Derse zorlarken minik oğlunu öldürdü

ECRİN90

Özel Üye
Adanalı baba Sultan Ersoy , “Çalış, yaramazlık yapma” diye oğlunu korkutmak için kafasına silah dayadı. Silah patlayınca 3. sınıfta okuyan 9 yaşındaki Sabri öldü... Baba önce tutuklandı, 22 gün sonra da...

Baba Sultan Ersoy (43), ilköğretim 3. sınıfta okuyan Sabri’yle konuşurken eline ruhsatsız tabancasını alıp “İyi çalış, yaramazlık yapma” dedi. Silah ateş aldı ve Sabri, başına gelen tek mermiyle kanlar içinde yığıldı. Baba önce tutuklandı, 22 günde bırakıldı.

OLAYI KIZI ANLATTI

Baba, “Abdest almak için montumu çıkarırken tabanca ateş aldı” diye kendini savundu. Ancak 16 yaşındaki kızı, “Babam ders çalışması için kardeşime tabancasını doğrulttu, o sırada patladı” dedi. Genç kız sonra ifadesini değiştirdi.

Adana’da, oğlu Sabri Ersoy’u (9) ders çalışmadığı gerekçesiyle tabancayla korkutmak isterken kazayla öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan baba Sultan Ersoy (43) hakkında, 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı

MONTA TAKILDI’

Savcının hazırladığı iddianamede, Ersoy’un oğlunu ders çalışırken “kazayla” nasılöldürdüğü şöyle anlatıldı: “Sultan Ersoy, yerde oturan oğlu Sabri’yi derslerine iyi çalışması ve yaramazlık yapmaması konusunda uyardı. Daha sonra, belinden çıkardığı ruhsatsız tabancayı oğlu Sabri’ye doğrultup salladı. Bu sırada tabanca bir el ateş aldı. Kurşun Sabri’nin kafasına isabet etti...” 14 Şubat’ta tutuklanan ancak 8Mart’ta tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan yani 22 gün hapiste kalan Sultan Ersoy ise kendini şöyle savundu: “Üzerimde 40 bin TL’ye yakın para olduğu için tabancayı yanıma aldım. Abdest almak için montumu çıkartıyordum. Tabanca montuma takılıp ateş aldı...”

İFADE DEĞİŞTİRDİ

Sabri’nin ablası Emine Ersoy (16) ise polise ilk önce “Babam ders çalışması için tabancasını kardeşime doğrulttu; o sırada tabanca ateş aldı” demişti. Ancak genç kız ifadesini “Olay anında balkondaydım, yalnızca silah sesi duydum” diye değiştirdi. Sultan Ersoy hakkında “bilinçli taksirle ölüme neden olmak, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma ile suç delillerini yok etmek, gizleme ve değiştirme” suçlarından 9 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Suç aleti ruhsatsız tabancayı sakladığı öne sürülen Sabri’nin ağabeyi Muhittin Ersoy (24) için de 5 yıl hapis cezası istendi.

Gazete Habertürk

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
.Ailenin görevi en baştan, uygun ortamı hazırlamak, kararlı olmak ve kontrol etmektir. Onun yerine endişelenmek, ondan daha çok olayı sahiplenmek çocuğun ders çalışmayı ailesi için yapması gereken bir olay olarak algılamasına neden olur. Ailenin evde devamlı "çalış, hadi lütfen çalış" demesi ya da bağırıp, kızması sonuçları değiştirmemektedir.Ki' baba sıfatıyla' eline tabanca alıp çocugu ders çalışmaya ikna etmeye çalışan adama bi şey demek gelmiyor içimden :mad:adamın ruh halini merak ediyorum şimdi:mad:

ECRİN90

Özel Üye
Bilinçli bir baba elbette bunu yapmaz. Çocuğu yetiştirme şekline bakılırsa kendi de silah zoruyla büyütülmüş olmalı.. :mad:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara