Sivasspor'un Yeni Teknik Direktörü Mesut Bakkal

Hazır-Cevap

Özel Üye
Süper Ligin 26'ıncı haftasında 2-0'lık Gençlerbirliği yenilgisinin ardından istifa eden Sivasspor teknik direktörü Muhsin Ertuğral'ın yerine Sivasspor yönetimi Mesut Bakkal'ı getirdi.

[SIZE=+0][/SIZE]Ligde zor günler geçiren Sivasspor'un kendi evinde Gençlerbirliği'ne 2-0 yenilmesinin ardından teknik direktör Muhsin Ertuğral istifa etmişti. Bunun üzerine teknik direktör arayışına giren Sivasspor yönetimi bugün Mesut Bakkal ile anlaştı. Bakkal'ın saat 13:30'da Sivasspor tesislerinde imza atacağı öğrenildi.

BAKKAL : "SİVASSPOR'U YAKIŞAN YERE TAŞIYACAĞIZ"
Sivasspor'da Muhsin Ertuğral'dan boşalan teknik direktörlük görevine getirilen Mesut Bakkal, "Sihirbaz değilim, tek güvencem bu camia ve iyi bir kadroya sahip olmamız. Tüm camia olarak Sivasspor'u yakışan yere getireceğiz" dedi.
Gençlerbirliği maçı sonrası Muhsin Ertuğral ile yollarını ayıran Sivasspor, Mesut Bakkal ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. Dün akşam kente gelen ve her konuda anlaşma sağlanan Bakkal, bugün yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Toplantıya Sivasspor As Başkanı Mehmet Ali Topal, Basın Sözcüsü Fikret Ünsal ve yöneticiler Faruk Taşseten ve İsmet İzmirli de katıldı. Kulüp tesislerinde Sivasspor bayrağı ile poz veren Bakkal, burada olmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, "Kendi rızamla isteyerek geldim. Geçen yıl bu takımın inanılmaz bir çıkışı vardı. Bu sene alınan talihsiz sonuçlardan dolayı sıkıntılı günler geçirmeye başladı. Burada inandığım, güvendiğim bir camia ve futbolcu grubu var. İleriye gitmeden sezon başına döndüğümüzde Şampiyonlar Ligi oynayan bu takımdı. Geçen yıl 53 puanı olan da bu takımdı. Sıcak ve iştahlı bir ortamda karşılandım. Zaten çoğu bildiğim, tanıdığım oyuncular. Ben sihirbaz değilim. Tek güvencem bu camianın iyileri yapması ve kalite kadroya sahip olması. Bu oyuncuların alınlarının akıyla buradan çıkacaklarına inandığım için buradayım. Camia olarak kenetlenerek bu işin içerisinden çıkacağımıza inanıyorum. Çok fazla söze gerek yok çünkü yapacağımız işimiz çok. Antep maçıyla ilk silkinişle beraber, oyuncu grubunun kendilerine yakışanı yapacaklarından eminim. Yönetimin bu görevi bana layık görmesinden dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah tüm camia olarak Sivasspor'u yakışan yere getireceğiz" dedi.
Sıkıntılı bir dönemde takımı devralmanın bilincinde olduğunu ifade eden Bakkal, "Bu dönemlerden de alnımızın akıyla çıkmayı başarmamız gerekiyor. Oyuncu grubu gerçekten çok kaliteli. Onlara gerekli moral motivasyonu verip gerçek performanslarına yakın oynamalarını sağlamak ve onlara inandığımızı göstermek istiyoruz. Sıkıntılı bir dönem. Bizi buradan birileri çıkarmayacak, bunu hep birlikte başaracağız." dedi. Gaziantep maçına da değinen Bakkal, "Antep ligin iyi futbol oynayan takımlarından birisi ama klasik deyimle oradan en iyi sonuçla dönmemiz gerekiyor." diye konuştu. Sözleşme süresinin sezon sonuna kadar olmasını da değerlendiren Mesut Bakkal, "Kağıt üzerinde sözleşmenin ne olduğunun önemi yok. Sezon sonunda yeniden değerlendireceğiz. Önemli olan gönül sözleşmesi" diye konuştu.
Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal ise tanıdıkları, inandıkları ve güvendikleri bir isim ile anlaşma sağladıklarını belirterek, "Bakkal'ın başarılı olacağına ve takımı başarıya taşıyacağına inanıyoruz. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum" ifadesini kullandı.
Mesut Bakkal, takımın başında ilk antrenmanına bu akşam çıkacak.

(Hürriyet Gazetesinden Alıntıdır)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara