Horlama yüzüğüde ne olaki !!??

• Konbuyu başlatan .............................
  • Başlangıç tarihi
?

.............................

Misafir
sitede dolaşırken reklamda horlama yüzüğünün horlamayı bitirdiğini sölüyodu ne alaka ben bi anlam veremedim !!?? :confused: Açıklıcak varsa beri gelsin de bize anlatsın :rolleyes::p

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Horlama yüzügü kolay yoldan para kazanmak isteyen insanların insanların başvurdugu yol yatmadan önce takın horlamaya son verin:eek: saçmalık bence:mad:

?

Misafir
İyide insanlar bu kadarda saf olmazlar heralde... Ama reklam verdiğine göre ultra saf insanlarda var demekki yoksa yayınlamazlardı... :rolleyes:

Hazır-Cevap

Özel Üye
Horlamamak için;

Horlama erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülüyor, yaş ilerledikçe de artıyor.

Horlayan bir kişi, eşinin her gece ortalama 1 saat daha az uyumasına neden olabildiği gibi, iş gezilerinde de istenmeyen oda arkadaşı ilan edilerek psikolojik bunalıma kadar götürebildiğine dikkat çekiliyor.

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op . Dr. Adem Cenkçi, ağız ve burun arkasında bulunan hava yolunun daralması sonucu ortaya çıkan ve gürültü biçimindeki ses olarak adlandırılan horlamanın alınacak bazı önlemlerle sona erdirilebileceğini söyledi.

Horlamanın erkeklerde kadınlara oranla daha sık görüldüğünü ve ilerleyen yaşla birlikte görülme sıklığı ve şiddetinin arttığını anlatan Dr. Cenkçi, horlayan kişilerin bazı önlemlerle bu sorunlarından kurtulabileceğini anlatarak şu tavsiyelerde bulundu:

'Sportif bir yaşam biçimi seçilmeli ve bu sayede kas tonusu artırılmalı. Uyku ilaçları, sakinleştirici ilaçlar ve 'Antihistaminik' dediğimiz uyku getirici özelliği olan allerji ilaçlar uykudan önce alınmamalı. Uykudan 4 saat önce alkol alımından kaçınılmalı. Uykudan 3 saat önce aşırı yemekten sakınılmalı. Aşırı yorgunluktan sakınılmalı. Uykuda sırt üstü yatma yerine, yana yatmak tercih edilmeli. Evde horlamayan kişilerin sizden önce uyuması için onlara süre tanınmalı. Hasta şişmansa zayıflamalı. Sigara kesinlikle bırakılmalı. Sigaranın üst solunum yollarında oluşturduğu ödem, uyku apne sendromunun ağırlaşmasına neden olur. Alkolün alınmaması veya asgariye indirilmesi zorunlu. Alkol üst solunum yollarında ödeme neden oluyor. Bu da 'arousal' eşiğini yükselterek apneden çıkmayı güçleştirir. Sırt üstü yatarak uyumaktan vazgeçemeyenler, gece kıyafetinin sırtına sert cisim koyarak yan yatmalarını sağlayabilirler.

(İnternet Haberden Alıntıdır)

pegasus_dna

Forum Editörü
alman sen horluyormusun? sitede gezerken dikkatini çektiğine göre:p:p:p:p:p :D:D:D:D yüzüğü burnuna takıyorsun hızma gibi hehehe:D:D:D

?

Misafir
ben sitede yarım saat b,le dolaşmadan görüyorum (hatta az önce bile) sizz (ya da sen birsen) sabahdan beri forumdasınız görmemeniz ilginç doğrusu... :rolleyes: Yoksa sadece bana mı gözüküyo ... hayalaet gbi insan hayalet görürde kimse inanmaz yaa onun gibi ... :D ama ben ispatladım görüdüğümü :D:D:D:D:D:D:D:D:

not: hem tşk etcek bişi yokki !! :confused::rolleyes:

Hazır-Cevap

Özel Üye
ben sitede yarım saat b,le dolaşmadan görüyorum (hatta az önce bile) sizz (ya da sen birsen) sabahdan beri forumdasınız görmemeniz ilginç doğrusu... :rolleyes: Yoksa sadece bana mı gözüküyo ... hayalaet gbi insan hayalet görürde kimse inanmaz yaa onun gibi ... :D ama ben ispatladım görüdüğümü :D:D:D:D:D:D:D:D:

not: hem tşk etcek bişi yokki !! :confused::rolleyes:

Ben gerçekten hiç denk gelmemiştim.Sana gözüküyor sadece :D
Tşk ederim tabi ;) Sonuçta çekip resmi koymuşsun.:rolleyes:

?

Misafir
Dikkat edersiniz reklamlara sizde farkedersiniz... :rolleyes: (iyi bi çocuk olursanız bir gün şirinleri görebilirsinize benzedi .... :DD:D:D:d:D:D:D:D:D:D:D:D)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara