Konya dan çektigi görüntü dünya birinciligi getirdi

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Konya'yı hiç böyle gördünüz mü?

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Amatör Dal Manzara Kategorisi’nde Türk fotoğrafçı Hayri Kodal birincilik ödülü kazandı. Hayri Kodal’ın Konya’dan çektiği bu görüntü ona dünya birinciliğini getirdi...
Türk fotoğrafçı Hayri Kodal, çalışması ile toplamda 43.745 fotoğraf arasından sıyrılarak birinci seçildi.

Amatör dalda, farklı kategorilerde olmak üzere Kodal ile birlikte toplam 9 kazanan daha bulunuyor.

1978 Ereğli doğumlu Hayri Kodal, ortaöğretimini takiben, çeşitli ulusal radyolarda çalıştı ve şu anda üniversitede elektronik üzerine eğitim alıyor.

İşte Hayri Kodal'a birincilik getiren o fotoğraf...

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
burası Konya mı şimdi yoksa land of the dead mi yaw¿ bencede daha güzel bi kare yakalanabilirdi yinede tebrik takdir ve karpostal ediyorum oda bizden sonuçta:D

ECRİN90

Özel Üye
Ben de görmedim hiç Konya'yı :rolleyes: Çok farklı ve ilginç bir çalışma olmuş. Teşekkürler paylaştığın için Aslıcım :)

ROSEŞAH

Özel Üye
Bu benim gördüğüm Konya'ya hiç benzemiyor ama,
paylaşım için teşekkürler:)

emre38

Yeni Üye
Konya güzel bir şehir değil. İnsanları modern düşünen bir il değil. Ben Kayseri'de yaşıyorum Konya Kayseri'nin 10 da 1 i bile değil. CAmi ve Türbe sayısı fazla tek + sı Konya'nın

E

_elmayra_

Misafir
Konya güzel bir şehir değil. İnsanları modern düşünen bir il değil. Ben Kayseri'de yaşıyorum Konya Kayseri'nin 10 da 1 i bile değil. CAmi ve Türbe sayısı fazla tek + sı Konya'nın
Konyalı değilim.Ama Konya'ya defalarca gittim.Mevlana o şehri yaşatıyor bir defa.İnsanların modern düşünceli olup olmamalarını şehirle bağdaştırmak da modern bir düşünce tarzı değildir.Kayseriyi de gördüm.Evet dediğiniz gibi güzel ve düzenli bir şehir.Kayseriyi yüceltip Konyayı yerin dibine sokmanız da hoş değil bence.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Konya her tarafı târih kokan bir şehirdir. Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlılar bu ilde çok sayıda ve değerli târihî ve sanat eserleri bırakmışlardır. Türk târihinin en eski ve kıymetli eserlerini sînesinde barındıran Konya, ayrıca bir gönül diyârıdır.Evet camimiz çoktur ve bununla gurur duyarız.
Konya Mevlâna Hazretleri ile bütünleşmiş bir şehirdir. Yurdumuzun güzel insanlarının kalplerinde Konya insanının, Mevlâna’nın vasıflarını taşıdığı düşünülmekte, bu sebepten kötü vasıf taşıyan insanlar Konya’ya yakıştırılmamaktadır.Modern düşünmek derken bunu kasteddiysen Medeniyet dediğin açmaksa bedeni Afrika'daki Bedevi senden daha medeni o zaman...

Mevlana'nın hoşgörüsü adeta ruhunuza sinmiştir,yanyana biriniz ayran içerken, yanınızdakinin alkolüne karışmazsınız.Türk mîmârî anıtlarının zenginliği bakımından Konya, Türkiye şehirleri içinde İstanbul, Bursa ve Edirne’den sonra yer alır. Târihî ve sanat eserlerinin çoğu kaybolmuş olmasına rağmen çok zengin bir hazîneye sâhiptir. Selçuklu eserleri en çok bu ildedir. Bozkır ortasında bir medeniyet âbidesidir.
Begenmezseniz gelmezsiniz Konya mıza olur biter memleketime laf etmeniz hoş degil.

Efsunnn

Yeni Üye
Gerçekleri söyledim tatlım begenmeyen gelmez yani
demi yani beğenmiyorsan gelme
anlamadığım şu neden Konya Kayseri ayrımı yapılıyor atalarımız bu vatanı böyle kurtarmadı.her şehirden tek yürek oldular. her bir köşesinde farklı farklı tarih kokusu var güzel vatanımın

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
demi yani beğenmiyorsan gelme
anlamadığım şu neden Konya Kayseri ayrımı yapılıyor atalarımız bu vatanı böyle kurtarmadı.her şehirden tek yürek oldular. her bir köşesinde farklı farklı tarih kokusu var güzel vatanımın
Aynen öyle gel gör ki kardeş gibi yaşamasını beceremiyoruz işte

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO