Apaçi Kızılderililerinin evlilik yemini

ECRİN90

Özel Üye

Apaçi Kızılderililerinin evlilik yemini

Artık yağmurda hiç ıslanmayacaksınız; çünkü her biriniz bir diğeriniz için sığınak olacaksınız. Artık hiç üşümeyeceksiniz; çünkü her biriniz bir diğeriniz için sıcaklık olacaksınız. Artık hiç yalnızlık çekmeyeceksiniz; çünkü her biriniz bir diğerinize yoldaş olacaksınız. Artık bir bedensiniz; çünkü önünüzde tek bir hayat var. Şimdi yuvanıza gidin birlikteliğinize tanık olacak günlere başlayın. Her gününüz mutlulukla dolsun ömrünüz mutlulukla uzasın.

Senai Demirci

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Keşke kizilderililerin ettikleri evlilik yemini gibi kaLsa herşey...
insanlar bir birlerine sıgınak olsa, yoldaş olsa...
Keşkelerden uzak evlilikler nasip etsin Allah
Teşekkürler Ecrin:)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Cumhuriyet döneminde kadınlar pencerelerinin önüne bir limon, bir kömür parçası bir de kuru ekmek koyarmış sevdiklerine mesaj vermek amaçlı. bu seni seviyorum. sensiz limon gibi sarardım, kömür gibi karardım ve yeter ki evlenelim bir kuru ekmek yemeye razıyım anlamına gelirmiş. Demem o ki şimdiki zamanların sevgileri ha deyince başlıyo ha deyincede bitiyo bu asillik şimdilerde nerde..bu yüzden kızıldereli yeminide etsek soğuk benizliler yeminide etsek yanlış bi yere doğru giden aşk kültürünün içindeyiz. asıl olması gerekenler istisna ve gülünç oluyo artık toplum için istisna olması gerekenlerde asıl yapılması gereken olarak görülüyo.Tamam hadi bağla artık konuyu dediğinizi duyar gibiym. ergenekon gibi oldu farkındayım:) sonuç olarak; bu işler bu devirde yaşanmıyo arkadaş:D

Teşekkürler ecrin güzel paylaşımın için;)

By_tr

Özel Üye
seni bu konuda özel yetkili üye yapıyoruz iso :) güzel bağladın vesselam

pegasus_dna

Forum Editörü
teşekkürler seda çok güzel paylaşım,, tek beden birlikte yaşam...
niye eski aşklara özlem duyuyoruz, herkes böyle bir aşk olsun istiyor ama ilişkiyi ilerletmiyor en küçük bir tartışmada bitiryorlar aşkı...

ECRİN90

Özel Üye
Artık her şey o kadar basitleşti ki, değil aşık olmak insanlara güven olmuyor.Aşık olmak sadece sevmek değildir; güvenmek, inanmak, saygı duymak ve boyun eğmektir... :rolleyes:

Rica ederim dostlarım :) Değerli yorumlarınız için ben de teşekkür ederim ;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara