'Senden Adam Olmaz' Dediler!!!

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
'Senden Adam Olmaz' Dediler, Azmetti Şef Oldu

'Senden Adam Olmaz' Dediler, Azmetti Şef Oldu

Kayseri'de, öğretmeninin, "Liseyi okuyamaz", ustasının ise, "Senden adam olmaz" dediği Mustafa Yıldız, üniversite bitirerek devlet memuru oldu ve şefliğe kadar yükseldi.

Kayseri'de bir kamu kurumunda çalışan 37 Yaşındaki Mustafa Yıldız, azmi ile çevresindekilerin parmakla gösterdiği bir insan oldu. 1999 yılına kadar sanayide çalışan ve kamyonlara çelik eşya yükleyen Mustafa Yıldız, Devlet Memurluğu Sınavı'nı kazanarak memur oldu. Atatürk İlköğretim Okulu'nda iki yıl hademe olarak çalışan Yıldız, "Geleceğe yönelik hedefler koydum. Bunları basamaklandırarak teker teker gerçekleştirdim" diyerek hayat hikayesini şu şekilde anlattı:
"Orta okulu bitirdikten sonra liseye yazılacaktım. O zamanki öğretmenim, 'Bu çocuk liseyi okuyamaz' demişti. Bir diş teknisyeninin yanında çalıştığım sırada ise, 'Oğlum senden diş teknisyeni olmaz. Belki uzay mühendisi olursun ama diş teknisyeni olmaz' demişti. Ben kendime hedefler koydum ve bunları teker teker gerçekleştirdim. 1999 yılından sonra Devlet Memurluğu Sınavı'nı kazandım. 2 yıl hademelik yaptıktan sonra 2001 yılında açık liseyi 1,5 yılda tamamladım. 2004 yılında üniversiteyi kazandım. 2008
yılında da bitirdim."
Hedeflerini teker teker gerçekleştirdiğini söyleyen Mustafa Yıldız, "Benim gibi yüzlerce insan var. Onlar da eğitimlerini yarıda bırakmasın. Cesaretleri ile hareket etsinler. Değişik alternatifler arasınlar, aktivitelerle uğraşsınlar" diyerek hayatta başarılamayacak iş olmadığını söyledi.
Şu anda Kayseri'de bir kamu kurumunda çalışan Mustafa Yıldız, şeflik sınavına girdiğini ve kazandığını belirterek, "Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi'nde yüksek lisans yapmak istiyorum. Şu anda da Avrupa Birliği projeleri hazırlayarak buradaki öğrencileri yurt dışına götürüyoruz. Onların ufkunu açmaya çalışıyoruz. Yurt dışından gelen öğrencileri de burada ağırlayarak onlara kültürümüzü tanıtmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
Çevresindeki insanlar tarafından gösterdiği azmin takdirle karşılandığını bildiren Yıldız, "Her başarılı insanın arkasında biri vardır. Benim de başarımın arkasında arkadaşlarım bulunuyor. Onlara bana verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
Mustafa Yıldız'ın başarısının herkese örnek olması gerektiğini söyleyen mesai arkadaşı Ali Ramazan Esen, "Mustafa, her yönü ile örnek alınması gereken bir insan. Çok çalışkan ve başarılı bir iş arkadaşımız. Grup çalışmalarını çok seviyor. Avrupa Birliği projelerinde de çok başarılı. Azimli bir iş arkadaşına sahip olduğumuz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz" diye konuştu.

ATTİLA

Yeni Üye
azmin elinden hiçbir sey kurtulmuyo...yeter ki gerçekten yapmak isteyelim.teşekkürler paylasım için...:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO