştu.

Daum, (A) Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Guus Hiddink ile ilgili ise ''Hiddink kariyerinin çok daha başındayken Fenerbahçe'yi çalıştırdı. Şimdiki dönemiyle karşılaştırmamak lazım. Kulüp ve milli takımlarda çok büyük başarılar elde etti. Çok tecrübeler kazandı'' dedi.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Gs de Ts ye yenildi bi daha ki hafta Gs yi geçecez inşallaaaaaaah:p

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
valla toprağım gs ve fenerbahçe o kadar dirinçsiz ki... beşiktaş desen üretemiyo..en şanslı bursaspor denizli maçınıda kazanırlarsa...ama gs yine en kötü ihtimal 2. olur:D

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
valla toprağım gs ve fenerbahçe o kadar dirinçsiz ki... beşiktaş desen üretemiyo..en şanslı bursaspor denizli maçınıda kazanırlarsa...ama gs yine en kötü ihtimal 2. olur:D
Fenerin isi zor, kalan mac sayisi 8, Bursanin 2 kez yenilmesi ve fenerin tum maclarini kazanmasi gerekir, Bursa 3 beraberlik bile alsa puanlar ancak esitlenebiliyor, fenerin sansi azaldi,Hadi bakalım kanatlarini tuttun mu cimbomun isi bitiyor..:DBiz olamazsak sonuna arkasındayım Bursa nın almasının:rolleyes:

graal89

♥ Ankaragücü ♥
bu sene şampiyon BURSASPOR:)

graal89

♥ Ankaragücü ♥
siz olmayın be Aslı cım bu zamana kadar çok şampiyon oldunz siz bu senede biz olalım şampiyon:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl