Türkler en fazla çalışanlar arasında üst sıralarda

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Ülkelerin çalışma koşulları arasında belirgin farklar bulunurken, yapılan bir araştırma haftalık çalışma saatleri sıralamasında Singapur'un 46.6 saatle birinci, Güney Kore'nin ise 46 saatle ikinci oldu. Türkiye ise haftalık 45 saatle bu ülkeleri takip ediyor.

Ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerin her geçen gün daha da yakınlaştığı günümüzde, insanların kendi ülkelerinin dışında çalışma oranı da buna paralel olarak artıyor.

CNBC'de yer alan bir foto analizde, ülkeler arasındaki çalışma koşullarının farklılıklarına dikkat çekilerek bunun
yaşam
standardını hangi boyutta etkilediği mercek altına alındı.

Foto analizde ülkeler arasında kişi başına ortalama gelir, emeklilik yaşı, haftalık çalışma saatleri ve ortalama
tatil
günleri gibi kıstaslara bakılarak kıyaslama yapıldı.

Türkiye
’de haftalık çalışma saati Çalışma Bakanlığı tarafından ortalama 45 saat olarak belirlenirken, Güney Kore ve Singapur’da haftalık çalışma saatlerinin de 46 ve üzerinde olduğu görülüyor.

Türkiye’de hizmette 15 yılını dolduranlar için toplam resmi yıllık izin günü 26’dan iken, Kanada’da ortalama 19 gün, Brezilya ise 41 gün olduğu görülüyor.

CNBC analizinde, kişi başına düşen milli gelir için CIA World Factbook istatistiklerinden faydalanılırken, haftalık ortalama çalışma saatleri
Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nden (OECD) alındı.

kaynak: ekolay.net

graal89

♥ Ankaragücü ♥
ülkemizde çalşıma saatleri çok fazla buna katılıyorum ben sabah 8 de işe gidip akşam 4-5 e kadar çalışıyorum.Hafta sonu pazar günü izinliyim ama izin çok nadir kullanabiliyorum.Ayrıca 5 ten sonra yapılan mesai sonrası bedenin çok yorulduğunu söyleyebilirim.Çalışma saati 8 saatle sınırlı olmalı ve haftada iki gün çalışanlar izinli olmalı.

hayat42

Yeni Üye
çalışma saatleri nerdeeee 8 saate düşüyor memur olursan öle ama esnafın yanında çalışıyorsan 12 saate yakın çalışıyorsun ve fazla çalıştıgın saatin ücretini bile vermiyorlar.bende tekstilde satış sorumlusuyum hemde kasayada bakıyorum ve çalışma saatimiz 12 saate yakın hiç haketmiyoruz aldıgımız maaşı tek hedefim memur olmak

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO