Babalar ve Kızları...

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Beren Koç: Babalar ve kızları

Bugün biraz sosyal olayım dedim.
Kız çocuklarının mazlum tarihiyle, şimdiki tarih arasında nelerin değiştiğini görebilmek için.
TÜBİTAK, "baba kız ilişkileri" konulu bir anket düzenlemiş.
Sonuçlar çok tanıdık!
Babalar yine şaha kalkmış.
Babaların yüzde 46'sına göre, "kızını dövmeyen dizini döver."
İntihar haberlerinin kahramanlarına bakın, genellikle kız çocukları.
İntihar sebebi de baskı ve şiddet.
Kızını döven babalar, onların ölümünden de sorumludur.
Hani hep derler ye, "kız çocuklara babaya daha yakın" diye.
Buyrun!.. Anket sonucuna göre, kızların yüzde 77.6'sı, "kendimi anneme yakın hissediyorum" diyor.
Kızını dövmeyen anneler, dizini dövmeyen babaların sevgi açığını böyle kapatıyor.
Babalar bu sevgiye muavinlik yapıyor.
Babaların yüzde 83'ü de, "kızımın sevgilisi olamaz" demiş.
Aynı mahallenin delikanlıları, pencere camları altında ıslık çaldıkları geceleri unutmuş.
Kızının sevgilisine tahammül edemeyen ama erkek çocuğunun sevgilisiyle gurur duyan babalara dönüşmüşler.
Erkeklerde kalp var da, kızlarda yok.
Erkeklerin ergenlikleri kahramanlık, kızlarınki, ölümcül bir tehlike öyle mi?
Kızların yüzde 79.3'ü "Sevgilimi babama anlatmam" diyor. İşte her şey burada patlıyor.
Korkunun yalanlarıyla, kızlarının erkek arkadaşlarını tanıyamayan babalar, birçok yanlışın sebebi oluyorlar.
Kızının erkek arkadaşını tanımayı erkekliğine yediremeyen babalar, bazen yanlış ilişkilere kızlarını kurban veriyorlar.
Uyuşturucu, yanlış ilişki vs... vs...
En acı tablo, anketin sonunda.
Babaların sadece yüzde 8.3'ü "kızıma güvenim sonsuz" diyor.
Böyle babaların kızları, hem hayatta başarılı oluyor, hem de kişilikli oluyorlar.
Yanlışların önü de, zamanında kesiliyor.
Gece hayatının içinde yüzlerce harcanmış genç kız var. Biraz araştırın, dövülmüş kızlardır.
Biraz araştırın, korkuyla yalan söylemeye iteklenmiş kızlardır.
Yani, hem kızlarını hem dizlerini döven babaların eserleri!..
O yüzden en son babalar duyuyor.

Beren KOÇ

ECRİN90

Özel Üye
Batıda da mı durum böyle bilmiyorum ama doğuda aynen böyle gerçekleşiyor. Baba-kız ilişkilerinde hep bir mesafe vardır. Yukarıdaki yazıda olduğu gibi ben de kendimi anneme yakın hissediyorum, onunla arkadaş gibiyim, her şeyimi paylaşırım.. -daha çok vakit geçiriyorum annemle belki ondandır :rolleyes: - ama babama gelince durum böyle olmuyor :eek: Daha çok saygıdan ibaret midir bilmem, babamın beni çok sevdiğini bilirim :) ama sevgisini her zaman içinde saklar, göstermez.. Aradaki mesafeyi her zaman korur.. Ve ben büyüdükçe bu mesafe daha çok açılır :rolleyes: :( Bu yüzden küçüklüğüme özlem duyarım hep.. :( Yaşadıklarımdan pay çıkarıp ilerde kendi çocuğuma aynı duyguları tattırmayacağım tabi ;)

Güzel paylaşımın için teşekkürler :)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kız çocuklarının hayatına giren ilk erkek babalaridır. Baba-kız arasındaki bağ, çocuğun gelecekte ''kadın-erkek ilişkisi''ne bakışını çok etkiliyor.Babam ve ben birbirimize çok benzeriz. Onunla çok iddalaşırız. Her ikimizde kendi söylediğimizin doğru olduğunu savunuruz ve tatlı tatlı atışırız tek kız olmanın avantajlarını kullanırım
Ama kıymetini bilmek lazım:rolleyes:
Giden geri gelmiyor çünkü.... Allah onlari basimizdan eksik etmesin, ve onlar hala yanimizdayken kiymetlerini bilelim..
Teşekkürler paylaşım için topragım:)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Her toplumda böylemi bilmiyorum ama babalar genelde sevgilerini çocukları uykudayken gösterirler açık açık sevgiyi belli etmek, konuşmak gibi bişey söz konusu değil bu bi insayak sanırm.
ricalar:)

E

_elmayra_

Misafir
Benim babam çok adaletli biri.O nedenle Güneydoğuda yaşıyor olmama ve bir abiye sahip olmama rağmen babamın beni ikinci plana alttığını hiç görmedim.
Çevremizdekiler ben şehir dışına okumaya gittiğimde babama çok baskı yapmışlar.Kız çocuğunu nasıl gönderdin gibisinden.Babam herkes gibi ben kızıma güveniyorum demiş tabi:)Ardından da sadece doğduğu kültürde yaşamaya mahkum edersem onu nasıl ufku genişleyecek,nasıl güçlü ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olabilecek demiş o insanlara.Bunu annemden öğrendim.Gözlerim dolmuştu sevgiden..
Bilgi her zaman öğrenilen bir şey.Ama deneyim çok farklı.Hem batı hemde doğu kültürünü görmüş biri olarak mutluyum.Ve babam gibi mükemmel bir babaya sahip oldugum için kendimi şanslı hissediyorum.
Teşekkürler paylaşım için..;)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ricalar elmayra, Baban farklı, erdemli bi insanmış. suya atılan taş nasıl ki etrafını dalgalandırır, babanda sıg düşünen insanları sözleriyle aydınlatmış. Ne güzel bişey toplumda böyle konuşulduğu zaman kendini zenginleşmiş hissedebileceğin bireylerin olması. Ne mutlu Sana;)

Hazır-Cevap

Özel Üye
Babamın bana karşı güveni her zaman sonsuzdur.Onun güvenini de bu yaşıma kadar asla boşa çıkartmadım.Annem olsun,babam olsun her zaman sevgisinide bize göstermişlerdir.İyi ki böyle bir aileye sahibim,iyi varsınız canım ailem..;)Allah sizi başımdan eksik etmesin.Ne mutlu ki bizleri vatana millete hayırlı birer evlat olarak yetiştirdiniz.Sizleri seviyorum...

Güzel paylaşım için teşekkürler isokor...;)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ricalar cevabı hazır;)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ferhat Göçer in son albümündeki şarkı konuyla alakalı dinlemenizi tavsiye ederim;)Aslında her baba böyle düşünür eminim:rolleyes:
Ferhat Göçer Kızım Şarkı Sözleri

Beni affet kızım
Gözümün önünde büyüdün göremedim
Beni affet kızım
Nasıl sevdim seni gösteremedim

Beni mahvet kızım
Bir lafın yeter buna sana söylemedim
Hadi vazgeç kızım
Benim gözümde hiç büyümedin

Evlendiğin adam seni benim gibi korur mu?
Sen böyle mutluyken içimdeki hüzün sorun mu?
Başın sıkışırsa bana söz ver lütfen olur mu?
Sen çağır baban hazır

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara