Tencerede Fincan Kek:D

kan_ciceqi

Yeni Üye
Şimdi Anlaşıldı Fincanda Kek Olayı :)

sonsuz_nur

Özel Üye
yaaaa su kaynamaya başlayınca fincanın biri çatladı:) onu çıkartıp aldım dgerleride kabarmadı ve pişmedi bu nasıl tarf böyle hamur oldugu gibi duruyo bide bu tarife göre hamur artıkyo bend ekagıt tabaklara koyup pişrdim fırında onlarda yandı anne kızmadı fincan için :)ben şanslıyım çünkü aneemle birlkte yaptık ortak suçumuz
annemd eçatlama zdyodu ama çat ortadan ayrılmış bitanesi:)))) ben sevmedm isakor beceremedm sen yap getrde tadına bakalım:))

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kardeşim eline sağlık .Çok güzel görünüyolar .Helede vizelerden sonra daha bi güzel gözüküyolar gözüme :D

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
yaaaa su kaynamaya başlayınca fincanın biri çatladı:) onu çıkartıp aldım dgerleride kabarmadı ve pişmedi bu nasıl tarf böyle hamur oldugu gibi duruyo bide bu tarife göre hamur artıkyo bend ekagıt tabaklara koyup pişrdim fırında onlarda yandı anne kızmadı fincan için :)ben şanslıyım çünkü aneemle birlkte yaptık ortak suçumuz
annemd eçatlama zdyodu ama çat ortadan ayrılmış bitanesi:)))) ben sevmedm isakor beceremedm sen yap getrde tadına bakalım:))
is'o'kor:D bu tarif aynı zamanda aile içi ilişkileride pekiştiriyo bak ne güzel anne-kız keyifli değişik bi zaman dilimi geçirmişiniz:) 1tanesi çatlamış zaten oda nazardan yoksa çatlamıyo benim fincanlar eskisinden daha sağlam oldu suda kaynayınca:D:p aslında bu tarif tam misafirler falan geldiği zaman daha şık durur normalde kağıt kek kalıplarına koyup fırına atmak daha ii tabi yakmadan bunu yapabildiğin zaman estetik olarak daha bi kek yeme dürtüsü oluyo insanda:) pişmedi yazmışın ılık suya koyduktan sonra kaynamaya başladıktan 25dk sonra oldu benimkiler tefalde yaptım ben acaba ondan mı farkediyo¿ bilmiyorum..olsun yinede denemişin sonuçta bazen olmadımı olmuyor:) tamam ozman siz çayı koyun yeter kekleri ben yaparım sorun değil:)

catzilla

Yeni Üye
bardaklar patlamıyormu acaba...??
çatlıyo canım benim senin isokor a:D bakma bizimkinin bitanesi patlamadıda çatladı:)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
yok hayır catzilla bende patlama olmadı ya da dur çatlama diyelim şuna içime sinmedi:) int. dende araştırmalarıma göre kırılma olmuyo ama sonsuz nurun 1 fincanı kötürüm olmuş yazdığına göre onçün çok garantide değil şansına artık:)

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı

TENCEREDE FİNCAN KEK

1 Yumurta
1çay bardagı süt

1,5 çay bardağı şeker
2 çay bardağı un
2 yemek kaşığı kakao
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu

Bütün malzeme çırpılır, 6 tane nescafe fincanı yağlanır(Türk kahvesi fincanlarının bir büyük boyu) karışım fincanların yarısına kadar doldurulur(istersni z fincanın içine topkeklerin altına koyulan kek kağıtlarından koyabilirsiniz çok güzel oluyor)bir tencereye ılık suyu, fincanların dışından yarısına gelecek kadar dök ve ağzı açık kaynamasını bekle, kaynayınca tencerenin kapagını kapat, ağzını hiç açmadan kısık ateşte 20 dk pişir, altını kapattıktan sonra15 dk kapağı açmadan dinlendir.

NOT:Tencerenin kapağından buharlasan su damlamasın diye ben kağıt havlu veya temiz bir bez koyuyorum. 6 fincan dedim ama karışım az koyulup fincan coğaltılabilir. Üstüne dilerseniz yarım paket çikolata sosu yapıp dökebilirsiniz çok sık oluyor Arkadaşlar gerçekten çok pratik ve güzel oluyor denemenizi ısrarla tavsiye ederim, sünger gibi oluyor göz göz kabarıyor, top keklere benziyor...

Afiyet Olsun...:D
guzelmıs denıysem tesekkurler paylasım ıcın

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
rica ederim:)

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
hamaratmışız =) senin hazır kızartmalık tavuklara ihtiyacın yoktur ya =) konu ismini görüp konuyu açan isokor yazınca merak ettim şaşırdım bi çok tepki uyandırdın bende ama senden beklenildiği gibi tarif ama ilginç bi tarif ;) Teşekkürler güzel paylaşım için =)

burcumut

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ilginç denemek lazım....

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben tepsıde yaptım olede guzel olduu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.