Sınav Nasıl Geçti?

ReTuRNFoRGeS

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün ki (3 nisan 2010) sınavınız nasıl geçti? ben sınava istanbul hüseyin bürge anadolu lisesinde girdim. sorular beklediğimden kolaydı açıkçası :) ancak yarın ki sınavla sorunum var zaten, osmanlıcam 0, bi şey bilmiyorum, sizin sınavınız nasıl geçti?

hasret merve

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar...sınav güzeldi yine herşeye rağmen ...Ankara Aliye Yahşi Kız Meslek Lisesinde sınava girdim...
soru tarzları değişikti.bir kaç değiişik sorular vardı:)halk edebiyatı bölümünde...
yarın ki sınav inşallah herkes için kolay ve başarılı bir sınav olur...

yarın ki sınavı ben dört büyük takıma benzetiyorum:)...en zorlusu Osmanlı türkçesi olacak...kaynak sorulardan yararlanılarak çalışma yapılabilir..Ecrin arkadaşımınız edebiyat bölümünde paylaşmış olduğu ara deneme sınavı sorularına bakabilirsiniz...

sınavda soru stili değişimi var bunlara dikkat etmek gerek...

ReTuRNFoRGeS

Yeni Üye
valla ben elime almadığım için bi günde osmanlıca'yı sökeceğimi pek sanmıyorum, yarın o bölümü sallamasyon yapmaktan başka çarem kalmadı :) batı edebiyatıyla falan zaten ilgiliyim, beni tek zorlayacak ders osmanlıca, osmanlıca, osmanlıca :) güzel bir kursla onu da halletmeyi düşünüyorum bütünlemelerde.

hasret merve

Yeni Üye
öyle düşünmeyin az biraz sorulara bakarak neleri yapabileceğinizi görün yada soru stillerini öğrenin cevaplarına bakarak bilgi sahibi olun az çok...yapamadıklarınıza bakın soru stilinden çalışma yapılabilir...hemen bütünlemeye atmayın ...

ECRİN90

Özel Üye
Diğer derslerin de bizi zorlayacağını düşünmüyorum arkadaşlar. Aöf nin soru stilini en azından görmüş olduk ;) Kaynak kitaplardaki soruların birebir aynısı çıkmıyor ama aynı cevaplar farklı şekilde soruluyor. Sürekli aynı kaynaktan çalışmanın dezavantajı olsa gerek, tek tip soru çözülmemeli. Ben bunu anlamış oldum. Farklı kaynaklardan, farklı tip sorular çözülmeli ;)
Genel anlamda sınav değerlendirmemi yapayım dedim :) Son olarak yarınki sınavda tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum...

seher

Özel Üye
inşallah herkesin sınavı iyi geçmiştir bana göre bugünkü sınav kolaydı inşallah sonuçlarda iyi olur yarınki sınavıda rahatlıkla geçeriz:)

lampard

Yeni Üye
ya o kadar logaritma öğrendik sormamışlar öğrenmesek sorarlar

chemical

Yeni Üye
sınav çok zorlamadı gercekten..kitaplara ne var ne yok diye bir goz gezdirdim ya,o bile yetti..yarınkiler de zorlamaz umarım.herkese başarılar.:)

cananbest

Yeni Üye
bugün kolaydı,büyük gün yarın!herkese başarılar.

ReTuRNFoRGeS

Yeni Üye
Son sınav biraz zorladı gibi ;) :eek:
hem de nasıl :) ben zaten eski türk ede. ve osmanlıca'dan geçemeyeceğimi biliyordum ama yeni türk ede. da bayağı zorladı. bir tek batı edebiyatını kolayca yaptım, az çok biliyordum bir şeyler.

ECRİN90

Özel Üye
Umutsuzluğa kapılmayalım arkadaşlar bu sınav bizleri %30 etkileyecek, önemli olan final. %70 ;)

KatreiAsk

Özel Üye
evet bugün ben zorlandım.dün çok kolay geçmişti :)

yldrmmm

Yeni Üye
bu 2. beni de zorladı ...

Ranuna Vadisi

Yeni Üye
evet kolay bir sınavdı denilemez. Aslında konular bilinik fakat soru sitilleri ezber bozucu. Bu sınavdan şahsen ben anladığım odur ki sadece sayfa üzerinden ezber yetmeyecek. Çünkü sana bilgiye tam hakimiyet ve gerektiği yerde üzerinden yorum yapmanı istiyor. Proföserce hazırlanmış diyebilirim

Benim anladığıma göre türk dili bölümü kılçıksız yiyeceğimiz bir balık türü değil.

lampard

Yeni Üye
istatistik kolaydı ama mat için aynısını söyliemem,, 4senedir küme sorusu çıkmıodu bu sene 2tane çıkdı şans:(

maviorman

Yeni Üye
Sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır bileniniz var mı?

yldrmmm

Yeni Üye
evet kolay bir sınavdı denilemez. Aslında konular bilinik fakat soru sitilleri ezber bozucu. Bu sınavdan şahsen ben anladığım odur ki sadece sayfa üzerinden ezber yetmeyecek. Çünkü sana bilgiye tam hakimiyet ve gerektiği yerde üzerinden yorum yapmanı istiyor. Proföserce hazırlanmış diyebilirim

Benim anladığıma göre türk dili bölümü kılçıksız yiyeceğimiz bir balık türü değil.

tam olarak aynen öyle...

basak85

Yeni Üye
Sorulması gereken daha önemli konular vardı.Şaşırtmaca olduğunu düşünüyorm.
Sizce bir edebiyat öğrencisinin bu soruların hepsini doğru cevaplaması yeterli olur mu?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl