Hastane duvarları gülümseyecek

ECRİN90

Özel Üye
Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nin duvarları, AB destekli ‘Her Şey Bir Gülücük İçin Projesi’ ile renklendi.
Hasta çocuklara moral vermek ve daha güzel bir ortamda tedavi görmelerini sağlamak amacıyla rengârenk boyanan servis duvarları, çocukların boyadığı resimlerle donatıldı.

Yenilenen servisin açılışına Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Hastaneler Genel Direktörü Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hamdi Arbağ, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın eşi Doç. Dr. Nilsel Okudan, Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Banu Bozkurt, öğretim üyeleri, öğrenciler ve proje ekibi katıldı.

AMAÇ, YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK

Açılışta konuşan Hastaneler Genel Direktörü Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde yaşam kalitesini artırdıklarını belirterek, “Servisimiz 4 yıldır hizmet veriyor. Bu servisin bizim için özel önemi var. Buradaki çocuklarımızı uzun tedavi süresince en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Onlara moral olacak ve hayattan kopmamalarını sağlayacak bu tür projeleri destekliyoruz. Hastanemizi renklendiren proje ekibine teşekkür ederiz.” dedi.

HEDEF TÜM HASTANELERİ RENKLENDİRMEK

Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Aile Eğitim Derneği’nin ‘Her Şey Bir Gülücük İçin Projesi’ Konya Hastane Sorumlusu Necmi Turgut, hayallerinin Türkiye’deki tüm Onkoloji ve Hematoloji servisinin çocukları neşelendirecek ortamlar haline getirilmesini sağlamak olduğunu söyledi. Turgut, “Onlara neşeli ve renkli ortamlar yaratarak çektikleri acıları hafifletmeyi ve hastanede geçirdikleri zamanı daha da mutlu hale getirmeyi amaçlıyoruz. Türk ve yabancı ressamlardan oluşan 6 kişilik gönüllü bir ekibimiz var. Almanya’dan gelen Ressam Angela Koltes ve kardeşi Larissa Koltes, Malta’dan gelen ressam Charity Heyes çok heyecanlı ve istekli bir şekilde projeye destek oluyorlar.” dedi.

ÇOCUKLARLA ŞARKI SÖYLEDİLER

Daha sonra katılımcılar, hasta çocuklarla birlikte yenilenen servisin açılış kurdelesini kesti. Servisi gezen konuklar, proje ekibi ile birlikte serviste tedavi gören çocukların söylediği “Memleketim” şarkısına eşlik etti. Hastaneler Genel Direktörü Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı, Aile Eğitim Derneği Başkanı Donna Scott adına eşi John Scott’a, projeye katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verdi.

Toplam maliyeti 7 bin 500 eoru olan proje ile Adana, İstanbul, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa ve Konya’daki bazı hastanelerin duvarlarının resimlerle renklendirildiği bildirildi.

ATTİLA

Yeni Üye
çok güsel bişi bu özellikle çocuklar için düşünülmesi iyi olmus çünkü onların daha fazla morale ihtiyacı var.teşekkürle ecrin;)

By_tr

Özel Üye
kesinlikle bütün hastanelerde bu uygulamaya geçilmeli
hangi otoritenin gösterisini yapıosun kardeşim sen boya rengarenk nolurki sanki ne kaybedersin büyüklere de iyi geliceğinden eminim

ECRİN90

Özel Üye
Rica ederim arkadaşlar.
Soğuk beyaz duvarlara bakınca insan hasta olmasa da, olmaktan beter oluyor :( Psikolojik açıdan hastaları rahatlatacak bir durum, kesinlikle bir an önce uygulamaya geçilmeli

ATTİLA

Yeni Üye
..

kesinlikle bütün hastanelerde bu uygulamaya geçilmeli
hangi otoritenin gösterisini yapıosun kardeşim sen boya rengarenk nolurki sanki ne kaybedersin büyüklere de iyi geliceğinden eminim
tabiki büyükler için uygulanması da güzel bişi ama bu işe küçüklerden başlanılmasının güzel olduğunu söyledim ben...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara